• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    Cau, mate nekdo info jak to vypada s cestou do De jen na otocku? Chceme jet pro auto, ale nechce se nam na testy. Auto stoji v Norimberku.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    pamatuju že jsme v 90. letech měli pár čísel nějakého německého komixu - velikost A4, měkké desky potažené lesklou fólií. uvnitř byl na všech stránkách nakreslený průřez nějakým větším domem (víc pater s výtahem) takže bylo vidět dovnitř všech bytů. hodně často se tam objevovali pavouci.. nevíte co by to mohlo být? ^_^
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    PROMETHEA: Hele my tam loni projížděli na kolech a je to monumentální. Jeli jsme z Binzu právě do Sassnitz. Část toho komplexu jsou teď byty, část turistické apartmány, část hotel, část je mládežnická ubytovna, část je muzeum a část je v desolátním stavu.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    FRANCINE: a pozor, ještě malá post-corona drobnost: většina Němců dovolenkuje v DE, takže na klasických dovolenkových hotspotech je dost narváno.
    FRANCINE
    FRANCINE --- ---
    Díky všem, nakonec dáme Rostock, Warnemünde a Stralsund. Dobrej tip je jet tam lodi, chtěly jsme původně vlakem.
    VOTA
    VOTA --- ---
    PROMETHEA: Tam jede vlak. Do Binzu.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    PROMETHEA: je to Prora, ale uz v roce 2015 tam planovali luxusni hotely :( byla jsem tam 2013, ale bůhví, jak ten hotel pokročil...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    FRANCINE: nevím teda, kde to přesně je (myslím, že taky na začátku rujány u Stralsundu-kdyžtak mě doplňte), ale někde tam je bývalá ubytovna pro masový turismus postavená za nacismu. je to asi kilometr dlouhá budova na skvělé pláži, a v části z ní je hostel...
    ANGELO
    ANGELO --- ---
    ANGELO: resp. Sassnitz
    ANGELO
    ANGELO --- ---
    FRANCINE: Z Rostocku se dá dojet vlakem do Stralsundu což je brána na Rujánu. Ty městečka jsou tam hezký všechny, Zingst, Saasnitz, určitě doporučuju. Warnemünde je povinnost, jeďte z Rostocku výletní lodí, dejte si na ni pivo, to byl taky fajn zážitek a nebylo to moc drahý. Jinak pláž ve Warnemünde je super.
    FRANCINE
    FRANCINE --- ---
    Ahoj, od čtvrtka od neděle jedeme kamarádkou do Rostocku a rády bychom se po prohlídce města přesunuly někam dál. Všude doporučují Warnemünde. Nemáte ještě někdo nějaký jiný tip na přímořské místo s fajn plážema a nějakým zajímavým okolím? Podmínkou je, aby to bylo dosažitelné z Rostocku vlakem (a aby to nebyla úplná turistická past). Díky moc
    KRAIF
    KRAIF --- ---
    VOY: já jsem si dost oblíbil egofm (ale je to bavorske radio, takze v Berline asi jen prea DAB)...na alternativni hudbu top
    KRUP
    KRUP --- ---
    můžu doporučit COSMO nebo ještě radioeins, přes DAB+ pak Sunshine live
    VOY
    VOY --- ---
    Existuje v Nemecku potazmo v Berline nejake radio co by hralo rekneme podobne jako v Praze Express ci Radio 1? Bohuzel jsem nic poslouchatelneho do auta zatim nenasel, tak crowdsourcuji.
    VOY
    VOY --- ---
    RODWY: 7 gb za 15 euro mi neprijde jako tak hrozny. samozrejme neni to na to, abys k tomu pripojil laptop a pouzival to jako primarni pripojeni, je to spis tak na nejaky vetsi surfovani na tabletu nebo tak...
    VOY
    VOY --- ---
    Já bych taky doporučil Aldi Talk. Mám od nich dvě SIM, jednu jsem kupoval nedávno do iPadu a mám těm dojem že mají nějakou extra app na verifikaci. Bez dokladu se to neobejde. Ale to už teď asi nikde, určitě to dělají z compliance důvodů.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RODWY: v CR a kartu používat v Německu? Za data g roamingu se uz neplatí ne? Takhle jsem jel v nemecku oni n aTmobile twist kartu nebo jak se to menuje.
    RODWY
    RODWY --- ---
    SM3: dix
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam