• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa

    "in this car, you are watching where are you going.. through the side window"


    Na nástěnce nyxácký subaru vozový park.

    Manuály - Subaru: http://www.subaruclub.cz/manualy
    rozbalit záhlaví
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    CROSS: Můj starej dvoulitr atmosféra žere to samý co Morenova obluda. :-|
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    CROSS: jj nejnizsi subaru spotreba co jsem mel byla ve forestru 92kw to jsem tu trasu do vrchlabi umel v zime bez klimy za 8,4 a to uz mi prislo fakt slusny...

    buhvi jak jsou na tom dlouhodobe ty mensi motory... mam pocit ze kamarad ma tu sestnactku v ty novy impreze a ta by mozna pod 8 mohla umet jit ale zas to bude eccorallye a kvedlacka
    CROSS
    CROSS --- ---
    jako za 7,5 nejezdí ani dvoulitr atmosféra (ve Forestru). Tak možná kdyby z tý H6 vyndali dva tři válce ;-]
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    KODEXX: myslim ze tam jsou dost velke rozdily v tom automat/manual a pak samozrejme ten styl jizdy... ja uz to tu asi psal ale pro kratke opacko:

    nejniz se umim dostat na 10,5 - 11/100l a to kdyz jedu Praha - C.Budejovice nebo Praha - Vrchlabi.... v aute kocar 40kg pes, manzelka dite a hadry a bordel na vikend + klima - jezdim vetsinove se zapnutym tempomatem okreska 90 - 100

    D1 se stejnym settingem jako vejs akorat s rychlosti 110 - 120 na tempomat, toci to myslim kolem 2600 otacek 11 - 12 podle toho kolik nastane situaci kdy se dostanu mezi takove debily ze me to donuti kratkodobe zrychlit na 160 abych jim ujel a opet se zaradil do praveho a 110 :)

    Cista Praha denni provoz skrz zacpy a cesty 3 - 5km tzn vypinam par minut po uplnem zahrati motoru jsem jezdil za 16,5 - 17 :oD

    Cista Praha ted po prestehovani takze jezdim cesty 8 - 10km 16/100

    posledni dve nadrze ciste Prahy jsem se pokusil se krotit tak moc ze nikdy nenecham otacky vystoupat pres 2000/min a to jsem se poprve dostal na spotrebu 15 (podle technicaku ma byt 14,5) uplne prazdnej s klimou.... teoreticky kdyz bych tohle drzel hodne dlouho dostanu se na tu technicakovou


    Kdyz bych ale mel reagovat na ty spotreby pod 9 litru, tomu verim fakt jen u manualu nebo mozna leda 2007+ s tim SI drive automatem ... vim ze nemam nejlehci nohu ale nebude mi nikdo tvrdit ze s tim 210 konovym zverstvem ktery ma jen 4 kvalty v automatu dokaze jezdit pod tovarni prumery :)
    BLULAJTA
    BLULAJTA --- ---
    Ja mam po mesici a pul prumer 13.1, kombinace mesto-80%, mimomesto-20%...ale nesetrim to, proc taky ze jo... :D
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    KODEXX: Tak to je... Všecky benzínové Subárka Ti při podobném stylu jízdy žerou víceméně stejně +- litr až dva. Takže třeba pokud člověk hledá lego, nebo oťase a netrvá na LPGčku, tak je lepší jít spíše do třílitru, než do dvouapůly, nebo dvoulitru, i když pak samozřejmě při opravdu klidné jízdě ustálenou rychlostí může ten dvoulitr, nebo dvouapůla jet prostě o litr až dva méně, než ten třilitr, no... Ale v reálném světě při běžném ježdění jako jo... víceméně nastejno...
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    J3RRYNA: Známej mi právě povídal, že jezdil s outbekem H6 tech 10-12.. A to ho měl jako služebáka.. Tak mě zajímalo jak moc to je ojedinělej úkaz.. Protože to jezdim více méně s foresterm..
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    KODEXX: Já jsem s H6kou měl dlouhodobý průměr 13,2. Nejmenší spotřeba se pohybovala okolo 8,2 - 8,8, to je když se líně táhneš na šestku (měl jsem Spec.B) kilem, sto dvacet po dálnici. Nejvyšší jsem měl 55L/99,9km na sněžném okruhu v Lungau. Sunday morning hoons byl okolo těch 15 - 20 na sto, sem tam k pětadvaceti, to když bylo dlouhé stoupání s hodně vracákama...

    Ovšem na SubaruFanClubu jsou lidi, co s H6kama v AT jezdí dlouhodobě pod devět. Takže asi takhle - opravdu platí, že je to jen o tom, jak těžkou máš pravou nohu ;)
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    A za kolik s tim teda jezdite? :-) dostanete se na 10? 12?
    BLULAJTA
    BLULAJTA --- ---
    Pripadne na neutral... :D :D
    GEEK
    GEEK --- ---
    SCOOBY: prumerna spotreba s kopce
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    BLULAJTA:
    SCOOBY: jako majitele H6 me to malem sundalo ze zidle :oD 7,5 tomu nestaci ani kdyz je to na heveru!
    DYNK
    DYNK --- ---
    SCOOBY: Nesmyslne nizka spotreba je ted v inzeratech v mode. Je to takovy novodoby staceni tachometru:))
    SCOOBY
    SCOOBY --- ---
    BLULAJTA: průměrná spotřeba 7.5 na sto? :))
    BLULAJTA
    BLULAJTA --- ---
    Me zase prislo na tel. tohle...sice pro me uz neaktual, ale kdyby mel nekdo zajem...akorat to vypada na AAA, holt couz... :D

    Subaru Outback 3.0 R, 4X4, Automat - Sauto.cz
    http://www.sauto.cz/osobni/detail/subaru/outback/16293583?goFrom=po
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    GEEK: No kurvaže... kéž bych tak věděl o tom, že jsou nějaké chaty předtím, než jsem si pořídil první Sůbo :D :D :D
    GEEK
    GEEK --- ---
    JESSE_MORENO: ja bych byl taly pro tu chatu. tam ta investice spis roste... :)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    WILDENBURY_SQ: ja vim ze me za to zbytek osazenstva tady mozna nebude mit rad ale kup si tu chatu!!! k tomu foukanou rezu a na ty chate si na ni vysivej :P

    ale jinak drzim palce a naprosto s tebou souhlasim a preju at vydrzis bejt tvrdej a pokud budou dal vystupovat z pozice sily tak jim dat najevo ze to neni posledni spec.b. na svete a na druhou stranu neni moc magoru co si to po tobe prijedou koupit...
    DBR
    DBR --- ---
    to se stava, ono zase suba nemaji az tak rosptyl v barve ......
    4PTO
    4PTO --- ---
    DBR: tak s ním si mě někdo spletl :D jsme stál se sůbem a přišel borec že by mě bez toho auta nepoznal, byl to samo někdo uplně cizí :D olomoucká spz ho asi nerozhodila..
    DBR
    DBR --- ---
    4PTO: OTB ... jj kamos prave ze obcas kouka po novejsim ....
    4PTO
    4PTO --- ---

    DBR: já tam jezdil dlouho, dokonce tam má někdo zřejmě taky modrý gt
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam