• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    spoiler - klikni sem


    PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

    ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

    Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

    [ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

    Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

    NYX MtG Arena IDs na NÁSTĚNCE
    rozbalit záhlaví
    MATHES
    MATHES --- ---
    WRATA: *last in first out (tzv LIFO)
    WRATA
    WRATA --- ---
    RUNYAR: Je dobre si pamatovat "First in, last out" kdyz clovek resi stack. Funguje to tak ve vsech pripadech a dost to usnadnuje reseni nejistych situaci ktere nastavaji prevazne v papiru protoze Arena to srovna automaticky tak jak se bude vyhodnocovat
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    HARDY: tak ono to dává smysl...pak by vlastně celá counterspell mechanika nebyla možná... ještě se to hodí vědět na vytváření komb při hraní instant na vlastní instant... Tohle jsem sice ještě nezkoušel, ale dobré vědět...

    Momentálně přemýšlím nad wild kartama. Proč vlastně ve hře jsou? Docela mě kazí zábavu, když hraji mimo draft. Proti 3-4 deckum nachlup stejným.
    HARDY
    HARDY --- ---
    RUNYAR: přesně tak. Arena je v tomhle dost názorná - vždy se děje nejdřív to, co je nahoře.
    Tahle nepřímá logika je pro magic základní, zprvu trochu neintuitivní, ale v momentě, kdy si na ni zvykneš, ti naopak všechny ostatní hry s okamžitými efekty budou připadat divný :-)
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    HARDY: díky rozumím... důležitá informace pro mě je, že se to odehraje v opačném pořadí...

    Čistě pro teorii, jestli to chápu dobře pokud by zahrál prvně on remove a já na to kycknul inscription. Šel by prvně komplet inscription. Dobré vědět. Dík
    HARDY
    HARDY --- ---
    RUNYAR: neměl. Představ si spelly s možnostmi nebo podobným kickrem tak, že jakmile je úspěšně dáš na stack, tak je na nich vytištěno právě a jenom to, co jsi zvolil, a v tom pořadí, jak se to nabízí na kartě. Ta karta a její efekt je na stacku a čeká na hráče až jí dovolí se rezolvnout. Tvůj oponent řekl ne, dal na stack nad ní nějaký removal (co předpokládám zničil bytost, se kterou jsi chtěl fightit), removal se resolvnul, tvoje bytost odešla, a jsme zpátky u tvé inscripce. Dokud má spell alespoň jeden legální cíl, resolvne se pro ten legální cíl a další efekty nezávislé ne cíli. Tvoje cílená bytost pro třetí efekt už bohužel není na boardu, takže nic nedělá.
    Možná, že zbytečně rozvádím něco, co nebylo v dotazu - takže ještě jednodušeji. Karty se vyhodnocují vždy celé a postupně v opačném pořadí, než přišly stack. Tvoje inscripce nedělá nic, dokud oponent neřekne, že jí nechá resolvnout.
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    Dotaz na mechaniky.... Jak je to vlastně s instanty? když zahrají instant konkrétně kicknutý Inscription of Abundance. Vezmu všechny možnosti a chci něco sejmout. Soupeř zahraje Instant, exile nebo destroy creature (už nevím) až po mě. Neměl bych mít možnost ještě provést fight? než přijdu o creature?

    ASYD
    ASYD --- ---
    jj eternal night landy mi prijdou top
    MATHES
    MATHES --- ---
    RUNYAR: ty cernobily jsou ve foilu uplne libovy
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    Ty kosmické landy se mě hodně libí... kdežto ty co jsou aktuálně v shopu nic moc....ten černobílý a drakulovský motiv nic moc
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    LOP4TA: Vzal jsem si, dekuju.
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    BB8B6-42948-D7184-238D0-55043 jeden six pack zdarma
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    Hele, tak jsem zase po letech zapl arenu (myslim, ze posledni jsem hral Eldraine nebo tak neco), a ladder zatim celkem easy. Po trech dnech jen na 10 winu tak Plat 4. A musim rict, ze i ty baliky cekem potkavam ruzny, neni to nijak jednotvarny aspon. (Ja hraju RB vampy)

    Ale tvl, jak ja nadavam na manu zase, to jsem uplne vypustil ze vzpominek 🤣
    ASYD
    ASYD --- ---
    ok boomer
    JERRY69
    JERRY69 --- ---
    Vesmír dobrej, ale víc než Magic na by na to seděl název Spagic ;)
    MATHES
    MATHES --- ---
    ASYD: tl;dr verze

    1) zruseni stribrnych okraju, MaRo vysvetluje, ze stribrnej okraj diskriminoval karty z hrani kdekoliv a kdykoliv, misto toho bude symbol zaludu, kterej bude plnit roli "stribrnyho okraje"

    2) cekaji nas eternal legal karty v tomhle setu

    3) krome draft boosteru nas KONECNE cekaj i collector's boostery (fuck you Hasbro), nicmene nastesti planetar landy nebudou jen v nich, ale i v draft boosterech

    Twelve out of fifteen of the cards in every Collector Booster will be traditional foil, and three out of fifteen will have galaxy foil. You will have two shots at the planetary space-ic lands, once in traditional foil and once in galaxy foil. Each slot will have the same percentages as the one slot in a Draft Booster, so roughly seven out of ten for the planetary space-ic Lands.
    MATHES
    MATHES --- ---
    kosmirny basicy (i shocklandy) jsou dost libovy:))

    ASYD
    ASYD --- ---
    unsada featuring eternal format legal karty :D

    To Unfinity and Beyond | MAGIC: THE GATHERING
    https://magic.wizards.com/en/articles/archive/making-magic/unfinity-and-beyond-2021-11-29
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    ANCHATON:

    Já hraju něco podobneho a docela to šlape:

    Deck
    3 The Meathook Massacre (MID) 112
    2 Professor Onyx (STX) 83
    4 Lolth, Spider Queen (AFR) 112
    2 Hostile Hostel (MID) 264
    1 Inscription of Ruin (ZNR) 108
    2 Hunt for Specimens (STX) 73
    4 Blood on the Snow (KHM) 79
    4 Deadly Dispute (AFR) 94
    4 Infernal Grasp (MID) 107
    4 Faceless Haven (KHM) 255
    4 Field of Ruin (XLN) 254
    4 Shambling Ghast (AFR) 119
    4 Skullport Merchant (AFR) 120
    4 Eyetwitch (STX) 70
    14 Snow-Covered Swamp (KHM) 280

    Sideboard
    1 Introduction to Prophecy (STX) 4
    1 Introduction to Annihilation (STX) 3
    1 Mascot Exhibition (STX) 5
    1 Confront the Past (STX) 67
    1 Necrotic Fumes (STX) 78
    2 Environmental Sciences (STX) 1
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    BURKHAR: jo, vlastně jsem si tady do toho balíku craftil ještě ty instanty co zabíjejí i planeswalkery. Původně jsem tam měl stejnou kartu co akorát neuměla zabíjet planeswalkery a to za WC stálo...

    Já to spíš, šetřím až najdu něco co bude opravdu ultimátně fungovat ať stím mohu dělat eventy, ale zatím jsem nic nenašel...
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    RUNYAR: Taky to tak dělám. Jednou za čas ale prostě do těch karet, který v balíku makaj, WCs investuju. A téměř vždy se to vyplatí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam