• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CMANSmirovani zamestnancu aneb sef to vi ze sefa sef to vi

    rozbalit záhlaví
    EKSRR
    EKSRR --- ---
    ATTILAH: hodnotna informace! Dobry vedet, ze si to clovek nemusi nechat libit,, Ja sem v pohode a jesli me zamestnavatel spehuje, tak to jeste nevim)))
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    SHIMPOSTROJ:
    Zkus se optat nebo zjisti na webu UOOu jestli ma regsitraci....jinak je to nas lusnou pokutu
    Viz UOOU / registrace
    SHIMPOSTROJ
    SHIMPOSTROJ --- ---
    můj šéf je pěknej onan:-)nainstaloval si otočné kamery po celým podniku(dělam v pohostinství)Ty kamery se nezastaví a nezastaví...no prostě neustalá buzerace,má to doma v obýváku místo televize,a když se jen něco šmitne,ihned telefonuje.Jednou jsem to nevydržel a hodil přez ty kamery hadry...okamžitě telefon co si to dovoluji a já mu řikam "šéfe,přeci je nechcete mít zaprášený"..)
    CMAN
    CMAN --- ---
    Ajťáci šmírujou, čím dál tím víc - LUPA
    http://www.lupa.cz/clanky/ajtaci-smirujou-cim-dal-tim-vic/
    KOKES
    KOKES --- ---
    http://www.root.cz/clanky/ceny-velkeho-bratra-nejvetsi-narusitele-soukromi/
    první místo za největšího úředního slídila vyžral Magistrát s projektem OpenCard, lol
    CHAOS_RK
    CHAOS_RK --- ---
    jeden dilbert k veci ;))
    PALMEX
    PALMEX --- ---
    Zdravim...měl bych dotaz ohledně monitorování bezpečnostními kamerami...Pracuji v hotelu (GH Pupp K.Vary) a nedávno přišli technici začali natahovat dráty a během 14-ti dnu budou po hotelu rozmístěny kamery...Zajímalo by mě (a nejen mě) zdali by nemělo proběhnout nějaké ofiko školení na téma, kde kamery budou a proč. Máme totiž pocit že hlavním učelem bude monitorování zaměstnanců a jejich následná buzerace. Díky
    JTS
    JTS --- ---
    Hlavne tim snizej zaklad dane imo - takze je to nestoji nic :-/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ATTILAH: zrejme vycisluji naklady na solitare vyse :)
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    MUFLONEK: Horkej kandidat ne Cenu Velkyho bratra letos bud v kategorii Mezinarodni slidil (uz je stejne blby, ze to vyhrava porad USA nebo EU) nebo Komercni slidil. Uz jsou v nominacich!
    Tyjo ty naklady na to nejsou uplne maly...ze jim to a to stoji.
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    K tématu
    zrovna v Německu se nyní rozebírá dost podrobně šmírování zaměstnanců v Lidlu a Schleckeru a dalších... - v některých provozovnách byly kamery dokonce nainstalované i nad vchody na WC... někde dokonce sledovali důležitější zaměstnance i po pracovní době...



    SternTV si prošla jednu ulici a odhalila spoustu krámů, kde majitelé zaměstnance pozorovali skrytou kamerou - zaměstnanci to vůbec nevěděli.

    - proběhlo to i českými medii, ale nikde jsem tady o tom neviděla řeč, proto to sem dávám.

    Jinak link k tématu (v němčině):
    Edeka a Plus
    http://www.stern.de/tv/sterntv/:%DCberwachungsskandal-Schn%FCffeleien-Plus-Edeka/616073.html
    Lidl a Schlecker
    http://www.stern.de/tv/sterntv/615198.html?nv=ct_mt

    a v INFOboxech najdete odkazy na další články k tomuto tématu.

    Proběhlo to i v ČR:
    http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nemecky-lidl-spicloval-zamestnance-az-na-toalety_50802.html
    popř:
    http://www.google.cz/search?q=Lidl%2C+%C5%A1piclov%C3%A1n%C3%AD&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    Spravna subverze! :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CMAN:
    - prihlasovani jede
    - premium verze jede porad
    - proti keyloggeru ti to stejne nepomuze
    + muzes nastavit, aby se sifrovane stranky neukladaly na disk
    CMAN
    CMAN --- ---
    fajn, diky za info... :)

    skoda ze ten nyx nejde standartne pres SSL
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Tedy abych to shrnul, pro vetsinu normalnich lidi je pouzitelnejsi ta varianta, pri ktere v praci nelezou na nyx, nekecaji na skype, pocitac pouzivaji pouze pro praci a v dobach kdy se nic nedeje, si radeji prectou knihu.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ZAPPO: Jj, jakmile dostane moznost rootkitnout ti jadro - jedno jestli linuxi nebo windowsi, nezjisti ani pokrocily uzivatel nic.
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    NAVARA: Souhlas, ja jsem taky spis na ty strane skeptiku:)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Jedine reseni ktere mne napada coby asi to nejbezpecnejsi, co lze vzhledem k pracnosti a namaze, kterou to po tobe bude vyzadovat (tj. aby se to uz nedostalo do extremu "security through obscurity") je poridit si vlastni notebook, nikomu ho nepujcovat, mit na nem vse sifrovane, zalohovane, zaheslovane a jistene proti neautorizovanemu pristup - at softwarove, tak hardwarove (fyzicka bezpecnost).

    Samozrejme cim lepsi znalost principu prace pocitace a moznosti jeho napadeni, tim lepe se proti tomu brani.

    Jo, a ani NAVARA neni 100%, jen ty postupy mohou odradit vetsinu utocniku.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CMAN: Skype pouziva k sifrovani prenosu SSL, takze teoreticky by mel byt bezpecny. Protoze se jedna o uzavreny protokol, nemuzeme tusit jak moc je nachylny na MIT utok. Take ti mohou do compu hodit utilitku, co bude ukladat vse co se objevi na mikrofonu - dobre pro pasivni sledovani jak tebe, tak okoli :)

    CMAN: Efektivne - nemuzes.

    1. Musis zajistit, aby nemeli moznost tam vubec neco instalovat - a to jak fyzicky (pripojit na klavesnici takove siditko, co uklada stiskle klavesy), tak dovnitr pocitace aby mohli nabootovat z vlastniho disku.

    2. Po instalaci si vytvorit placku na ktere budou kontrolni soucty dulezitych souboru OS - diky rozharanosti windows je to imo. neproveditelny ukol :)

    3. V pripade, ze ti case nahlasi, ze byl otevren (bios musi byt samozrejme zaheslovan, stejne jako intruder detection) tak to s pomoci te placky zkontrolovat. Pokud zjistis, ze se neco zmenilo, okamzite prepsat systemovou oblast ze zalohy (jine DVD).

    4. Sifrovat, sifrovat,... - s truecryptem jsem spokojen, pro win tusim umi i systmeovou partionu - coz pri te kontrole (#2) znamena vlastne jen overit, ze nahravaci ovladac je v poradku a nepozmenen.
    To samozrejme neznamena, ze nemaji heslo k te partione - at uz hardware sledovatkem, tak treba kamerou co na tebe mirila, spolupracovnik co to odpozoroval,...
    CMAN
    CMAN --- ---
    jinak poradte jak si muzu proverit svuj komp abych zjistil co mi do nej nainstalovali/nenainstalovali... chapu ze obrana nebude nikdy 100% ale lepsi nez nic zejo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam