• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    Klub je pro vsechny kdo cestuji do nemcka za praci, na dovolenou,Informace o zajimavych mistech,mestech,gurmanskych specialitach daneho reigionu, atd...
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Německo
    Spratelene kluby: [ München ] , [ BERLIN.....mesto andelu... ]
    rozbalit záhlaví
    ADLETA
    ADLETA --- ---
    MIHAAL: jinak mozna nestalo by za zvazeni praha - eindhoven s wizzairem a pak vlakem? nemam vylozene zkusenost ale do dusseldorfu by to melo byt z einhovenu kousek, ovsem je otazka kolik stoji jizdenka
    JENNE
    JENNE --- ---
    MIHAAL:
    Ceny letenek se porad meni, muzes sehnat pomerne levnou pri trosce stesti (pokud nemusis byt tady hned ted a o vikendu).
    -primo do DUS Lufthansou nebo CSA (Lufthansa ted nejak blbne se stavkama, tak je potreba checknout jestli leti)
    - Germanwings na letiste Köln/Bonn a primo z letiste jede vlak do D´dorf
    - busem Student agency
    - vlaky neznam (doposud byval vlak nejdrazsi, ale nemam prehled, mohlo se zmenit)
    - spolujizdou autem www.autostop.cz
    MIHAAL
    MIHAAL --- ---
    prosim prosim jaky je nejvyhodnejsi spojeni praha - dusseldorf? bus, vlak, letadlo
    diky.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _HABU_: koukal sem na nejaky demo bankovnictvi u sparkasse, a nenasel sem tam jak se nastavuje upozorneni kdyz ti prijde platba (bud sms nebo email to je jedno). nevis jestli to lze ?
    CALCULON
    CALCULON --- ---
    Troška inzerce: Mám tady dva otevřené neprojeté lístky na vlak, a to rovnou 1. třídu z Hamburku do Prahy. Platné do 29.9. Pokud by někomu byly k užitku, tak prosím pošlete zprávu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    já mam účet u vr-bank. ale ten jejich internet banking ME štve. ze je jen v němčině by mi nevadilo, ale nedá se třeba nastavit aby mi přišel email při příchozí platbě. no a s ostatních věcí, ze se nedá platit kartou na internetu. naštěstí paypal tu umožňuje gyropay, což je taky online, ale stejně.
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    RAVEBOY: To sedí. Internet tu sice frčí, ale Němci stále ještě nejsou těmi "echt" internetovými bytostmi. ;)

    ARRAKIS: S prodejem nevím, ale kdyby někdo naopak hledal bydlení, tak naprosto bezkonkurenční je toto - http://www.wg-gesucht.de

    A ještě jedna OT poznámka: Pokud si někdo nový v Německu bude chtít otevřít účet, tak rozhodně ne u Comdirect. Němci a dlouhodobí expati asi nebudou mít problém, ale noví přistěhovalci nemaj šanci. Zkoušel jsem to od počátku července a až tento týden mi poslali dopis, že smůla... dokonce ani konkrétní důvod neuvedli.

    Na druhou stranu Sparkasse - Během jednoho jediného dne mám účet i internetové bankovnictví. Karta bude do 5 dnů. Luxus.


    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    ARRAKIS: My máme dobrou zkušenost ještě s timhle: http://immobilien.quoka.de/

    A jak jsem zaregistroval, rozhodně má smysl inzerovat v místních papírovejch denících - čte to víc lidí, než by čéék očekával...

    DAS/WAR'S
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    neni nekdo v hannoveru pls
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LOVETHIEF: bydlim 60 km daleko
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Ahoj, mam nalehavou prosbu. Nebydlite nekdo ve Frankfurtu?
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    Tak v tom případě ještě upoutávka na náš první německej event!



    Startseite
    http://www.juz-mannheim.de

    PANZER/FAUST
    ADLETA
    ADLETA --- ---
    ANDY_WARHOL: presne, jen tu zustante!
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja myslim ze neserou, vzdyt by se tu jinak nic nedelo. diskuzni server je od toho aby se diskutovalo.
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    ANDY_WARHOL: To už se nějak vymyslí - nejdřív teda nastřel datum...

    Hele neuděláme si teda tady na NYXu vlastní FR-MA-HD diskusi? Vim eště o jedný kámošce z Brna, která teď bydlí v Ludwigshafenu. Jako mě to vyhovuje, že je tady všecko dohromady, spíš ať řeknou ostatní, jestli je naše lokální kecy serou.

    SAGT/BESCHEID
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAVEBOY: a Co nejaka hospudka poblíž? :)
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    ANDY_WARHOL: My máme 2+1 v centru Mannheimu a slivovicu v lednici, takže přespání zaručeno ;-D A vlakem můžeš z Heidlu i z Mannheimu, pokud jede někam k tobě...

    BAHN/DE
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    mam dotaz, mlada shani višněvského balzam, da se to sehnat v nemecku ? jak by se to menovalo ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    nejdriv bych vyresil kde se sejdeme, klidne nekam prijedu, ale rad bych zasel na pivo, tak bud abych se mohl dostat vlakem zpet nebo abych tam mohl prespat, pokud pojedu autem, a taky nemuzu jezdit do center nekterych mest, protoze nemam nalepku
    ZUSKA
    ZUSKA --- ---
    NABÍZÍM: 16. 8.Praha-Plzeň-Norimberk-Wurzburg (D) a
    21. nebo 22. 8 zpět Wurzburg(D)-Norimberk-Plzeň-Praha až 3 lidi
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    ANDY_WARHOL: Taky tak - tim pádem asi nastřel termín první ty ;-D

    ALA/HOP
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    ANDY_WARHOL: V tom případě kein Problem. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam