• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEVáclav Havel *5.10.1936 - +18.12.2011
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    STETKA: jj, komunisti si dnes taky stale stoji za svymi zasadami, cen si toho
    STETKA
    STETKA --- ---
    ten film je hlavně o životě presidenta "v zákulisí", což si myslím vystihnul hodně dobře.
    Každopádně v tý době to bylo hodně o Havlovi a Klausovi, tak je jasné, že o tom mluvil Havel i se svými poradci
    _BENNY: pokud si myslíš, že hlava státu ví všechno a nepotřebuje poradce, tak jsi mimo mísu, názor, že by si bez poradců nezavázal ani tkaničky mi přijde více než ubohé.
    Každopádně ten film ukázal Havla i s chybama, ale jako člověka, který si stojí za svýma zásadama, čehož já si v dnešním světě cením.
    Chápu zastánce pana Klause, vždyť on narozdíl od Havla žádné chyby nemá...
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    ATOMINATOR: To mi pripomina dobu zacatku Hucinova obvineni a vsechny ty prispevky na CS-Clubu Rosse Hedvicka panu Jiriho Vanka, Petra Cibulky (nejspis fake) a jakehosi "lidoveho myslitele" Josefa Bilka. Jsem ochoten verit, ze panu Cerovskemu se stala velka krivda, ale zneuzivat to timto zpusobem...to je chucpe.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    TLUSTEC: necht tedy prizna, ze tehdy jen plnil roli jakehosi samsulinka...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    _BENNY: zatim to pro me vypada tak, ze Havel udelal mezi PRAVDOU & LASKOU velmi spatny kompromis.
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    _BENNY: havel v tom nebyl hlavni osobu, spis jakymsi maskotem.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    co se tyce te zprofanovane PRAVDY & LASKY (coz je imho krasna ukazka newspeaku - neco jako kulata krychle), Havel by mel konecne priznat barvu a rict jak to s tim predanim moci opravdu bylo. tim by u me ziskal nejaky kredit.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THE_MIRACLE: je to propaganda, kterou lze slyset v kazde zatuchle literarni kavarne... laska versus pravda
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: jo, to bylo celkem vtipny.

    Mne to neprislo jako pomluvy. Evidentne rikal jen to, co pronesl Klaus a ventilova sve nazory na to. Naopak mi prislo, ze se mu az trochu podbizel, kdyz mu volal a nechaval si od nej vse schvalovat.

    A jeste neco... ten film je propaganda. Naprostej souhlas. Je to propaganda slusnosti a lidskosti. K tomu se s hrdosti hlasim.
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    havel byl hlavou v oblacich, kdezto klaus svymi nazory zas nekde na pul cesty k podsveti. myslim, ze oba protipoly mohly docela hezky vymezit zlatou stredni cestu porevolucniho obdobi, ale ono ne - havlovci si rozvijeli svoje rozvolnene intelektualni smysluplnosti, kdezto klausovci zase vedeli, jak efektivne podnikat, a co se vyplati odznarodnit.

    no a projev z rudolfina byl jen stretem obou idei, kdy ten nadoblacnym intelektualum doslo, ze zakladna byla protunelovana. ale je dobre, ze to rekl zrovna havel, clovek, ktery byl na pocatku, oznamil i konec jedne pripitomele ery.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THE_MIRACLE: Havel byl mekous, odstrihnout Klause nedovedl, vzmohl se akorat na to ho pokoutne pomlouvat. rozhodne nema Klausovi co vycitat.

    a Zeman te zaujal tim jak rekl, ze celou cestu jel jeho autobus na pul na naftu a na pul na Becherovku?
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: hele, nase nazory nikdy nebudou spolecne. Je mozne, ze kdybychom neresili Havla, v pohoode bychom spoolu vychazeli. V tomhle s tebou nesouhlasim, ale rozhodne te kvuli tomu nepovazuju za spatneho cloveka. Jen si myslim ze v teto branzi si mimo misu. V jine muzes byt zase odbornik. Proste to tak jednou ber a bude to. Tvuj nazor bude nejspis opacny, mas na tto pravo.

    A jinnak musim rict, ze me mile prekvapil Zeman. A Havel byl proste mekous. Mohl Klause odstrihnout davno a mi mohli byt dneska jinde.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    uplne vidim pana Miracla, ktery v 50tych letech v kine hlta vsechny ty propagandisticky filmy a tleska jim. hlavni je prece dojem, jak co vypada, jak co vyzni, jak to bere ostatni, nikoliv to co se pod tim skryva. a proc vubec zachazet dal, staci nenavidet predstavitele nejake skatule a vse je hned jednoduche...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THE_MIRACLE:
    THE_MIRACLE:

    kdyz by se mnou takova existence jako jsi ty souhlasila, rekl bych si ze je nekde neco spatne ;-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    _BENNY: A vystihuje to i _Bennyho, kterej si tu hraje na znalce ekonoma... :-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Tak sem videl OH a musim rict, ze to jak tu BENNY poukazoval na Havlovu prednasku o ekonomice (mimochodem, ja bych to nazyval laickou uvahou, ale pravdivou) jen dokazuje co uz vetsina lidi musi znat. Presne to vystihuje fakt ktery v te dobe platil a to, jaky je a byl Klaus hulvat.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    BRANCALEONE: no bylo to jako koukat na film o Jelcinovi :))
    BRANCALEONE
    BRANCALEONE --- ---
    _BENNY: ty mě fakt bavíš:D Hulí, chlastá a kdyby mu bylo o 40 míň, tak nosí baťůžek a jezdí na snowboardu žejo?
    ATOMINATOR
    ATOMINATOR --- ---
    _BENNY: Ale však jo. Jen jsem chtěl poukázat, že když je někdo na jedné straně, automaticky u oponenta předpokládá, že je na té druhé.

    Taky jsem nikdy nepatřil do nějakého tábora fanoušků.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam