• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    RAVEBOY: Díky za echo. Má milá je zatím němčinou nedotčená, takže se jen rozkoukává po okolí, než dojde na hledání práce. S českou komunitou by to bylo samozřejmě o něco jednodušší.

    Co studuje kočka? :)
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    NABÍZÍM: 16. NEBO 17.8. Praha-Plzeň-Norimberk-Wurzburg (D) a
    21. nebo 22. 8 zpět Wurzburg(D)-Norimberk-Plzeň-Praha až 3 lidi
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    _HABU_: Bydlíme s kočkou vedle v Mannheimu, ale ona študuje v Heidelbergu. Co já vim, tak tam na škole potkala všehovšudy dva-tři Čechy. Ale každej semestr se to mění...

    MONNEM/WEESCHT
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    Zdrávas, od července jsme se s drahou polovičkou přestěhovali na nějaký čas do Heidelbergu. Bydlíte tu někdo? :) Není v Heidelbergu něco jako česká komunita?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BEAUFORT: kdyby si se nudil, tak ve frankfurtu je asi 16 muzei, doporucuji
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    dikes
    RODWY
    RODWY --- ---
    BEAUFORT: tohle je kousek jak na letiste tak do city.)
    B&B HOTELS - Welcome
    http://www.hotelbb.de/

    taky je dobry vedet jestli neni veletrh!to nic nesezenes a ceny jsou uplne jinde...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BEAUFORT: ja bydlim 60km od fr v pidi vsenicce a hospodu tu nemame :(
    s hostelem ve fr ti neporadim, pac sem to nikdy nepotreboval, to si spis najdi na nejakym serveru, kterej se tomu venuje, budou tam i recenze uzivatelu a podobne.
    hotelbookers nebo jak se to menuje by mohl pomoci, urcite bude neco podobneho i pro hostely.
    verejnou dopravu najdes (i v anglictine) na http://www.rmv.de/
    BEAUFORT
    BEAUFORT --- ---
    hoj, mam dotaz ohledne Frankfurtu. Mam 20h break na presadku pres noc, asi vyrazim do mesta a i nekde prespim. Mate prosim nekdo nejaky uzitecny info, jak mistnim kolejakem do centra, kde nejlip vystoupit a vyhodne se ubytovat v hostelu ( pomer cena -vykon) pokud mozno blizko centra a nedaleko od zastavky zpet na letiste. Jestli je nekdo z Fr. velice rad pozvu nejakyho Nyxaka na beera.:-) Dikes
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    Fenomen Nichtraucherhaushalt dokaze rozesmat - pri prodeji pouziteho auta nebo nabytku bych obligatni poznamku potencionalne zvysujici prodejnost jeste chapal, ale kdyz kupuju od nekoho dily do PC jako vetracek nebo grafickou kartu na ebay a ma to tam cervene a se trema vykricnikama :-DD
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ADLETA: jeste stesti ze to neni atomovej inzenyr, to by mu tady asi psenka nepokvetla

    ps: tvuj dotaz tu asi nikdo nezodpovi, protoze to je dost specialni obor a tezko tu najdes druheho takoveho.
    ADLETA
    ADLETA --- ---
    ahoj, a dalsi chytry dotaz...kolik by si mel rict o plat takovej automotive engineer? Kolik je standartne v nemecku dovoleny, davaj firmy vetsinou vic a davaj nejaky benefity? Proplaci se v nemecku cesta do zamestnani?
    ADLETA
    ADLETA --- ---
    DLOUHA_POTVORA: diky :-) no momentalne jsem v holandsku a chceme se prestehovat do nemecka...pojisteni si platim pres rok tady v holandsku a v cechach jsem odhlasena...samozrejme na pracak dojdu az se prestehujeme, to je jina story...ale spis me zajimalo jako predbezna informace jestli to za me jako za nezamestnanou budou platit oni nebo jestli musim sama...nekde jsem vycetla ze to je neco jako 136 euro nebo tak nejak...tak bych byla docela rada kdyby to za me EU zaplatila ...kdyz poctive platim vsechny dane a vsechny pojisteni... ;-)
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    ADLETA: ja jsem tady na minijobu, tedy pro pojistovnu "osoba bez zdanitelnych prijmu" a platim si pojisteni v cechach, pac je to levnejsi a na nejaky zakladni osetreni v nemecku to staci, kdyby neco. jinak se asi musis prihlasit nekam na pracak... a pokud budes prechazet z cesky pojistovny na nemeckou tak se v cechach nezapomen odhlasit, jinak ti tam bude nabihat dluh jako krava, jelikoz jako obcan ceske narodnosti mas povinnost mit zdravotni pojisteni.
    ADLETA
    ADLETA --- ---
    a nevite, jak je to vlastne se zdravotnim pojistenim v nemecku pro nezamestnaneho?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    dojizdeni do fr by bylo horsi, ale ja pracuju skutecne v malym mestecku
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tak to tady nehrozi, ja sem v praci tak za 20-25 minut, bydlim asi 19km daleko
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    ANDY_WARHOL: To mas dobry, tady se taky da bydlet na vesnici, ale rano vznikaj sileny zacpy, protoze jede skoro cely obyvatelstvo mesta i okoli do VW fabriky, tim se prodluzuje dojizdeni a uz se to casove tolik nerentuje. Takze radsi bydlim ve meste a jsem v praci za 10 min nez dojizdet z vidlakova a nervovat se v zacpach, ze nestiham ranni meeting ve firme.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    kdyz koukam z vonka vidim vsude kopce a lesy :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    my tady nastesti gheto nemame, ale bude to tim , ze bydlim na venkove.
    tohle se mi tady libi snad nejvic ze vseho, muzu delat spickovou praci, pritom pracuju v malem mestecku a bydlim na mrnave vesnici. nekterym kolegum to nevyhovuje a furt premysli ze se odstehuji do frankfurtu (skoro dvojnasobny najem, a stejne prijedou z prace vecer a moc si to mesto neuzijou, o vikendu se tam da zajet i odtud za pul 3/4 hodky)
    ale ja sem tu jak v raji. pripomina mi to tady sumavu. az se vratim do cr, tak budu bydlet na sumave :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam