• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa
    4PTO
    4PTO --- ---
    ROZCUCHANA: Zjisti si od minulyho majitele co tam daval/je za olej - co tam máš dolít. Popř tam někde v motorovym.prostoru/rámu.dveří bude samolepka.
    ROZCUCHANA
    ROZCUCHANA --- ---
    4PTO: píšu si! Hodlám to dolít hned po víkendu a zajet na diagnostiku ať si můžu být jistá, že se tam něco nedojebalo než zas začnu jezdit. Objednám se někam na výměnu oleje a pak to budu kontrolovat jak totální paranoik jednou týdně
    4PTO
    4PTO --- ---
    4PTO: *dobře že jste...
    4PTO
    4PTO --- ---
    ROZCUCHANA: V nejhorším případě ale ten olej může žrát ten motor. Ale nechci tě strašit. Každopádně u boxera je olej to nejdůležitějši, proto i jak už se rozsvítí kontrolka oleje(!), bývá už zpravidla pozdě. Dolit olej a kontrolovat pravidelně. Pokud máš auto nově tak tím spíš každých 500km.
    Ta kontrolka motoru s tím nemusí nijak souviset. Do Re že jste přišli na ten olej, doufej, zavcas.
    ROZCUCHANA
    ROZCUCHANA --- ---
    4PTO: Při koupi mi to kluci pořádně prohlídli, jestli neunikají kapaliny atd... ale stav oleje neřešili a vím, že mi chlapík říkal, že by ho to někdy v březnu chtělo vyměnit. Takže uvidím co řekne diagnostika v pondělí. Kdybychom to zkontrolovali hned, tak z toho problém třeba nebyl.
    4PTO
    4PTO --- ---
    ROZCUCHANA: Hmmmm, tak pak bych s tím prepisem počkal..
    ROZCUCHANA
    ROZCUCHANA --- ---
    4PTO: hele a zrovna dneska jsme se na to koukli rychle s kolegou a ten olej tam neni:) hned mi bylo přikázáno nikam s tím nejezdit (ani za roh) dokud ho nedoleju.
    4PTO
    4PTO --- ---
    LEHUOK: Pěkný konečně to někdo protáhl :D
    4PTO
    4PTO --- ---
    ROZCUCHANA: Nemusíš se bát to odvézt. Ta kontrolka neznaci žádnou tragédii.

    Tragédie by byla kontrolka oleje, popř klepání z motoru, popř bílý povlak na víčku oleje, popř prehrivani-nebo nedostatek chladící kapaliny.
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    LEHUOK: Tak tady je moje lego na dynu :) https://youtu.be/08UINISQZMQ
    ROZCUCHANA
    ROZCUCHANA --- ---
    AXTHEB: Taky si myslím, alespoň mě to donutilo najít si někoho pořádného na to.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ROZCUCHANA: Tak sou to troubové
    ROZCUCHANA
    ROZCUCHANA --- ---
    AXTHEB: 2007 ... Na rok se ani neptali, rovnou “Subaru? Jo tak to mi ani nenapíchnem, bohužel”. Říkala jsem si, že bych ho zítra opatrně dovezla domů do Prahy, ale stejně nevím kde tam koho uhnat narychlo o víkendu. Prostě si počkám.
    4PTO
    4PTO --- ---
    AXTHEB: Imprezy jdou od 2000
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Jak je to stary? Pokud je starsi nez z 2002 tak to problem je.
    ROZCUCHANA
    ROZCUCHANA --- ---
    SPM: Tak v tom případě nechápu, proč mi ve čtyřech servisech, kde provádějí diagnostiku řekli, že subaru napíchnout nedokážou... Když na to stačí krabička za 4kilča z Alzy :))
    SPM
    SPM --- ---
    já jí kupoval za dva dolary :-) Jinak ta krabička je obecná, tedy ten základ, co se vyčítá z každýho auta (a co ti stačí na vyčtení chyby, když už svítí kontrolka) funguje prakticky na všem.
    ROZCUCHANA
    ROZCUCHANA --- ---
    AXTHEB: S tím, jak ochotně zněla slečna na telefonu místní stanice, si tu krabičku radši půjčím večer od kámoše:) Já spíš potřebuju konečně vyřešit ten přepis, tak mě to vyděsilo.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Plus pokud se zeptáš, tak ti ten kód můžou přečíst taky.
    Jinak krabička na napíchnutí stojí v alze 400 (a na aliexpressu 4 dolary)
    ROZCUCHANA
    ROZCUCHANA --- ---
    4PTO: Super, díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam