• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALO_FABUSSdílení elektronických akademických zdrojů na téma informační technologie a sociální/humanitní vědy


    diskuse zaměřena na sdílení a shromážďování elektronických zdrojů: časopisy, mailing listy, newslettery, journal alerts, institucionální weby, databáze, nebo přímo studie, články, eseje, pokud je považujete za hodné pozornosti... vítané jsou taky archivační, citační či kolaborativní nástroje, které se osvědčily či se nabízejí k otestování
    rozbalit záhlaví
    MAFO
    MAFO --- ---
    ACHERON: bohuzel, zatim nemam stesti :-(
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    MAFO: jestli se k tomu dostaneš, sem s tím .)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    pokud budete vědět, kam se ta energie a komunita z librarynu/gigapedie přesunula, dejte mi hned vědět. Včera jsem si říkal: raději si v pátek stáhnu, co budu potřebovat na přípravu novýho kursu, jkdyby byl průser. detektivové holt byli ryuchlejší :)
    WYNDMYLL_238
    WYNDMYLL_238 --- ---
    JINDRICH: ad library.nu, taky se mi taky zda, ze to po uzavreni megauploadu zasadne zkrouhli...:(
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    library.nu, gigapedia - nejak mi to nefunguje a porad me to presmerovava na google books. je problem u mě, nebo spolu s megauploadem smáznuli i šifrovaný soubory gigapedie? to by ale nevysvětlovalo tu nedostupnost celého webu.... co teď mi chudí ze tretiho světa budeme dělat??
    MAFO
    MAFO --- ---
    nemel byste nekdo prosim moznost stahnout a zprostredkovat:

    Hansen, A. (2002). Discourses of nature in advertising. Communications, 27, 499-511.

    Discourses of nature in advertising : Communications
    http://www.degruyter.com/view/j/comm.2002.27.issue-4/comm.2002.005/comm.2002.005.xml?format=INT
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    TWISTRABBIT: stejna odpoved jako ACHERON:
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    LOPIN: dal bych si to taky
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    TWISTRABBIT: a) nedela, nesviti to b) zvladne, ale nedaj se v tom delat poznamky
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    Ahoj, prosimvás máte někdo zkušenosti se čtečkou Kindle 3, bolej mě z pdf oči když to čtu na počítači. Takže několik dotazů. Pokud to někdo máte, nedělá vám problémy na tom číst hodně textu?
    Druhej dotaz jde na to, zdali Kindl zvládne takový ty podomácku dělaný pdf, který vznikaj oscanováním knih.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RUDOLF: beru zpět, v nkp je online přístup..
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    KATJA
    KATJA --- ---
    Sháním Robert Ziller - 1990 - Photographing the self, nevíte, jestli se to nedá někde najít? dík
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    JINDRICH: a co? to tam neni
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    nemate nekdo toto v eforme?

    Cogan, B. (2005). "Framing usefulness:" An examination of journalistic coverage of the personal computer from 1982-1984. Southern Communication Journal, 70(3), 248-265.

    Marvin, C. (1987). When old technologies were new: Thinking about electric communications in the late nineteenth century. . New York: Oxford University Press.

    Dik
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    PALO_FABUS
    PALO_FABUS --- ---
    LOPIN: http://en.wikipedia.org/wiki/Diffusion_of_innovations jinak GOTO Adam Javůrek :)

    taky bych doporučil zvážit hledisko mediální ekologie... dělit média na stará a nová je už dnes (ale imho i vždy bylo) dost zavádějící a smysl má spíš mluvit o plošné a skupinové komunikaci (čímž efektivně vyloučíš skoro celý internet :D)... prostě nelpět na platformách a kanálech

    nějaké ty základy ze sociologie médií, Audiences od Longhursta a Abercrombieho je must-read

    jo a imho bys došel k VELMI vtipným závěrům, kdyby ses zaměřil i na vizuální doprovod k relevantním článkům a reportážím v TV a tisku... od 90. let, kdy se o netu začalo psát až do dnes je snaha nějak ilustrovat texty o internetu úplná tragikomedie (což ale samozř. není žádné české specifikum)... ještě se sice občas objevují klasicky zoufalé jednotky a nuly, vektorové modely hlavy, oka v různých kýčovitých neuromancerovských kolážích :) ale ani ty dnešní generické fotky klávesnic, dlaní na myši, kurzorů a různých šťastných a podnikavých lidí u monitorů nejsou žádná výhra... :) zaměřit se na tohle by mohla být docela prča :) je to možná asi nejviditelnější manifestace toho, jak jsme se pořád nevypořádali s tím, co to VLASTNĚ je internet... že mu stále v celku jeho významu nerozumíme

    snad jen v rozhlase si s tím nemusí lámat hlavu :D
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    cau shanim cokoliv k reflexi ICT medii v mediich tradicnich (noviny), a transformaci nazoru na ne. kdysi jsem cetl takovou studii, kde byly popisovany faze jako odpor, prijeti, implementace a remediace myslim. nevite kdo to napsal?

    Zacal jsem psat diplomku na tema reflexe facebooku v ceskych tistenych periodikach a potrebuju k tomu nejakou teorii navic. za jakykoliv lead budu vdecny. hlavne ten text co zminuju nahore. si zaboha nevzpomenu co to je, ani se me to nedari dohledat.
    YOUNGUNYOUNG
    YOUNGUNYOUNG --- ---
    MAFO
    MAFO --- ---
    nedostal by se nekdo, kdo ma pristup k databazim, k tomuto textu?

    GERBNER - MARVANYI: The Many Worlds of the World's Press. In: Journal of Communication, Winter 1977.
    nasel jsem jen tohle:
    The Many Worlds of the World's Press - Gerbner - 2006 - Journal of Communication - Wiley Online Library
    http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1460-2466.1977.tb01797.x/abstract

    (znovu to bylo přetištěno v RICHSTAD - ANDERSON: Crisis in International News: Policies and Prospects. NY: Columbia University Press, 1981), ale to nepocitam, ze by nekdo mel...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam