• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    spoiler - klikni sem


    PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

    ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

    Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

    [ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

    Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

    NYX MtG Arena IDs na NÁSTĚNCE
    rozbalit záhlaví
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    MATHES: ted uplne nevim kam tim miris? :)

    BLACKDRAGON: hele inspirace ok, karty s jenickem a marenkou asi podle vkusu, no muselo prijit to co v kazdym US serialu - vykradani vseho co se namane (podle me teda magic magicemna zacatku dost definovala i trochu originalita aka Urza saga). inspirace řeckýma mýtama nebo shreckem a pojmenovat sadu D&D jsou ale teda podle me dve ruzny veci :)
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    MAKROBIJEC: rozumiem, ale pre mna bol Throne of Eldraine super, kedze prave bol plny inspiracie, tiez mal v sebe humorne karty ako Gingerbrute (inspiracia v Shreckovi? :P), ale na nasich edh session je fun ked niekoho rozjebava pernicek :D

    nevadi mi ani crossover D&D

    Secret Lair beriem ako alternativny art ku klasickemu, Ikoria mala vsetky tie godzilly ako alter art k nejakej inej creature - pre mna je to asi tak velky deal, ako ked ma niekto playmat a nema tam magic tematiku, proste sa mu to paci :P

    jedine co sa mi nepacilo bolo Walking Dead, lebo to uz bol fakt mimo misu, dvoma vecami, nebola v tom fantazia, ale jeden konkretny serial, ktory je fajn, ale s magicom absolutne nic nema spolocne (to mohli urobit rovno secret lair Friends s Rossom, Chandlerom, Fibi, Monikou a Joeim, aspon by to brali ludia ako unhinged, toto nebolo totiz ani vtipne), a druha vec co serie, ze tam vysli karty s mechanikami co nikde inde, prvy krat Secret Lair nebol iba alternative art, ale uplne nove op karty, co je precedens, aj keby to vsetko bolo krasne v ramci magic universa, obcas si hovorim, ze je vlastne fajn, ze to dojebali takto dvojnasobne (a vyvolalo to vlnu zasluzeneho hatu)

    asi by mi vadili specificke crossovery ako napr Skyrim, Zaklinac, Vikingovia, ale inspiracia v tychto oblastiach nie, D&D asi nevadi preto, ze to beriem ako nieco obecne a nie specificke, kedze podla D&D je mnozstvo roznych hier, v podstate su to urcite role play pravidla
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    MAKROBIJEC: já jako hráč byl spokojen, throne měl super drafty. .mě spíš vadí návrat coresetů.. ten poslední draftit jakž takž šel, ale ty jeden dva před tim byly dost vo ničom...

    ale já téma většinou dost ignoruju a jedu ruling, statsy a jak se to draftí.. :-D
    MAKROBIJEC
    MAKROBIJEC --- ---
    BLACKDRAGON: Tady je potřeba rozlišit předlohu/inspiraci a megalomanskej marketing crossover ©®™ $$$
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    ACHERON: a co Kamigawa alebo Innistrad? kazdy blok, kazdy set ma nejaku predlohu, vacsinou fantasy, obcas trosku scifi (Urza, Mirrodin, Kaladesh), casto stroj casu po historii ludstva, rozne geo a rozna mytologia :)

    Zendikar prisiel s Avatarom :) niekto sa cuduje Ikorii? eldrazi su dodnes uplne iny typ kariet ako ostatne mtg karty

    Throne of Eldraine je v podstate blizsie magicu ako Innistrad, niezeby v nom nebol aj predtym sem tam nejaky vampir, ale takyto viktoriansky a kolki si to oblubili?

    a Theros nevadi? respektivne, okopcit grecke baje je lepsie ako pohadky bratov Grimovcov ci H. CH. Andersena?
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    KUTAS: ja teda myslim ze ten test bylo eldraine a godzilly. Pokud tohle prošlo řeklo si WOTC, tak uz MTG komunita da vsechno :D

    MATHES: jasny, diky, nemohl jsem si to slovo vybavit
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    ACHERON: Vzdyt “party” uz byly ted, to si asi uz odzkouseli...
    MATHES
    MATHES --- ---
    ACHERON: synergie
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    mam dotaz, vcera jsem koukal ze WOTC chce pristi rok vydat sadu Dundeons and Dragons. To ma byt nejaka Un- sada nebo to mysli vážně? cetli sjte o tom nekdo neco? to se v Hasbro/WOTC uz posrali uplne z ty jejich horizontalni integrace (zvysovani ziskovosti ze synchronie různých vetvi korporace)?
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    JEENA: Mně se líbí i ten koncept - oslovit autora a nechat ho promlouvat do toho, který čtyři karty si chce namalovat. Dává to smysl, může z toho vylézt něco hodně zajímavého a je to opak běžného postupu.
    JEENA
    JEENA --- ---
    MATEEJ: Ta damnace bude i jako playmat

    Secret Lair: Secretversary Superdrop "Damnation" Playmat by Seb McKinn
    https://shop.ultrapro.com/collections/new-releases/products/secret-lair-damnation-playmat
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Nekomentuju koncept, ale ty arty se mi teda líběj:

    Artist Series: Seb McKinnon | Secret Lair
    https://secretlair.wizards.com/eu/product/615005/artist-series-seb-mckinnon
    MATHES
    MATHES --- ---
    Bob Ross landy do MTGA

    DelightfulMeadow
    IslandWilderness
    HappySwamp
    MoveMountains
    TreeFriend
    YETTY
    YETTY --- ---
    HARDY: My jsme nakonec hráli +2 za win a +1 za kill. Takže OT za 5. Kvůli hráčům, kteří Magic hrají okrajově a už vůbec ne commander. Jinak těch killů tam bylo celkem dost. Hráli jsme 3 kola, což je 6 her a vždy tam 3 OT zabití byli.
    HARDY
    HARDY --- ---
    YETTY: a chápu teda správně, že OT kill je za 6 bodů? Chápu, že to na draftu tolik nehrozí...
    YETTY
    YETTY --- ---
    V0IT: Tak bodování se osvědčilo a díky za tip. Byli i zajímavé situace, kdy se hráči na stack snažili utrhnout kill. Sranda.
    Jinak jsme v partě dohromady roztrhali 3 displaye. 1x Mana Drain ve foilu, 1x Scroll rack, 1x Sakashima... Takže jako investice se to určitě nevyplatí, nevím jestli zdlouhodobého hlediska. Každopádně draft byl super, doporučuji všem.
    ASYD
    ASYD --- ---
    vrazdi te goblini, nevidim nic spatne
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Epic fail na historic, bude třeba to ještě poladit:

    MATHES
    MATHES --- ---
    protection from (color) je jedna z nejvic OP mechanik a proto uz se skoro nedela a misto toho je casteji hexproof from (color)
    MATHES
    MATHES --- ---
    ROBIN_SNNS: protoze ti to nezabije pathama, swordama ani neblokne bilou bytosti.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Kurnik, tak k čemu je celá protection (from white) mechanika, když mi to stejně protivník osmaží pomocí Shatter the Sky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam