• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    spoiler - klikni sem


    PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

    ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

    Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

    [ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

    Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

    NYX MtG Arena IDs na NÁSTĚNCE
    rozbalit záhlaví
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    MATEEJ: mně to jako newbovi bylo vysvětlováoí: představ si vojáka, co hodí granát a někdo ho pak zastřelí. Smrt vojína nijak neovlivní to, že granát už letí a vybuchne.

    Přijde mi to úsměvný, ale mně to kdysi dost pomohlo tuhle interakci pochopit :)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    MATHES: Jasně, mými možná nepřesnými slovy by se dalo říct, že odstraněním zdroje efekt nezastavíš, ale můžeš změnit podmínky, které ovlivní jeho resolvnutí.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    ICARUS: Aha, takže spuštění nepředběhnu, ale resolvnutí ano a při resolvnutí se vezmou do úvahy veškeré změny prostředí. Uvažuju aspoň trochu správně?
    MATHES
    MATHES --- ---
    Obecne - abilita na stacku je nezavisla na svem zdroji.

    Jsou pripady, kdy to vypada, ze to neni pravda, jako treba kdyz zahraju na prazdnej stul thassas oracle a souper mi ho v reakci na ETB zabije - vypada to, ze se vlastne nic nestalo, ale technicky vzato udelam scry 0.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    MATEEJ: Subdual rika, ze bytost ztrati vsechny ability. Leech ma triggered abilitu (zkracene trigger) ze kdyz prijde do hry, tak da -2/-2. Jenze Subdual nefunguje retroaktivne - nejdrive ho muzes zahrat v reakci na trigger Leeche, ale to uz je pozde, protoze ten trigger uz je na stacku. Subdual nefunguje retroaktivne. Bladebrand funguje, protoze Daggercaster da dmg az v okamziku, kdy se jeho trigger vyhodnoti a to uz ma deathtouch.

    Aby Subdual zabranil spusteni triggeru Leeche, musel by Leech a Subdual prijit do hry ve stejny okamzik (a Leech by tim Subdualem musela byt ocarovana). Tohoto se da docilit treba hromadnym flickeringem, nebo phasingem (zdravime M21 Teferaka).

    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    ICARUS: Ok, ale Mystic Subdual to prostředí ovlivní/změní podobně jako Bladebrand nebo ten můj fiktivní instant, ale jeho efekt se neprojeví, protože... proč?

    Fakt netrollím a ani se nepřu, že to takhle nefunguje, protože ono to takhle funguje, jen sem asi blbej a pořád nedokážu pochopit to proč.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    MATEEJ:
    >Ale pokud bych Mystic Subdual zahrál až v reakci na lifeloss efekt, spuštěný zabitím potvory, tak bych ho asi nezastavil, ne?
    Nezastavil.

    >A co by se stalo, kdybych v okamžiku, kdy mě chce soupeřova potvora touhle abilitou způsobit loss of life, zahrát instant "pokud vám do konce kola něco způsobí loss of life, místo toho se z toho stane gain life ve stejné hodnotě"?
    No pridaly by se ti zivoty.

    Triggery se nijak navzajem nemodifikuji, ovlivnuji se pres okolni prostredi - at uz je to konkretni bytost (daggercaster a deathtouch), nebo primo cela hra pres replacement efekty (tvuj hypoteticky lifegain/lifeloss instant).
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    ICARUS: Ale pokud bych Mystic Subdual zahrál až v reakci na lifeloss efekt, spuštěný zabitím potvory, tak bych ho asi nezastavil, ne?

    A co by se stalo, kdybych v okamžiku, kdy mě chce soupeřova potvora touhle abilitou způsobit loss of life, zahrát instant "pokud vám do konce kola něco způsobí loss of life, místo toho se z toho stane gain life ve stejné hodnotě"?

    14608107-1180665285312703-1558693314-n
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    Jestli ti to pomuze v pochopeni, tak pokud by Blitz Leech hypoteticky mela abilitu, ze kdyz umre potvora, opponent ztrati zivot, tys v reakci na jeji ETB trigger (-2/-2 na tvoji potvoru, ktera takto umre) zahral na blitz leech Mystic Subdual, tak bys ten zivot po resolvnuti triggeru Leech a nasledne smrti tvoji potvory neztratil.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    MATEEJ: Triggery se vzajemne nemodifikuji. Trigger Dagger Castera rika "Az resolvnu, tak Dagger Caster da 1 dmg vsem opponentovo potvoram". Pokud v reakci na ten trigger zahrajes Bladebrand, tak pred tim, nez resolvne trigger Daggercastera, ma Daggercaster deathtouch a tim padem vsechno poklidi.
    WRATA
    WRATA --- ---
    MATEEJ: Ten zdroj toho efektu je sice zmenen ale efekt jako takovy ne
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    ICARUS: Ale v čem je vlastně rozdíl oproti Dagger Casterovi a Bladebrand? ETB efekt jde na stack, já nebo soupeř sešleme instant, jako první se resolvuje ten instant, který v případě Bladebrandu modifikuje ten ETB efekt, co už je na stacku, zatímco Mystic Subdual ho nemodifikuje... protože ho nemodifikuje, ale přímo odstraňuje zdroj toho ETB efektu, čímž ale efekt ze stacku nelze odstranit?
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    MATEEJ: Nezastavi, Leech resolvne, prijde do hry, na stack se da jeji trigger a pak uz je pozde tam nacpat subdual.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Chápu to správně, že karta Mystic Subdual nezastaví ETB efekt Blitz Leech?

    Image-ashxaImage-ashx
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    Sourcerous Spyglass v Areně už umí označit Teferi, Master of Time... vím to, protože se mi to teď omylem podařilo :)

    Ale musím říct, že jsem postupně odladil deck, který asi trefuje nějakou díru v metě - zkoušel jsem kde co a nemohl jsem se s winrate dostat výrazně nad 50%, ale tohle mi funguje, prolezl jsem z platiny do diamondu během chvíle jen s několika málo prohrami. Karn vypíná Oveny, proti planeswalkerům se teď toho moc nehraje (Murderous Knight skoro zmizel ze světa) a potvory mívají většinou nízký útok, takže snaha soupeře zničit mi planeswalkery je odměněna neustálým procováním Oath of Kaya.

    Deck
    2 Godless Shrine (RNA) 248
    1 Mountain (THB) 253
    3 Karn, the Great Creator (WAR) 1
    2 Shark Typhoon (IKO) 67
    2 Extinction Event (IKO) 88
    1 Bedeck // Bedazzle (RNA) 221
    1 Deafening Clarion (GRN) 165
    1 Island (THB) 251
    4 Banishing Light (THB) 4
    1 Whirlwind of Thought (IKO) 215
    4 Teferi, Time Raveler (WAR) 221
    2 Steam Vents (GRN) 257
    2 Watery Grave (GRN) 259
    2 Blood Crypt (RNA) 245
    3 Narset of the Ancient Way (IKO) 195
    2 Hallowed Fountain (RNA) 251
    1 Liliana, Dreadhorde General (WAR) 97
    4 Oath of Kaya (WAR) 209
    2 Sacred Foundry (GRN) 254
    1 Plains (THB) 250
    1 Clear the Mind (RNA) 34
    2 Raugrin Triome (IKO) 251
    2 Savai Triome (IKO) 253
    2 Fabled Passage (ELD) 244
    1 Swamp (THB) 252
    2 Narset, Parter of Veils (WAR) 61
    3 Interplanar Beacon (WAR) 247
    3 Elspeth Conquers Death (THB) 13
    2 Shatter the Sky (THB) 37
    1 Nicol Bolas, Dragon-God (WAR) 207

    Sideboard
    4 Glass Casket (ELD) 15
    1 Bolas's Citadel (WAR) 79
    1 Embercleave (ELD) 120
    2 Grafdigger's Cage (M20) 227
    2 Soul-Guide Lantern (THB) 237
    2 Sorcerous Spyglass (ELD) 233
    1 Chromatic Lantern (GRN) 233
    1 Stonecoil Serpent (ELD) 235
    1 Parhelion II (WAR) 24
    EMZA
    EMZA --- ---
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    TOREIP: Jsou to zkurvenci a poslal bych na ně klekánici!
    WRATA
    WRATA --- ---
    WIRUSS: Tam je hlavne dulezity ze vyjde ta intervence
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    Tohle by mohlo pozvednou zelené aggro :-) Navíc tento obrázek se mi zamlouvá, jelikož předchozí dva nejsou nic moc...


    JEENA
    JEENA --- ---
    WIRUSS: Ta Aerie mi přijde hodně dobrá. Např. je na křivce před Urem, nedivil bych se, kdyby to vidělo play.
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---














    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam