• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    OT dotaz, existuje na německém internetu něco jako naše www.fler.cz?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    a to z chebu do normimbergu byl takovej polocourak, ale pak z norimbergu icecko a to to jede uz rychle :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAVEBOY: no kdyz sem jel nedavno z plzne k nam, tak me to zabralo 5.5 hodiny a to sem jel cele vlakem.
    plzen - cheb
    cheb - norimberg
    norimberg - fulda
    fulda - wachtersbach
    jel sem v sest a o pulnoci sem byl doma (jeste to mam 20 km od vlaku autem)
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    ANDY_WARHOL: Já jinak autobusy taky nesnášim, ale přesně ... z týhle strany prostě nejede žádnej rozumnej spoj... takže když jde čééku trošku i o čas, tak může čéék udělat odpoledne padla a před půlnocí je v Práglu...

    FYAH/ABEND
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAVEBOY: me by udelalo radost, kdyby tam zadnej autobus nebyl a jelo se vlakem
    tuhle sem jel z plzne vlakem, pres cheb, sice sem musel asi trikrat prestupovat nez sem dojel domu, ale stokrat lepsi nez jakejkoliv autobus
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    Mě nejvíc baví ten spoj do Norimberka, kde čéék přesedne na DB-autobus a jede bez mezizastávek na Prahu hl. n. - je to bezkonkurenčně nejlevnější a dá se to koupit i v ČR přes Cestovní kancelář Českejch drah...

    LAST TRAIN TO PRAG-ZENTRAL/KKK
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LYSSA: ich liebe Deutschland:)
    LYSSA
    LYSSA --- ---
    takze special angebot na dlouho dopredu a taky last minut na neprodany spojeni... ..takze stoprocentní pokryti... tyhle nemci..:) ich liebe deutsche bahn :))
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    ANDY_WARHOL: Nevím, co se sem se ptal tak mi bylo řečeno, že na některé vlaky je prostě sleva. Pochopil sem to tak, že to nejsou lukrativní spoje. Když jsme pak stáli půl hodiny v Drážďanech a půl hodiny v Praze (žádný problém, bylo to v JŘ) tak sem pochopil proč :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PAGAN_DARKEN: podle me je to tak, ze je urcitej pocet mist na nejaky spoj s timhle tarifem a kdyz se nevyprodaji tak je mozny je koupit. pak se to uz jen zdrazuje
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    ANDY_WARHOL: to je fakt, já sem si kupoval normálně lístek na druhý den na Metropol (v 18:13 z Berlína, v 03:00 v Brně) a stále mě 39 EUR
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja bych ji na cast cesty vzal, ale zrovna 20tyho se mi to nehodi vubec. a po stedrym dnu jedeme do cr autem
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LYSSA: ja to prave koupil tak ze sem si to naklikla v tom jejich db systemu, zesouhlasil si ucet abych mohl nakupovat, ale tam je to striktne vazano na identitu, dokonce ji musis dokladat pri kontrole.
    takze diky za upresneni.
    jinak ja mam zkusenost, ze treba je to levnejsi kdyz se odjizdi v sest rano a podobne.
    uvazoval sem i o bahn karte, ale to se mi nevyplati, nejezdim tak casto
    LYSSA
    LYSSA --- ---
    eeee, tohle je ona stránka...
    Mit Europa-Spezial grenzenlos günstig reisen
    http://www.bahn.de/p/view/angebot/international/europaspezial/europakarte.shtml
    LYSSA
    LYSSA --- ---
    btw. tohle je ona stránka na deutsche bahn....

    mají to chytráci trochu skrytý, takže nejprve vybrat "Tschechien" a pak "Verfügbarkeit prüfen".... (ten seznam na levý straně je evidentě něco trochu jiného...) má to smysl tak měsíc dopředu a je třeba se smířit, že ta cesta potrvá, pač to by jinak asi nebylo tak levný... :)

    ps: slečna mě ubezpečila, že za to peníze fakt, fakt nechce, takže ji lámat nebudu, a pokud se mi nikdo neozvete, dejme tomu do pátku 14.12. (pač my jedeme už v úterý 18.12.) tak ji půjdu asi vrátit na nádr... tak neváhejte :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LYSSA: ok, dobre vedet.
    LYSSA
    LYSSA --- ---
    cus, tyhle slevový (tzn. europa-spez. tschech.) se platí jak na netu, tak na nádru v kase, konkrétně tenhle je koupenej u kasy v heidlu a jméno na něm není.... akorát potřebuješ rezervaci do toho busu z norimberka do prahy a ten máme taky....
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LYSSA: ja teda nevim, ale je ten listek prenosnej ? tyhle slevovy se kupujou na internetu a jsou na jmeno a musis se prokazat nejakou identifikaci, pasem, id kartou nebo treba kreditkou
    LYSSA
    LYSSA --- ---
    zdarec,
    nabízím levný (příp. zcela zadex) lístek na vlak z heidelbergu do brna na 20.12. koupila si ho moje kolegyně ze školy a z náhlých zdravotních důvodů musela odjet dřív. stál 29 euro (europa-spez.tschech.) je na konkrétní časy a přestupy.... slečna za něj peníze nechce, ale přimlouvám se za ní přispět alespoň něco, je to doktorandka z fildy (známe to :))... poslala mi ten lístek poštou, takže ho mám teď u sebe v mannheimu (včetně rezervace) a nedělá mi problém si dát sraz třeba v heidlu, pač tam min. příští týden jedu do knihovny...

    hier gibt es časy a přestupy:

    Heidelberg Hbf 11:10 (IC 2293)
    Stuttgart Hbf 11:50
    Stuttgart Hbf 12:07 (IC 2067)
    Nürnberg Hbf 14:18
    Nürnberg Hbf (Bahnhofvorplatz Hauptausgang) 14:41 (Bus 1063)
    Praha hl. n. (Autobusová stanice Wilsonova) 18:18
    Praha hl.n. 18:39 (EC 79)
    Brno hl.n. 21:19

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam