• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    původně se hrál na 100 životů :)
    RASTASHAMAN
    RASTASHAMAN --- ---
    ale taky delas maximum pro to abys ostatní epesne vymrdal. jasne ze se u nas hraje duel, ale mladi hraci moc neprichazi a starsich ubyva, troufam si tvrdit ze kdo v ostrave hraje edh, s tim jsem si zahral. ano, nebavi me a proto se mu vyhybam (duel), opravdu jde vždy o skadleni duelistu.
    a zivoty- dyt rozdil 20 nebo 30 zivotu v duelu je propastny, uplne to meni slozeni baliku.
    MATHES
    MATHES --- ---
    WENOUSH: multiplayer format je obecne dost nestastnej pro competetive hrani. az prilis casto muzes v mutliplayeru rozhodnout kdo z tvych souperu vyhraje.
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    WIRUSS: tomu u nás říkáme "Gentlemen's duel" ;-)


    RORSCHACH: v pohodě, to je jen škádlení duelářů ;-) Mě osobně třeba nebaví, protože pro mě je to casual formát, jehož veškerý výhody (pro mě) v klasickým duel EDH zanikají. Ale proti gustu...
    MATHES
    MATHES --- ---
    RORSCHACH: because THERE CAN BE ONLY ONE!!!
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    WENOUSH: proč by nebyl? commander má/měl asi milion různejch variant za těch 20+ let existence
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    WENOUSH: Osobně mě baví asi více, než 4, ale ne ten klasickej duel na 20 life, ale na 30 s povětšinou normálníma deckama na multík (jen i díky tomu nikde vlastně nehraji dualy z battlebondu)

    CHOBOT: Tak ono wizardi si to vždy dělají podle svého (většinou blběji), ale jde o to, že většina turnajů odlišuje banlist i od french...
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    RORSCHACH: protože duel commander není commander ;-)
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    obecně to moc populární formát není, ale má svoje lokální komunity
    WRATA
    WRATA --- ---
    RASTASHAMAN: Tak to spis bude tim ze nechodis na mista kde se tp hraje. V rytiri v praze se kazdej tejden sejde 8-12 lidi na to
    RASTASHAMAN
    RASTASHAMAN --- ---
    no nevim, ja duel commander nevidel hrat nikoho nazivo uz 5 let...
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    NYRLEM: ne, leviathan: http://commandzone.cz/
    A je to Brno, takže to je prostě lokální anomálie :)
    NYRLEM
    NYRLEM --- ---
    CHOBOT: nemaji v Brne ligu podle mtgo pravidel?
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    WIRUSS: jako že to wizardi často mění? jsem si nějak nevšiml... pravidla jsou pořád stejná
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    WIRUSS: 1. turnaje v joysticku jsou od začátku pouze ve formátu "duel commander," dříve "french."
    2. jedinej další kompetitor DC byl tzv. Leviathan, což byli nějaký italové. U nás v tomhle formátu byl jednou jedinkrát turnaj v HK, jinak se to u nás nechytlo. Sami tvůrci to už před delší dobou zabalili (formát vznikl jako reakce na snížení lifu ze 30 na 20 v DC).
    3. MTGO myslíš ten formát, kterym se wotc rozhodli, že zas něco poserou, zavedli ho navzdory již existujícímu a funkčnímu DC teprve někdy loni nebo předloni, a za ty dva roky existence ten formát dokázali dokonale posrat? Navic je to formát, kterej v papírový podobě nejspíš nikdo nikdy nehrál?

    tl;dr aktuálně (a už delší dobu) se jako competitive formát EDH myslí "duel commander," nic jinýho. A to je jeden banlist, kterej se samozřejmě občas lehce změní, protože jak určitě víš, formáty se musej balancovat.
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    CHOBOT: No má bejt to, že kvůli každé debilitě mě nebaví předělávat deck, jen proto, že se zrovna jeden pořadatel rozhodne a teď tam nechci zrovna TOHLE...
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    WIRUSS: dafuq
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    JOHNNYCAGE: U tohodle se mi vždy "zamlouvá" jak má každej turnaj jiné banlisty, zlaté MTGO
    JOHNNYCAGE
    JOHNNYCAGE --- ---
    Pro lidi mimo facebook:

    8th Duel Commander Tournament Prague
    Sobota 2. března 2019 v 9:00 Joystick Bar

    Kluci už vybudovali fakt pěknou akci, jezdí hromada lidí tentokrát prej nějaký němci dokonce už na to začíná být i Joystick malej což je u nás na commandera fakt masakr - účast nad 50 lidí většinou.

    I kdybyste nehráli, doražte se podívat na pivko je to paráda.
    WHITEANGEL
    WHITEANGEL --- ---
    WRATA: jj
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam