• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    MATHES
    MATHES --- ---
    COGNIZE_COKE: ne, ty proste jenom porovnavas jablka s hruskama a nechapes co je randomizace baliku viz "Takhle by v reálu rozmíchal karty jenom jednorukej slepej retard"
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    Jo a samozřejmě sweep then scoop.
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    Match maker se hodně zlepšil, ale shuffler je napsanej fakt špatně.
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    Tenhle JANK hraju, když jsem na nože. 82% win, 8% completed games. Stačí vyložit Tefa a je po všem aniž by oponent chtěl vědět co je tam dál (bohužel). Od 1998 Serra Angel inspired. Dal bych si Martenskou do oka a facku přes ucho abych Vás přesvědčil, že se nejdná o ego....
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    Vycrafti Teferiho. Každej to složí bez hry.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Vedle toho mě napadají dvě další varianty:

    Lifegain deck, kde ten lifegain bude masivní, ne jen po jedničkách. Do něj bych vrazil:

    4x Light of Promise
    4x Gods Willing na ochranu potvor enchantovaných tou Aurou
    4x Alseid of Life's Bounty
    a doplnil bych kopie Indulging Patrician.

    Ale nejsem si jistej, že bude výrazně lepší než ten stávající.

    A jako druhá varianta mě napadl black sacrifice/lifegain deck, postavený kolem jádra:

    Cauldron's Familiar
    Witch's Oven
    Call of the Death-Dweller
    Serrated Scorpion
    Vampire of the Dark Moon
    Archfiend's Vessel
    Lurrus
    možná Bastion of Remembrance

    A asi bych v tom hrál Aerialisty a Pridematey, určitě Castle Locthwain a asi i Knight of the Ebon Legion. Je to poměrně hodně uncommonů, které bys musel splašit, ale výhodou je, že je to imho poměrně funkční jádro sacrificovacího decku, který ti zůstane i poté, co 24. 9. vypadnou ze Standardu čtyři nejstarší sety. (Black red sacrifice deck, který je aktuálně o několik tříd lepší než mono black sacrifice, takhle přijde o 3-4 klíčové karty.)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    LUCINKA: Takže:

    1) Nejsem přeborník constructed deckbuildingu, možná by ti tu někdo poradil líp. Tvůj deck jsem si nahrál do Areny, udělal nějaké jasné změny, pak jsem s nim zkusil hrát, celkem to šlo, ale ještě bych na něm udělal nějaké změny, viz poslední bod.

    2) Operoval jsem primárně s commony, sekundárně s uncommony (konkrétně 4 dodatečné kopie uncommonů, co už tam máš). Výjimkou je Lurrus, o kterém jsi mi myslím říkal, že ho máš. (Strčil bych ho do decku, ne na pozici companiona.)

    3) Sorin Vampire Lord je blbej, Sorin Vengeful Bloodlord možná ne, ale já hrál jenom jednoho, protože jsem na druhého nechtěl plácat wildcard.

    4) Místo Hunted Witness by mohl být prakticky jakýkoli jiný common s lifelinkem, Witness má jen tu výhodu, že ho můžeš jednou předhodit do obrany.

    5) Deck nejlíp fungoval, když se podařilo, aby Pridemate nebo Aerialist rychle narostli a soupeřovi nepřišel removal spell. (Ze stejného důvodu tam imho nepotřebuješ moc removalů ty.) Proto bych jako velké zlepšení viděl 4x uncommon Alseid of Life's Bounty. Je za 1 manu, má lifelink a s jednou volnou manou ho můžeš obětovat, když chce soupeř zabít pořádně nažranýho Pridematea nebo Aerialistu. Sorinů a Ajaniho tam není moc, takže mi za těch pár her nepřišli tolikrát, ale moc odvázanej jsem z nich nebyl.

    Deck
    1 Sorin, Vengeful Bloodlord (WAR) 217
    2 Sorin, Imperious Bloodlord (M20) 115
    2 Ajani, Strength of the Pride (M20) 2
    2 Indulging Patrician (M21) 219
    4 Healer's Hawk (GRN) 14
    4 Ajani's Pridemate (WAR) 4
    2 Knight of the Ebon Legion (M20) 105
    4 Vampire of the Dire Moon (M20) 120
    4 Bloodthirsty Aerialist (M20) 91
    2 Hunted Witness (GRN) 15
    3 Sworn Companions (GRN) 27
    3 Impassioned Orator (RNA) 12
    1 Lurrus of the Dream-Den (IKO) 226
    2 Mortify (RNA) 192
    2 Castle Locthwain (ELD) 241
    1 Godless Shrine (RNA) 248
    4 Scoured Barrens (M20) 251
    9 Swamp (IKO) 268
    8 Plains (IKO) 262
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    Meta je teď prostě průjem. Nováčci počkejt do rotace.
    WRATA
    WRATA --- ---
    MATHES: No on hlave da -2 a smaze ti celej stul
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    Nevim prostě mi ten play připomíná rage game jako u mobilních her, kde Tě takhle donutí do toho vrazit peníze. Play and enjoy. Kdby mě to nebavilo (alespoň trochu), tak to nehraju.
    LUCINKA
    LUCINKA --- ---
    Deck
    2 Sorin, Vengeful Bloodlord (WAR) 217
    1 Sorin, Vampire Lord (M20) 290
    2 Sorin, Imperious Bloodlord (M20) 115
    2 Ajani, Strength of the Pride (M20) 2
    2 Indulging Patrician (M21) 219
    2 Healer's Hawk (GRN) 14
    2 Ajani's Pridemate (WAR) 4
    2 Knight of the Ebon Legion (M20) 105
    3 Vampire of the Dire Moon (M20) 120
    3 Bloodthirsty Aerialist (M20) 91
    3 Necropanther (IKO) 196
    4 Insatiable Hemophage (IKO) 93
    2 Disfigure (M20) 95
    2 Grasp of Darkness (M21) 102
    2 Sorin's Thirst (M20) 325
    2 Mortify (RNA) 192
    2 Castle Locthwain (ELD) 241

    1 Godless Shrine (RNA) 248
    3 Evolving Wilds (M20) 246
    2 Radiant Fountain (M21) 248
    8 Swamp (IKO) 268
    8 Plains (IKO) 262

    Sideboard
    1 Kaya's Wrath (RNA) 187
    1 Revival // Revenge (RNA) 228
    1 Revitalize (M21) 31
    1 Grimdancer (IKO) 90
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    STRANGERD: slovíčkaření nechápu to je pro mě metafyzika, můžeš to nějak rozvést.
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    téměř, ale jedna tam byla pokaždé
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    9x po sobě ty samé karty
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    MATEEJ: Přičemž tohle narigování mi nepřijde jako problém.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    JEENA: Jo, to je Bo1, namíchá to dva decky a do ruky ti to dá ten, co má lepší opening hand z hlediska poměru landů a spellů.
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    JEENA:
    COGNIZE_COKE: ten mechanismus se uplatnuje jenom v Bo1 hrach, jedno jestli limited nebo constructed
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    COGNIZE_COKE: karty se nerozmichavaji, ale michaji, takze fakt nemusis byt slepej retard, aby ti to chodilo "divne"; je to jenom otazka rozlozeni pravdepodobnosti a pri poctu her co se na svete kazdou minutou hraje se musi lidem dit i vetsi bizarnosti nez 9 landu za sebou, ostatne pred nejakou dobou jsem cetl clanek od Karstena o nejnepravdepodobnejsich udalostech jenom v profesionalnich, na videu zaznamenanych hrach MtG a ta cisla byla pokud se spravne pamatuju jeste hodne jinde, nez tenhle tvuj (co do my zkusenosti i v papiru ne zas tak neobvyklej) pripad...:)
    COGNIZE_COKE
    COGNIZE_COKE --- ---
    MATEEJ: Asi musím začít hrát limited.
    JEENA
    JEENA --- ---
    MATEEJ: Starting handy v Aréně nejsou úplně random, ale je tam nějakej mechanismus kterej se snaží ti dát do starting hand počet landů, kterej má odrážet % landů v tvym decku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam