• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    WRATA
    WRATA --- ---
    RORSCHACH: Jedina vec ktera ma vliv na cenu karet je poptavka/nabidka. To je proste zakon trhu.

    Uro stoji na ulici 1300 a je z boosteru za 79,- vs karty z UMA ktery sem vypisoval niz.
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    WRATA: Cena boosteru ovlivňuje cenu karet dost zásadně. To snad ani nemůžeš myslet vážně, tohle rozporovat. Každá edice má nějakou cenu boosteru a nějakej očekávanej "zisk/ztratu" z otevření toho boosteru. Dokud je ten "zisk" dostatečně velkej, tak to všichni otevírají jak protrhnutý a ty karty prodávaj, než nastane nějaká rovnováha, kdy už se to nevyplatí.

    Obchody nebudou masově otevírat boostery, u kterých je "expected value" $4, když ten booster stojí v nákupu třeba na $7. Pokud to ale bude naopak, tak to budou otevírat dokuď cena karet neklesne nebo naopak nestoupne cena těch boosteru na trhu. Stačí se podívat jak dopadly fetchky v Khanech. Toho se otevřelo tolik, že na to padla tak polovina deštných pralesů na Zemi. Proč? Protože cena boosterů byla nízka, cena fetchek vysoká a k dispozici byl neomezenej počet boosterů.
    WRATA
    WRATA --- ---
    WIRUSS: Hele ja jsem celkem spokojenej s tim ze tam vyjdou black-border Urza's zeme ktery me nebudou stat 2500 :D
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    WRATA: Přesně tak, navíc ty karty hlavně budou, což nyní je občas problém sehnat modern staple karty...

    Osobně jsem hodil 2 boxy v nájadě do košíku a uvidím zda je vezmu, zatím právě mě ten rare pool nepřesvědčil, když je mi jasné, že tam teď budou přibejvat hlavně karty na úrovni Boshe. Za mě to chce na rareslotu meče nikoliv jako M, fetchky (ty nebudou) a k tomu věci Damnace, Mystic, Ad Nauseam, další filter landy, Anointed Procession,Wasteland, Urborg, Ballista, Mesmeric Orb, Trapa, Angels Grace, Confluence, City, Nykthos, Nexusy, Sliver Hive, Extrakce, CoCo, Mutavault, Goblin Guide, Dack Fayden, Mimic, Toxic Deluge, Chord, Death Shadow, další fast landy (alety by mohli raději vyjít v Zendikaru). Eldrazi Temple, Očko, Living End, Sylvan Library, Spellskite, Vedalken Shackles, Infernal Tutor, Phantasmal Image, Thing in the Ice, Spell Queller, Counterbalance, Dryad Arbor, Heritage Druid což je hromada věcí co ti často nezaplatí ani ten boo (i když pokud tam budou 2x tak ano), ale dobu nevyšli a díky zajímavejm U (bolt, Steelshaper's Gift, Morfóza , Veil, Bublina, Sprawl, Boros charm, Path, Spike, Push etd) by průměrná cena boo byla třeba 150 Kč a to už by šli ceny dolů, jelikož by to lidi kupovali, stejně tak si myslím, že by ty full art Avon landy měli být v každém boo a ty spešl obrázky by němli být jen v VIP, ale měli by sem tam padat - ale tohle vše je jen zbožné přání ;-)
    WRATA
    WRATA --- ---
    MATHES: Nehraje, historicky overeno. Jediny co urcuje cenu karty je jeji hratelnost vs dostupnost. Podivej se jakej drop meli karty z UMA. Snapcaster pred UMA byl za 1500/kus. Dneska 1200 na krame, a to je to pomerne dost casu od vydani. Liliana mela 2k, Karn 1500. Tarmogoyf pred printem v MM17 mel skoro 3k. Ten trh se tema kartama postupne zasycuje. UMA boostery meli v krame cenovku 259,- a meli jedno rare, tady za 289 mas dve. Ta cena proste spadne.
    _DOMINIK_
    _DOMINIK_ --- ---
    ASYD: konecne trochu spadne!
    ASYD
    ASYD --- ---
    value
    ASYD
    ASYD --- ---
    MATHES: a beztak si otevres strom
    MATHES
    MATHES --- ---
    WRATA: ale ta cena boosteru tam proste hraje roli, zvlast pokud je takhle vysoka. pokud si otevru wurmcoilu v boosteru za 150 a v boosteru za 300 tak to proste rozdil je
    WRATA
    WRATA --- ---
    MATHES: Protoze tesne po reprintu je to tak vzdy. Ty alter arty budou samo drahy ale treba kdyz vysla Wurmcoila v tom Commander Anthology II tak spadla na 260 na rytiri. Ocekavam ze se to bude opakovat, jack a karn taky spadnou ale je to zalezitost zhruba pul roku nez se dostanou zpet
    ASYD
    ASYD --- ---
    ASYD: kdyz vtom

    ASYD
    ASYD --- ---
    MATHES: z redditu mam jen screenshot
    MATHES
    MATHES --- ---
    ASYD: je to nekde k dispozici, docela by me zajimala spis prumerna cena na raritu
    JEENA: jenomze pokud je ten booster za 300 a ne za 70 korun, tak to nemuze spadnout o tolik. zvlast kdyz je ten set narvanej reprinatama za par korun na R slotu. K cemu je mi, ze si otevru dve rare, kdyz jsou obe po dvacce. Tohle pak fakticky realne zveda cenu tech drahejch karet v setu (protoze si musim koupit booster box za 9k abych mozna i neco slusnyho otevrel a podle ty tabulky dole si nemyslim, ze je uplne realny aby se ti ten booster box zaplatil)
    ASYD
    ASYD --- ---
    MATHES: suma toho vlevo rozdelena na rarity?
    JEENA
    JEENA --- ---
    MATHES: Furt je to větší supply a i přes ten nával exkluzivních produktů se podle mě ještě úplně nevyčerpal pool lidí, co budou chtít o trošku hezčí cryptu nebo exploration a koupěj to. Draft set týhle edice je taky 6 rare ve kterejch je ta hlavní value.

    Možná to přeceňuju a taky záleží, kolik devítikorunovejch rare tam nacpou, ale zatim mi přijde, že je to srovnatelný s jinejma masters setama, kdy platíš cca dvojnásobek (na rytíři je booster za 300 teď) a dostaneš za to cca dvojnásobek.
    MATHES
    MATHES --- ---
    ASYD: nerozumim uplne tem hodnotam vpravo nahore
    ASYD
    ASYD --- ---
    MATHES
    MATHES --- ---
    JEENA: vysvetli mi prosim na zaklade ceho soudis, ze ty karty pujdou niz, kdyz draftset tyhle edice bude stat 900.
    JEENA
    JEENA --- ---
    MATHES:
    ASYD:

    Mě to na reprinty přijde docela dobrý, hlavně teda asi do commanderu, ale přijde mi, že se tam objevujou docela drahý karty: Cyclonic Rift, Sneak Attack, Meče, ty Reflections, Exploration, Noble Hierarch, Wurmcoila...

    Peníze na to asi nedám, ale nevadí mi, že ty karty půjdou trochu níž.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam