• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    WRATA
    WRATA --- ---
    RORSCHACH: To letosni cislo mi nesedi protoze kdyz zacinal players meeting tak rikali 3018 startujicich a ze je to nejvetsi eu GPcko v historii
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    MATHES: Jasný, jen jsem rozporoval, že to padá všude a ve všech formátech :) Praha se evidentně drží, ale je fakt, že má dost specifický podmínky. Navíc je tenhle rok v Evropě míň GP, takže se to asi trochu komprimuje.
    MATHES
    MATHES --- ---
    LUKEH: RORSCHACH: tak GP Praha je hlavne nahrada nemeckyho GP a podle toho to tady pak taky vypada:))
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    RORSCHACH: teď třeba ten Utrecht co jsem byl měl taky hodně, ale když se to vezme celkově tak byl dost pokles. Juzam mi říkal, že dokonce chtěli dát nějakým pros povinně účast na některých GPs aby podpořili účast. Praha je zrovna oblíbená, je tady levně a z celé Evropy máš levné lety, teď jsem hrál s nějakým němcem v Utrechtu a říkal že Praha je pro ně z tohodle důvodu must-go nezávisle na formátu.

    Problém mají hlavně GPčka v USA teda co jsem slyšel.
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    LUKEH: kouknul jsem cvičně na Prahu za posledních pár let

    2013 - 1508
    2014 - 1396
    2015 - 1464
    2016 - 1480
    2017 - 2003
    2018 - 1999
    2019 - 2495

    podle mě skoro vždycky maximální počet lidí nebo hodně blízko k němu
    MATHES
    MATHES --- ---
    WRATA: mhm dobre, skoda, ze jsme to nevedeli, kdyz jsme delali ted v patek vecirek. skoro 20 lidi neprislo, takze nas tam bylo jen asi 450:))
    WRATA
    WRATA --- ---
    PSYCHO: Tak to nevim jak funguje u nas ale v praze vanocni vecirek v patek jsou akorat vyhozeny penize protoze tam prijde tak petina lidi ;)
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    WRATA: My ho meli v Patek :)
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    RORSCHACH: trend menšího zákmu o GP kdekoliv v jakémkoliv formátu je už delší dobu.
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    WRATA: Nemyslel jsem to tak, že jedno slabší GP znamená konec MTG, ale trend menšího zájmu o main event tam je v Americe celkem zřetelnej, minimálně u Standard GP to celkem klesá. Není se ani čemu divit, ty GP jsou teď nějak uplně mimo a dost možná ani Wizardi netuší, kde mají svoje místo v MTG světě. No a to odebrání BYE za PW points to myslím ještě urychlí.
    WRATA
    WRATA --- ---
    MATHES: Vanocni vecirky jsou zasedne po-ct a uz vubec ne o vikendu :D
    MATHES
    MATHES --- ---
    WRATA: a taky je cas vanocnich vecirku a setkani. nic velkyho bych z toho nevyvozoval
    WRATA
    WRATA --- ---
    RORSCHACH: Koukam ze se v sobotu hralo SCG v Roanoke coz asi dost splitne hrackou zakladnu. Navic priznejme si. Oklahoma je prdel sveta a se zrusenim BYE za PW body na sezonu 2020 jaksi je mensi duvod na ty gpcka chodit
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    WRATA: Standard, proto asi tahle účast, Wizardi už ho na papíře tolik netlačí a je spousta jinejch možností co hrát.
    WRATA
    WRATA --- ---
    RORSCHACH: Co to bylo za format?
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    GP Oklahoma City tento víkend, 348 lidí v main eventu
    MagicFest Coverage
    https://coverage.channelfireball.com/prs/2165

    nejmenší americký GP za posledních snad 15 let, dobře to Wizardi rozložili za poslední rok/dva ...

    WRATA
    WRATA --- ---
    MATHES: Jo no, standartni zacatek soupere co jsem zaregistroval je mull to 4, turn 1 elspeth pres lotus a pak solarko
    MATHES
    MATHES --- ---
    lol v tom decku je i ancestral
    MATHES
    MATHES --- ---
    V arene je novej event - duel decky ashiok a elspeth. otevru decklist ashioka, koukam na to a rikam si jo jasny, nic zasadniho, hele karta z shadowmoor, cool.

    a pak jsem si vsimnul, ze v tom decku je black lotus a dva moxy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam