• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    spoiler - klikni sem


    PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

    ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

    Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

    [ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

    Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

    NYX MtG Arena IDs na NÁSTĚNCE
    rozbalit záhlaví
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    STRANGERD: Počkej, jestli správně Foretell chápu, tak to prostě vyndáš za 2 a nic tě nenutí to zatím hrát a pak si to zahraješ za 3 tedy proti aggru vyložíš otočené ve 2. kole a ve 3. mu to spláchneš (ano bude patrně vedět, že tam máš wrata a nebude zas tolik růst do šířky, ale to je taky pro tebe výhoda, je pomalejší a ty třeba ani nebudeš muset vše zničit)


    MATEEJ: Proto jsem si nechal v základu Kadena, Slinking Sorcerer EDH (i když si myslím, že je přesílený a docela mě baví), jelikož si vždy připadám jak blbec (a to ani nemusím být pod vlivem), když mám ve hře třeba 5 otočených morphů a pravidelně to obracím, abych se ujistil s wordingem atd. Tohle bude mít v Aréně výhodu no...
    SKUNK23
    SKUNK23 --- ---
    ZURG:
    MATEEJ:
    STRANGERD: Ja myslim, ze se hrat bude :-)

    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    MATEEJ: je to stejny jako (mega)morph a to byla imo celkem zabavna limited mechanika... prave proto, ze je docela snadny odhadnout, co za kartu by to mohlo bejt, protoze je jich par, oproti tem, ktery ma souper v ruce a idealne bys taky mel bejt schopnej odhadnout/vedet, co kdy muze z ty ruky zahrat:)
    ZURG: je to WoG za 5 s vyhodou, coz je v dnesni dobe standard, tady je ta vyhoda dost solidni, ale porad to zdaleka neni tak dobry, jako kdyby to bylo proste za 4... takze presileny to temer jiste nebude, ale jako pojistka proti klasickejm R/G/B variantam agresivnich decku, co tlaci po krivce a paty kolo uz je pozde, mi to dava nadeji, ze si budu zase na standardu moct zahrat oldschool kontrol:)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    ZURG: Je otázka, v jakých formatech se ten foretell bude hrát. v limited určitě ano a moc si nedokážu představit, jak bude vypadat heavy foretell deck v papírovém limited, když budeš mít na stole face down tři karty, já bych na ně furt musel čumět a připomínat si casting cost, nebo alespoň než se ty karty naučím.
    ZURG
    ZURG --- ---
    ASYD: Nezdá se vám to trochu přesílený? Nebo obecně ta foretell mechanika?

    Třeba tady to můžu zahrát normálně za 5 cmc, a nebo za 2+3... tak to už je úplně ta stejná cena.
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    ASYD: tak z tohohle mam fakt radost, asi si zas zahraju standard:)
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    ASYD
    ASYD --- ---
    FRANZIMOORE
    FRANZIMOORE --- ---
    KUTAS: Taky mám doma nějaký vulcanic islandy a další karty ze trojky.. asi to spíš pořádně zalaminuju a nechám to ještě lár desítek let zrát :)
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    jinak si myslim, ze uspech areny neohrozuje eternal mtg segment (vintage, legacy, edh), naopak ho spis podporuje, takze o budoucnost papiroveho magicu si nedelam starosti
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    KUTAS: pokud nutne nepotrebujes hotovost na vynosnejsi investice, tak si myslim, ze se z dlouhodobeho hlediska vyplati karty, ktere jsou na reserved listu, drzet, jako ostatne vsechny sberatelske predmety
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    PLOMBDENTIST: to je jak s bitcoinem... zrovna jsem teď přemýšlel, že bych se na Tebe obrátil s radou, jak ty moje prodat. Sice těch pár tisíc mě z toho nevytrhne, ale nějak mi přijde škoda, aby ležely ve skříni, když pořádně ty jednokarťáky nehraju, kvalita balíčků jako takových klesá (dávám do nich karty jen z draftů, nic nekupuju, protože to nemá smysl) a vlastně to pro moje hraní nemá vůbec hodnotu. Navíc s nástupem Areny nějak nevidím tu papírovou budoucnost, i když to se zvyšující se cenou moc nevypadá.
    Mám asi 4-6ks různých a myslím, že ne ty nejdražší edice.

    Takže obecný dotaz drželi byste je? Nebo to jednou nechám zarámovat a dám to do trezoru jako součást dědictví? :)
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    Tak nam zase zdrazily dualy
    JEENA
    JEENA --- ---


    Tohle je podle mě subtly docela dobrý. Člověk to schová do foretellu a ve správnej moment má mind rot/divinaci.
    SKUNK23
    SKUNK23 --- ---


    WRATA
    WRATA --- ---
    WIRUSS: Minimalne UW controly to parkrat hrat budou
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    Ty jo tohle by i mohlo vidět hru v dalších formátech...

    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    MAKROBIJEC: No, když je to modrý nebo bílý, tak si chvilku říkám, že by to mohlo mít místo v kontrolu nebo v Azorius flyers, ale obvykle mě to přejde. Fungujou jen v millu, ten z těch tří možností bejvá nejrychlejší. I to kombo ox+pluh je imho nejistý.
    MAKROBIJEC
    MAKROBIJEC --- ---
    MATEEJ: To mi připomíná, že na začátku každého limited formátu mám 0/4 a 0/6 ox bejky za docela dobrý karty. Trpíte tím někdo taky, nebo je to jenom nějaká moje pseudoúchylka? - tady to bude ještě horší, protože pro něj existuje uncommon "payoff" :D
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    MATEEJ: a ještě jsem zapomněl na runy a legendárky.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Mně se líbí tahle limited mikrosynergie:

    colossalplow

    giantox1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam