• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  THE_MIRACLEVáclav Havel *5.10.1936 - +18.12.2011
  DOCKINEZ
  DOCKINEZ --- ---
  JACHYMKO: No tak Havel natropil skody vic nez dost, uz jen proto, ze se dohodl s bolsevikama po dobrem, takze nedoslo k potrestani estebaku, aparatciku, stranickych funkcionaru a dalsich mizeru, kteri meli nasledne volnou ruku pri kuponove privatizaci. Kdyby tito jedinci byli potrestani/odstaveni, nikdy by rozkradani nenastalo v takove mire. Kdepak Klaus, za tohle muzeme podekovat prave Havlovi. Je uplne jedno, zda to bylo zpusobeno tim "to Havel myslel dobre", nebo za tim bylo neco jineho - to je naprosto irelevantni - on nemel tyhle lidi nechat nepotrestane, stejne jako soudce nema pravo nechat nepotrestaneho zlocince. Bylo preci jasny, ze kapri si sami rybnik nevypusti, takze to mel udelat nekdo jiny. Havel to neudelal a nyni jsme v situaci, v jake by bylo Nemecko po druhe svetove valce, pokud by nedoslo k Norimberskemu procesu. A nasledky budeme imho citit jeste nekolik generaci. "Diky", Vasku!

  Soucasna uroven politicke "kultury" je take jednim z nasledku.

  JACHYMKO: jo panecku, to se udilely milosti, jedna radost

  To jo, kolik jen vrahu se dostalo na svobodu. Pribuzni tech, ktere tito propusteni zlocinci na svobode zabili, maji na lidumila Havla jiste jen nejlepsi vzpominky.
  THE_MIRACLE
  THE_MIRACLE --- ---
  JACHYMKO: ja myslim, ze ne. Musis na to koukat jinak. V te dobe ho vetsina lidi za prezidenta chtela. Byla revoluce a tudiz se muselo nejak udelat, aby byl zvolen Havel. Proste to jinak udelat neslo. Principielne. Jinak myslim, ze vsichni vite, ze Havel je pro komunisty snad nepritel cislo 1. Narozdil od pana Klause, ktery mimochodem premierem byl a natropil toho celkem dost.
  THE_MIRACLE
  THE_MIRACLE --- ---
  KOKES: přesně tak. to snad by stálo za to dát na nástěnku
  THE_MIRACLE
  THE_MIRACLE --- ---
  JACHYMKO: byla revoluce...
  KOKES
  KOKES --- ---
  co se tyce p. Havla jako prezidenta, ma nekolik rozhodujicich plusu:
  protikomunistickou minulost, moralni kredit, vahu(pratele) v zahranici, skromnost a schopnost jasne vyjadrit sve postoje, ciste ruce(snad:P)
  co se tyce p. Klause jako prezidenta, nema ani jedno z toho. Jedine co ma, je silna osobnost.
  THE_MIRACLE
  THE_MIRACLE --- ---
  KOJA: rozhodně bych ale neřekl, že v tom byl zlý úmysl, nebo sebestřednost, jako u některých dnešních představitelů. Je potřeba si uvědomit, že byla zcela jiná doba. Většina lidí byla otrávena propagandou armády komunisty.
  KOJA
  KOJA --- ---
  "humanitarni bombardovani"
  THE_MIRACLE
  THE_MIRACLE --- ---
  NINE_OF_NINE: No řekněme, že to asi byla chyba, ale omluvil bych ji najivitou a takovým tím nadšením po revoluci. Navíc si nemyslím, že je to vina jen Havla.
  NINE_OF_NINE
  NINE_OF_NINE --- ---
  THE_MIRACLE: myslis treba to jak prakticky zastavil zbrojni prumysl v CR?
  THE_MIRACLE
  THE_MIRACLE --- ---
  DANKLAR: Urážky sem nepatří a budou se mazat. Jak osobní mezi diskutujícími, tak vůči panu Havlovi.

  Pro ostatní... když někdo napíše například, že je pro něj Havel idiot proto a proto, tak se to dá považovat jako impuls k diskuzi. Když to překročí určité meze, budou diskutující strany upozorněny. Nebude se tu mazat nic jen tak bezdůvodně. A jen bych ještě dodal, kdyby někdo něco namítal proti tomu, že si protiřečím, tak v klubu o panu Klausovi byla většina mých příspěvků myšlena silně nadneseně, protože ten klub je brán recesisticky a i administrátoři (někteří) mi to potvrdili. Tento klub nikoliv. Takže diskutujme slušně, díky.
  DANKLAR
  DANKLAR --- ---
  THE_MIRACLE: nejsem sice žádnej Havlův zastánce, ale přijde mi ubohý ho urážet... na nyxu si dost lidí "nevidí do huby", jak se říká...
  tak se jen ptám, no, jak se na to díváš ty, protože číst urážky se mi nechce a asi bych se neudržel a těm lidem to vracel:o)
  THE_MIRACLE
  THE_MIRACLE --- ---
  DANKLAR: jak to myslíš?
  DANKLAR
  DANKLAR --- ---
  THE_MIRACLE: považují se za flame i urážky pana Havla? ty bych asi ignorovat nemohl...
  THE_MIRACLE
  THE_MIRACLE --- ---
  Ještě bych dodal jednu věc. Do této diskuze zcela jistě zavítají někteří, jejichž cílem je pouze vyvolávat flame. Jelikož ale nechci přistupovat k tomu, že bych je banoval, budu je pouze ignorovat. Všem seriozním diskutérům to doporučuji také.
  LONESTAR
  LONESTAR --- ---
  THE_MIRACLE: takže fanklub :-(
  tak že bys nám pro začátek uvedl, co podle tebe Havel pro tuto zemi udělal, a v čem podle tebe měl pravdu, když kritizoval vrcholne politiky z 90. let.
  a tak dále :-P)
  THE_MIRACLE
  THE_MIRACLE --- ---
  UNDERWORLD: Ještě sem neměl možnost vidět, ale chystám se. Od všech sem slyšel, že to je nádherný film. Bohužel Klausovi zaslepenci to zcela jistě otočí, nebo na ten film nepůjdou, aby pochopili, co je Klaus za gangstera...
  THE_MIRACLE
  THE_MIRACLE --- ---
  Tato diskuze rozhodně nebude fanklubem. Debatujme tu o tom, co pan prezident Havel pro tuto zemi udělal. O tom, že měl pravdu, když kritizoval vrcholne politiky z 90. let a tak dále.
  PREVIT
  PREVIT --- ---
  _BENNY: Chybelo mi neco jako "Vazeni...ehm..spoluobcane! Nase zeme nevzkveta."
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  nemel by spravce pronest nejakou uvodni rec predtim nez klub zacne linkovat?
  JUNIOR
  JUNIOR --- ---
  Objektivně snad radši ani ne .)