• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.



    "Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

    Ivan Kirijevský
    rozbalit záhlaví
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    REEFER: Ano, nevypadá to pěkně.
    REEFER
    REEFER --- ---
    Seznam voru v zakone, parazitu, uplatkaru, nasilniku, fizlu, kupliru s nevinnyma holkama + vladyka = no nevypada to vubec pekne. a jeste vic nevypada pekne, ze neexistuje verejne dohledatelny jediny distanc cirkve od tohohle zla.
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    CHOMI: dejzto panbuh!

    opravdu to nepusobi moc dobre..
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    REEFER: To je taková zvláštní záležitost do které moc lidí nevidí. Ani od nás.
    Zdá se, že si na tom někteří lidi, z nichž není řada v nic hani v církvi, honí trochu ego. A vladyka Kryštof, který má prostě rád Řecko a Byzanc, jim k tomu dal požehnání. Co dalšího z toho plyne, to nevím. Doufám, že nic.
    REEFER
    REEFER --- ---
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    Serb monks in Kosovo: Preparing for the next 700 years | The Economist
    http://www.economist.com/blogs/easternapproaches/2011/08/serb-monks-kosovo
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    PIKSE: Tak jsem se konečně dostal k tomu katalogu ikonopisců. V Praze podle něj působí Ludmila Juzová, e-mail: ludmilajuzova@seznam.cz, www.hagiaulita.wz.cz, případně Eleonora Lenka Vlková, ta píše ikony v Bořanovicích u Prahy, e-mail: elenvlk@seznam.cz, www. ikony.zde.cz
    Obě ikonopisky jsou pravoslavné. Zkus jim napsat, třeba by se s nimi nějaký kurs dal domluvit, nebo budou vědět, kam tě nasměrovat.
    ICXC
    ICXC --- ---
    NOXNOCTIS: tam se asi jen tak nedostane... je tam plno a divoko...
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    NOXNOCTIS: Stejně jako západní Velikonoce, tedy 24. dubna. Překvapivě v neděli:o)))
    ICXC
    ICXC --- ---
    CHOMI: máš pravdu, bratře CHOMI. ;-)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    ICXC: On ale někdo může mít ikony jako cestu ke Kristu a ke křtu. Znáš to. Duch si vane kam chce, nevyzpytatelné jsou cesty Páně atd...
    CALE
    CALE --- ---
    ICXC: ani to ze by se nechal pokrtit mu nic nezarucuje...
    ICXC
    ICXC --- ---
    PIKSE: nejdřív se nech pokřít (pokud ještě nejsi) a až pak chtěj psát ikony ;-)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    PIKSE: Po těch ikonopiscích se podívám, vyšel takový katalok k výstavě a mám ho doma.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    AACHEN: Daj Buoh:o)
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    CHOMI: o sobotnich vim, ve ctvrtek snad vyjde...
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    AACHEN: Večerní jsou pak vždycky v sobotu od pěti. Moc hezké bohoslužby:o)
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    chomi to je ale skoda, zes nedal vedet vcera, zrovna jsem sel pred chvili v inkriminovany cas kolem a rikal jsem si - vecerni ve vsedni den? - blbost:-)

    kazdopadne diky za echo a pozvani (povazuji se za priznivce vasi pravoslavne viry:-), zkusim zajit zitra nebo ve ctvrtek... pak uz v poste vecerni nejsou?
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    Chtěl bych pozvat všechny příznivce pravoslaví a samozřejmě i pravoslavné křesťany na čtení Velkého kajícího kánonu sv. Ondřeje Krétského, které se koná v rámci velkopostní večerní od pondělí do čtvrtka (7. - 10.3.) v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze (Resslova ul.), vždy od 17:00.
    Čtením tohoto kánonu zahajují pravoslavní velký půst. Celá bohoslužba je v češtině.
    Včera jsem na to pozvání úplně zapomněl:o(
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    GOBERS: No právě:o)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    CHOMI: No jo... ono to vlastně letos zase vychází společně. To je prima.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam