• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    spoiler - klikni sem


    PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

    ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

    Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

    [ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

    Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

    NYX MtG Arena IDs na NÁSTĚNCE
    rozbalit záhlaví
    _DOMINIK_
    _DOMINIK_ --- ---
    CHOBOT: tohle je supr deck, s tim ted taky hraju arenovej bo1 daily grind :)

    akorat to teda po rotaci bez dreadhorde arcanisty imho uplne zemre (za me nejlepsi karta decku, not close)

    a taky bych silne nesouhlasil s tim, ze se to "lehce hraje" :)
    tenhle deck z tohohle pohledu vypada trochu zradne. podobne jako treba na starsich formatech affinita to totiz na prvni pohled vypada jako braindead aggro, ale ve skutecnosti je to deck se snad nejrozvetvenejsim rozhodovacim stromem, co aktualne na formatu je. jak je vsechno levny, tak kazdy kolo zvladnes zahrat spoustu spellu, a hodne z nich jsou instanty, takze je i dulezity dukladne promyslet timing. navic to neni cisty aggro ale spis "tempo" (tzn smerem k aggro-controlu) a tudiz je dulezity poznat, v jakym matchupu a fazi hry by mel clovek tupe tlacit do hlavy, a kdy naopak hrat spis odzadu, moc se necommitovat a hrat trpeliveji. napriklad s tema yorion deckama cos zminoval ja ted mam celkem silne kladnou bilanci, ale musis to hrat fakt uplne jinak, nez proti treba mono W/R/G
    DAYSIR
    DAYSIR --- ---
    CHOBOT: díky za tip!
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    já jsem projel hladce z goldu do diamond t4 s UR aggrem. Lehce se to hraje, nerotuje z toho na podzim snad nic kromě steam ventů, takže deck nejspíš přežije, umí to vyhrát hrozně rychle (klidně t4/t5), svačí to ty různý debilní uro greedy grindy a rampy, protože je to prostě hrozně rychlý. Mam dost problém s yorion deckama, ale spíš mě nebaví hrát proti controlům, takže většinou znuděně vymrskám ruku kdyby náhodou a scoopnu, pze se mi nad tim nechce přemejšlet.

    a na craft to nestojí nic moc, mythicy mam jen dva brazen borrowery, některý verze ješte mívaj one off royal scions, to je vše. R jen Dreadhorde Arcanist a Stormwing Entity, což je obojí must have po čtyřech, a landy.

    Na mtgtop8 jich pár je, tak mrkni tam. Moje verze imo nebude zdaleka dokonalá, vzhledem k vyššímu množství controlu budu muset přidat nějaký grindy karty, jako třeba ty scioni.
    DAYSIR
    DAYSIR --- ---
    Hrával jsem papírové někam do Masek, možná set za nima. Teď jsem začal hrát nějak Arenu a je to zábavný, ale ocenil bych nějaké rady.
    Na standard ranked jsem postavil U/B control, nějak jsem doskotačil do platiny a teď se trochu plácám co dál. Furt točit jeden deck mě nebaví, rád bych k tomu něco hratelného na ladderu a zároveň klidně jiný styl, nechci ale propálit wildcardy blbě a nemám ještě vůbec orientaci v setech. Nějaké tipy prosím?


    (tady házím co hraju, přijmu teda i tipy co jinak)
    (Deck
    1 Lochmere Serpent (ELD) 195
    2 Nightveil Predator (GRN) 191
    1 Essence Scatter (IKO) 49
    1 Into the Story (ELD) 50
    2 Eliminate (M21) 97
    2 Devious Cover-Up (GRN) 35
    3 Grasp of Darkness (M21) 102
    4 Didn't Say Please (ELD) 42
    4 Frantic Inventory (M21) 50
    4 Murder (M20) 109
    3 Cry of the Carnarium (RNA) 70
    2 Omen of the Sea (THB) 58
    1 Ugin, the Spirit Dragon (M21) 1
    1 Ashiok, Nightmare Muse (THB) 208
    1 Massacre Wurm (M21) 114
    4 Narset, Parter of Veils (WAR) 61
    4 Dimir Guildgate (GRN) 245
    4 Dismal Backwater (M21) 245
    8 Island (M21) 310
    8 Swamp (IKO) 268)
    MATHES
    MATHES --- ---
    ASYD: velke prekvapeni:D
    ASYD
    ASYD --- ---
    V0IT
    V0IT --- ---
    Commander Legends spoiler begins:
    Commander Legends Spoilers — August 22 | Everything We Know So Far
    https://www.mtggoldfish.com/articles/commander-legends-spoilers-august-22-everything-we-know-so-far
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    Pro představu: draft stojí 1500 gemů, za 4:3 je 1400 gemů + 3boo (60 gemů) + gemy za rare co picknu v draftu + nějaké goldy za otevření boosterů. Takže to už je mírně ziskový draft. Samozřejmě občas dostanu sodu a uhraju 1-3, ale pak zase někdy dám 5,6,7 výher a tím to pokreju.
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    MATEEJ: tohle jsem přesně zapomněl dělat a teď mám WC snad na jednu komet sadu:D V září to plánuju udělat tak, že nejdřív všechny WC vyměním za karty a pak teprve začnu draftit.
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    Já taky hraju jen limited a neplanuju nikdy hrát constructed. Vždycky když se draftu nějaké sady věnuju, tak ji mám brzo celou. Pak dostávám prostě 20 gemů za každý rare. V draftu typicky dostanu 20-100 gemů podle toho co otevřu a picknu. A pak za vyhrané boostery to samé. Draft stojí 1500 a v pohodě se tak 150-300 gemů vrátí tímhle způsobem i když nedopadnu nejlépe + výhra z draftu. Teď M21 točím tímhle stylem v podstatě zadarmo drafty. Na začátku jsem do toho dal tak 5k gemů než jsem měl komplet sadu a od té doby draftuju zadarmo. Kupoval jsem 20k gemů a teď mám něco jako 20200.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    gucci, dík
    _DOMINIK_
    _DOMINIK_ --- ---
    CHOBOT: 5 goldu = 1 gem. pokud mas oboje, tak si to vzdycky muzes spocitat. nicmene limited obecne byva vyhodnejsi za gemy, ale Mathes ma pravdu v tom, ze za gemy koupis (myslim) cokoli a za goldy ne
    MATHES
    MATHES --- ---
    CHOBOT: spis goldy. za gemy se da myslim kupovat vic veci
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    _DOMINIK_: diky.

    Zkusim to tu na vs jeste s jednim dotazem: draftit spis za goldy, nebo gemy, pokud si muzu vybrat? :)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    XPABLITO: Třeba Ryan Spain to tak jel, dokonce když byl jen bot draft, tak se před posledním pickem podíval, jestli nějaké nadraftované R/MR nemá 3x, a když měl, tak koupil čtvrté za WC, aby dostal gemy. IMHO to je ale takovej drtek, že se to prostě nevyplatí, i když constructed nehrajes. Třeba začneš a ty WC jako když najdeš.
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    Docela by mě zajímalo, nedáme anketu asi +- se 4 otázkama?

    Co hrajete v aréně, jako primární formát (80+% času)

    STD + Historic constructed
    Draft
    Alternativní formáty (Brawl, Singleton, Pauper)
    Arenu nehraji

    Případně by to šlo ještě rozdělit, ale zas tolik nás sem nechodí...
    XPABLITO
    XPABLITO --- ---
    _DOMINIK_: Jasně, dám si, ale všechno je výhradně singleton a tam tu jednu kopii z draftů + boosterů většinou otevřu.

    MATHES: To samozřejmě ne a ani to není nějak aktivní strategie. Prostě fajn bonus.

    Jen mě zajímalo, jestli uvažuju “správně” :)
    MATHES
    MATHES --- ---
    mne prijde ulet snazit se z extra R+M nasetrit na draft:D
    _DOMINIK_
    _DOMINIK_ --- ---
    XPABLITO: nejsi mimo. z myho pohledu ale trochu zvracena logika (fakt nikdy nebudes hrat vubec zadny constructed?) :)
    XPABLITO
    XPABLITO --- ---
    _DOMINIK_: Což mě přivedlo na myšlenku, co člověk (jako já) co jenom draftuje a neřeší constructed a kolekci (wildcards) obecně? Tam mi pak logicky vychází, že je naopak žádoucí, abych ty boostery otevíral průběžne. Budu mít dřív 4 kopie nějakýho rare a to pak můžu v draftu dál pickovat a brát za to tu kompenzaci v gemech (20 G nebo kolik to je). Nebo sem mimo?
    _DOMINIK_
    _DOMINIK_ --- ---
    CHOBOT: 5th card problem ted uz vlastne na arene existuje jen do urcite miry. ted totiz plati, ze kdyz oteviras booster a trefis v nem na mythic/rare slotu (treba) rero, tak to musi byt nejake, ktere jeste nemas 4x. az teprve kdyz mas vsechna rera 4x, tak misto nich zacnes dostavat gemy (coz je spis takova almuzna)

    kdyz tudiz zaroven s oteviranim boosteru i hrajes limited, tak se pripravujes o value. kdyz totiz na limited narazis na nejakou kartu, kterou uz mas 4x, plati totez - misto karty do kolekce dostanes almuznu v gemech. tudiz je vyhodnejsi nechavat si na zacatku boostery neotevrene, abysis nezacpaval sloty pro potencialni pate (a dalsi) kopie, ktere otevres v limited. a teprve kdyz prestanes draftit, pootviras ty boostery, protoze z nich mas jistotu (na rozdil od draftovani), ze v nich nebudou pate kopie (dokud nevyplnis celej set)

    jinak ne, pro boostery na arene neexistuje jiny vyuziti, nez je proste pootvirat. neni na tom ale nic spatnyho, plni ti to navic i ten wildacrd counter. ja si celkem pravidelne kupuje par boosteru na pootvirani, do neceho clovek ty goldy cpat musi
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    _DOMINIK_: díky za rady, super.

    Jen bod 11: co je "5th card problem?" Packy tedy syslit, dokud nedam limited platinu, kde uz 6+ stabilne neuhraju, a pak teprve otvirat? Existuje pro neotevreny packy vubec nejaky jiny vyuziti, nez je otevrit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam