• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.



    "Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

    Ivan Kirijevský
    rozbalit záhlaví
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    KOMATSU: milost Boží dostáváme nezaslouženě, ale Filokalii se musíme tvrdě odpracovat:o)))))
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    GOBERS: Špetka pochopení pro kvietistu by nebyla? :) Ne každý se chce dostat do nebe tvrdou prací :P
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GOBERS: Kalvínské pedagogiky?:o)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    RYBRCOUL: A helemese... to je nějaká moderní edice. Já mám přetisk té originální. To bude stát za srovnání...

    KOMATSU: Podívej se, já nechci být zlý, ale fakt mám na práci jiné věci, než Ti schánět věci, které jsou dostupné jen s minimální trochou úsilí. Proto jsem taky věnoval jednu kopii Filokalie HTF UK, aby to bylo bez problémů dostupné i v ČR. Ber to jako výraz křesťanské pedagogiky, která Tě chce vyvézt ze zahálčivé pohodlnosti... ;-) :-p
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    GOBERS: Co to s těma křesťanama dneska je, dřív jste všechno opisovali ručně slovo od slova a dneska už ani skener nestačí :) Ale už mi posloužil kolega rapidshare...
    RYBRCOUL: To se hodí, dík.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    KOMATSU: Jsi upadl, ne? Víš kolik to má stránek?
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    GOBERS: To je docela obtížně proveditelné, nechceš to naskenovat a dát do pdf? ;)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    KOMATSU: Leda papírově... řecky, církevně slovansky, anglicky a německy...
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    KOMATSU: Ne, ale kdyby někdo měl, tak by mě to tky zajímalo. tak sem s tím:o)
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    Nevíte někdo nebo nemáte k dispozici v elektronické podobě Filokalii??
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    KOZMA: A tys tam byl?
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    Moc zajímavý článek o monastýru sv. Antonije v Americe naleznete zde:
    http://www.ambon.or.cz/
    (je to hned první příspěvek)
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    Umění ikonáře (Arta iconarului, Rumunsko, 2008, 20 min, dokument, s anglickými a českými titulky)





    Režíe: Maria Filoteanu



    Dokument o materiální a duchovní dimenzi ikonářství, ale hlavně vznornou lekcí skromnosti.



    Projekce: neděle 25. října v 14:43 hod.

    na tomto festivalu.
    http://newwavesnewways.sweb.cz/indexcz.htm
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    Sdružení DAMASKINOS a vzdělávací centrum ORTHODOXIA

    Vás zve na přednášku
    prof. Evžena Kindlera
    Křesťanské hudební památky prvního tisíciletí

    obsah přednášky:
    ►Systematika starobylých křesťanských liturgií, se specielním zřetelem na liturgický zpěv v oblasti řecké, latinské, slovanské a arménské.
    ►Ukázky z dnešních vydání, původních neumových záznamů, vztahy k původní neumové symbolice (doprovázeno zpívanými ukázkami).
    ►Tonální systémy (mody, echy, glasy,…)
    ►Volný rytmus a jeho zásady
    ►Melodické analogie svědčící o šíři a jednotě křesťanské kultury prvního tisíciletí
    ►Zvukomalba v nejstarším křesťanském zpěvu
    ► Analogie s předkřesťanským zpěvem Řeků a Římanů

    ve středu 14.10. od 20 hodin
    v památníku obětí heydrichiády, Resslova 9a, Praha 2 (vstup z ulice Na Zderaze)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    AACHEN: Bohu žel, to nevím. Asi něco na Moravě, je tam vidět gotické okno.
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    Cesty víry: Dědictví otců

    Pěknej pořad o památkách spojených s misí bratří Kostantina a Metoděje. Pokud to někdo zkouknete, nevíte co je to v 9 minutě za klášter?
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    AACHEN: Nenávidět je tak jednoduchý - a být křesťanem tak těžký:o)
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    CHOMI: Jojo, dobrý doplnění. Bohužel pro mnoho lidí mohl právě sloužit jako další zdroj sebeospravedlńování a neochoty přiznat a vyznat chybu.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    AACHEN: On ten dokument je třeba chápat v souvislostech. Byl natočen ve chvíli, kdy všichni ukazovali na Srby, že špatní jsou jen oni - taže měl dokumentovat, že nejen oni.
    Ale jinak máš samozřejmě pravdu.
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    IQFREE: No určitě, ale my se máme tak nějak víc starat o ty svý trámy, než třísky druhejch.

    Já bych si nebyl tak jistý kde to vraždění začalo..Přece nejsme děti, abysme na sebe pokřikovali: "on si začal!" a tim legitimizovali násilí. To je situace kdy Adam říká Bohu: Eva mi dala jíst! Já nic já muzikant! Z tohohle důvodu se mi např. nelíbí ten dokument co byl natočený o válce v Kosovu pro Ćeskou televizi a nakonec ho neodvysílali..Vykresluje situaci tak, že první si začali oni, čímž je tak nějak pochopitelné proč se pak kosovští albánci zabíjeli a znásilńovali.
    IQFREE
    IQFREE --- ---
    AACHEN: ano jistě, ale to nejsou jen mí souvěrci, ale všichni lidé, když už paušalizujeme. Osmani se chovali v Bulgarii nebo Kosovu jako zvěř. U Vídně také a já si myslím, že celý ten rasismus začal někde tehdy a tam. Nejen proto, že katoličtí kněží je představovali jako ďábly a nějak ideologicky proti nim naváděli lidi, ale proto, že Osmani prostě vraždili, znásilňovali, rabovali a to bez milosti. A dělali to dlouhá léta (až po porážku u Vídně roku 1683). Pak se jim jejich civilizace začal pomalu bořit a toho využila Evropa, která pomocí vědy nakonec vyhrála a toho vítězství se nyní dobrovolně zbavuje, protože jsme přece všichni špatní a vraždili jsme araby při první křížové výpravě...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam