• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CHIMERAMimořádně nadané děti
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GIOMIKY: tak jako kdyz mas mimoradne nadany dite, tak ho nedas na waldorfskou skolu, kde by se ucilo michat jabka s hruskama a psat tiskacim pismem...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    CHIMERA: Děkuji za opravu url. Hezký test studijních předpokladů.
    Nechci hodnotit kvalitu učitelky ve Waldorfu, ale může to být i stylem výuky, který, podle mne, musí, zákonitě, přerůst časem v nekontrolované lajdáctví. :)
    Nevém, zda-li je krok kupředu zrušit staletí vývoje písma jedním měsícem práce typografa. Ale možná jsem málo pokrokový.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    GIOMIKY: díky za upozornění na chybu, adresa je obráceně: invenio.muni.cz

    GIOMIKY: taky mi vadilo, že syna ve waldorfu učitelka nutila psát tiskacím, když už uměl z první třídy psací, bylo to velmi stresující, ale opica nedala pokoj a neustoupila (v důsledku toho dodnes velmi nerad píše rukou). Nebyla to v podstatě pravá waldorfská učitelka, byla na té škole jen proto, že čekala na lepší místo jinde (má specku, chtěla učit u hluchoněmých dětí a už tam učí). Měla naše děti jen rok a posejřila, co mohla. Můj syn říká, že chudáci ti hluchoněmí .-)

    Psací písmo je super, taky jsem pro všemi deseti. U nás se ve školách scriptem nepíše, tak jsem to ani neřešila.
    Praha je asi pokrokovější :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    CHIMERA: Nejsem si úplně jistý, jak se potom naučí číst takto vychovaný člověk staré záznamy, i třeba jenom z 1. republiky. Když nebude umět číst a psát psací písmo. To nové písmo mi přijde jako kdyby ho tiskla tiskárna. Nevím, možná dojem. Ale psací písmo mi přijde takové hezčí. Je k němu potom blíže k ozdobným písmům, větší šikovnosti a kaligrafii.
    Tiskací písmo je dobré na naučení se čtení. Nevím, asi jsem už zralej do starého železa.
    Prosím, je ta adresa, muni.invenio.cz správně? Nic se mi na ní nezobrazuje.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    Nikomu to neberu, ale script je podle mého krok zpět. Vázané písmo je mnohem plynulejší.
    Nebo může dítě rovnou psát tiskacím (můj prostřední píše tiskacím, protože v první třídě začínal psacím v normální škole a ve druhé a ve třetí byl ve waldorfu, kde zas museli psát tiskacím). Asi je to jedno. Ale ta plynulost navazování je podle mého příjemnější, píšeš tak rychleji.
    Jinak pokud si někdo další chcete nechat diagnostikovat nadané děti, vznikla super metoda hravou formou, dělá ji muni.invenio.cz a jezdí testovat i celé školy.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    CHIMERA: Omlouvám se, moje vina. Máš pravdu. Je to ostuda. Co si myslíš o Comenium script?
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    GIOMIKY: Miki, já myslím, žes chtěl napsat Hejného matematika, ne? :)
    Heyrovský st. byl sice vynikající romanista a Heyrovský ml. nositel Nobelovy ceny, ale ani jeden z nich matiku neučil :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Pro podporu Heyrovského metody výuky matematiky je dobrý Matemág. akorát jsem slyšel, že tato metoda dělá složitosti při přechodu na jinou školu, stupeň.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Want to raise a child genius? A study running for 45 years has suggestions. - Big Think
    https://bigthink.com/neuropsych/how-to-raise-genius-kids/
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ahoj, bylo prosim tohle:
    Bill Nye | The Science Guy
    https://billnye.com/the-science-guy
    Nekdy prelozeno do cestiny?
    Jinak je dobry jeste tohle:
    Nina a neurony - iVysílání | Česká televize
    https://www.ceskatelevize.cz/porady/10554478317-nina-a-neurony/
    Diky moc
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    Online školení pro zájemce o téma nadané děti a jak na ně:

    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    CHIMERA:
    je to mini-hra, ve ktere se na chvilku zobrazi deska s nekolika kameny. Ukolem hrace je,
    az zmizi, rozestavit kameny stejne. Kdyz
    se povede, je predlozena stejna uloha na vetsi
    desce.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    GIOMIKY: jen pro info pro anglicky nemluvící - o co v té hře jde?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ================                                                               
    [ . Spatial  . ]                                                               
    [ . Memory   . ]                                                               
    [ . MiniGame . ]                                                               
    [ . 2020 09  . ]                                                               
    ================
    


    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jinak kdyz uz neni zbyti a dite travi sposutu casu u mobilu, tak doporucuji tohle:
    https://www.lumosity.com/en/
    Improve memory, increase focus, and feel sharper1 — with the #1 brain training app, personalized for you
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ahoj, pokud máte doma zapáleného počítačového nadšence. Tak možná by ho mohlo zaujmout starý systém, který byl dlouho používaný univerzitami pro výuku. Ještě jich pár provozujou nadšenci. Jeden z nich je například:
    Welcome to IRATA.ONLINE - a PLATO Service for Retro Computing Enthusiasts
    Welcome to IRATA.ONLINE - a PLATO Service for Retro Computing Enthusiasts
    https://irata.online/#connecting
    Par obrazku je vice nekolika tisic slov.
    Kdybyste potrebovali poradit s pripojenim, tak se ozvete.
    Jinak staci napsat (anglicky) na Thoma, je velice ochotny a pristup zridi.
    Thom Cherryhomes thom.cherryhomes@gmail.com







    OTAVA
    OTAVA --- ---
    CHIMERA: diky!
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    OTAVA: Tak hlavně si s ním o tom povídat, ale to ty určitě děláš. Když má děcko zájem, klidně jít v daných otázkách do hloubky, nebát se nepochopení.
    Jinak tady je odkaz na nějakou literaturu, jak rozvíjet:
    https://deti.mensa.cz/index.php?pg=odborne-informace--rany-vek--rozvoj-ditete (zejména druhý článek v odkazu).
    Případně si najdi v okolí klub nadaných dětí nebo mensu (všecko se dá najít přes net).
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Ted se me petiletej syn ptal jestli nejsme vsichni hracky, jako jestli nas nekdo neovlada (a jak se to da poznat). Tuhle se me zase ptal jestli kdyz jsi neviditelnej tak uvidis. To jsou docela zajimave myslenky s pomerne slozitym uvazovanim za tim, mam to nejak rozvijet ? Pripadne jak?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam