• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    LYSSA
    LYSSA --- ---
    zdarec,
    nabízím levný (příp. zcela zadex) lístek na vlak z heidelbergu do brna na 20.12. koupila si ho moje kolegyně ze školy a z náhlých zdravotních důvodů musela odjet dřív. stál 29 euro (europa-spez.tschech.) je na konkrétní časy a přestupy.... slečna za něj peníze nechce, ale přimlouvám se za ní přispět alespoň něco, je to doktorandka z fildy (známe to :))... poslala mi ten lístek poštou, takže ho mám teď u sebe v mannheimu (včetně rezervace) a nedělá mi problém si dát sraz třeba v heidlu, pač tam min. příští týden jedu do knihovny...

    hier gibt es časy a přestupy:

    Heidelberg Hbf 11:10 (IC 2293)
    Stuttgart Hbf 11:50
    Stuttgart Hbf 12:07 (IC 2067)
    Nürnberg Hbf 14:18
    Nürnberg Hbf (Bahnhofvorplatz Hauptausgang) 14:41 (Bus 1063)
    Praha hl. n. (Autobusová stanice Wilsonova) 18:18
    Praha hl.n. 18:39 (EC 79)
    Brno hl.n. 21:19

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    pro me to bude aktualni asi zas po novem roce, ozvu se
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    Tak na to asi serem, já si to taky tak představoval. Tak zkusíme novej termín - zatim můžu kdykoliv do 16. prosince večer včetně a leden ještě nevim....

    ZDAREC/ZDAR E.C.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no myslel sem ze by to byla vetsi sesion, ale jeste uvidime.

    ZUM/BE/SUCH
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    ANDY_WARHOL: Taky čekám, jestli se ozve ještě někdo kromě tebe. Ale klidně přijeď ;-D

    BE/SUCH
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tak co ten sraz, bude nebude ?
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    _HABU_: Teda Habu, a já zrovna jedu v pátek do Berlína :)
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    Když už nic, tak ve čtvrtek 22.11. jedeme z Heidelbergu do Prahy a máme dvě volná místa v autě. Kdyby někdo potřeboval, tak se teoreticky můžeme stavit i v Nürnbergu. Na www.mitfahrgelegenheit.de se mi zatím nikdo nepřihlásil. :-|
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    _HABU_: Takže kdo ještě připadá v úvahu kromě
    ANDY_WARHOL?

    MA/HD
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    K tomu setkání 24.11. - jsem mimo. :-( 23. musím být v Praze a 26. v Plzni, takže tento víkend budu v Čechách.
    UNDERDOOR
    UNDERDOOR --- ---
    PAGAN_DARKEN:
    _HABU_:

    jen doplnim ten berlin: tak hrozny to s tema uradama neni. Je sice pravda, ze hodne zalezi, jak se urednicek vyspinka (slysel jsem, ze nekteri delaji problemy), ja mam ale zkusenost docela dobrou - nechteli po me ani najemni smlouvu, jen obcanku a po peti minutach jsem odchazel s cerstve vytisknutym anmeldebestatigung. s pojistenim si ted nejsem uvbec jistej,.. ale mam pocit ze pojistit se lze az po tom, co jsi prihlasenej k pobytu, doklad o prijmech v berline nikoho a nikdy zajimat asi nebude :D
    ale da se i bez prihlaseni.. pokud teda nepracujes a jen se flakas... na wegecku te nikdo nevyhmatne, znam lidi, ktery to takhle praktikovali nejakej ten rok :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    pro me je to prast jako uhod, hedelberg je vedle meinheimu, pro me je to stejne daleko
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    ANDY_WARHOL: Jo, ta nabídka byla ode mě, u nás se přespat dá, ale my jsme v Mannheimu. Bydlíme kousek za Alte Feuerwache - tam je taková příjemná hospůdka Adria (v létě je tam fajnová zahrádka, v zimě jsem vevnitř nikdy nebyl, ale vypadá to tam jako v nějaký "lepší" český nádražce, akorát tam furt jede fotbal, což mě osobně dost sere), nebo by se dalo jít do kvadrátů - mám tam rád Café Vienna - to je takový mírně alternativní hnízdo (pokud nevadí), kam choděj študáci, umělci a multi-kulti mládež - působí to tam na mě trošku jako Čekárna v Praze u Karláku nebo jako Velryba u Národní třídy.

    A čtyři lidi se u nás v klidu vyspěj.

    Pokud by padla volba na Heidelberg, rád dojedu s kočkou taky, ale musíte naopak něco nastřelit vy...

    SO/IST'S
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: tredy ne primo doma, sel bych do nejaky prijemny hospudky, ale aby se proste dalo u nekoho pak prespat.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _HABU_: ten sraz mel byt u nekoho doma abychom tam mohli vsichni prespat, protoze kdyz si dam par piv tak tezko pojedu domu a zase si dat jedno abych to dojel, to je houby sraz.
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    ANDY_WARHOL: Hehe. :) Ale tak když se nikdo neptá nebo nepráší, tak samozřejmě asi problém není. Problém by asi nastal, kdyby ses dostal do křížku se zákonem a to ať už jako oběť nebo pachatel.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _HABU_: tak to nikdo kdo je u nas v praci neresil a to uz sme tu vsichni dva roky.
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    ANDY_WARHOL: Cizinci jsme stále. Pracovní povolení nepotřebuješ, pracovní trh je v Německu pro členy EU otevřen od 1. 5. 2011. Ale viz bod 2 zde - http://portal.mpsv.cz/eures/prace_v_eu/zeme/nemecko/

    "Pro všechny pobyty delší než 3 měsíce potřebují čeští občané povolení k pobytu EG (ES), které je udělováno příslušným cizineckým úřadem vašeho německého bydliště. Toto je nutno zažádat během tří měsíců."

    PAGAN_DARKEN: O tom žádná. Pokud bys neměl cestu zpět, můžeš přespat u nás, byt máme sice maličký, ale na zemi je místa dost. ;) (karimatky included)

    ANDY_WARHOL: Ja sicher. 24. 11. mám v kalendáři poznamenáno. Nicméně řeším věci kolem úmrtí v rodině, takže se může stát, že budu muset být někde jinde, ale předběžně na 80% ano. A co se místa týče, já jsem pro Heidelberg, neboť to mám potom domů coby kamenem dohodil. ;)
    TBC
    TBC --- ---
    Ahoj, nejste nekdo v mnichove a nechystate se v hoizontu rekneme do 10 dnu do Prahy vozem? potreboval byh vzit nejaky krabice, financni odmena jista, diky!
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    to by me taky zajimalo :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam