• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    Trochu pozdě, ale přece: Kdybyste chtěl na počátku velkého postu někdo zavítat do chrámu Cyrila a Metoděje v Praze na čtení kajícného kánonu sv. Ondřeje Krétského.
    Pozvánka v příloze.

    Kánon sv. Ondřeje - pozvánka.doc.docx (167071 B)
    CALE
    CALE --- ---
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    CHOMI: Tak jsem byl poučen, že to můžu dát přímo do klubu. Takže zde je celý článek:


    Hrobka Ježíšovy rodiny - opraveno.doc (75776 B)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    Posílal jsem teď do Hlasu pravoslaví takovou recensi/polemiku ke knize Hrobka Ježíšovy rodiny, kde jsem se snažil vývody autorů uvést na pravou míru. Do HP jsem musel článek osekat, pokud byste ale někdo měl zájem, můžu vám jej poslat v původní podobě. Zájemci prosím do pošty:o)
    ICXC
    ICXC --- ---
    Revival of Orthodoxy In Russia (Exhibition in Moscow) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=XddLDufkaig
    ALINEARTODE
    ALINEARTODE --- ---
    CHOMI: Zrovna od paní Vlkové ikonu mám a dělá mi obrovskou radost. Zajímalo by mě ale, proč se liší, byť nijak výrazně, od svatebních ikon, které mi přivezli z Řecka.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    Festival pravoslavné hudby Archaion Kalos Praze příští týden:o)
    Více na http://www.philokallia.com/ v příslušném odkaze.
    REEFER
    REEFER --- ---
    aj aj... IKONOSTAS a cirkev v socialnim grafu doktora Bartaka.. hmm, smutny. to sem nevedel...

    ICXC
    ICXC --- ---
    REEFER: ta moje poznámka z dopisem, je spíše ironická, při vědomí toho, co vše se kolem něj točí... si najdi něco o svatokrádežném s.r.o. jménem IKONOSTAS... podívej se na spoluvlastníky, mrkni na to, kdo to je a kde se dál angažují a podívej se na náplň podnikání a pak si polož otázku "co to kurva je?" jako jsem si ji položil já a po odpovědi radši nepátrej, pro klid své duše a zdraví svého těla... já jsem pravoslavný ale umím anglicky, tak si můžu např. přečíst, jaký o nás dělá obrázek v Rusku - viz. http://www.pravoslavie.ru/english/49048.htm - jeho orientace na Rusko a to jak jim neuvěřitelně leze do zadku, je mi také protivná, je mi jasné, proč to dělá (protože ruský patriarcha má hodně peněz).... ale to je asi tak všechno. Bůh suď... nechtěj po mě víc... je to docela humus... snad až se rozkrade vyrovnání ze státem a církev bude prodlužená až k bankrotu tak se něco změní...
    REEFER
    REEFER --- ---
    CHOMI: Rekneme, ze iniciativa pramenici primo z cirkve by mi prisla sympatictejsi. Nejde o to, ze bych nemel odvahu, ale ze bych citil, ze se tlacim nekam, kde by bylo asi uzitecnejsi, aby si samotni akteri uvedomili povahu probihajiciho...
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    REEFER: Proč by sis netroufl? Za slušné zeptání nic nedáš - nanejvýš ti neodpoví.
    REEFER
    REEFER --- ---
    ICXC: ja bych si netroufl, ale zajimalo by me to hrozne.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    ICXC: To podporuji. Jeho vyjádření by bylo jistě dobré znát.
    ICXC
    ICXC --- ---
    HAROLD: ano nevypadá to pěkně, a snad nikdo neví, jakou roli v tom přesně má... každopádně to skrze něj háže nepěkný stín na pravoslaví v Čechách, protože to dává některým lidem do rukou argument, že je pravoslavná církev spolek prolezlý bývalými estébáky a ruskými mafiány... Dobré by bylo asi se na to Kryštofa přímo zeptat ;) Možná mu napíšu dopis...
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    Bartákova šunka vedle Foldynovy šunky? No to je teda vybraná společnost!
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    REEFER: Ano, nevypadá to pěkně.
    REEFER
    REEFER --- ---
    Seznam voru v zakone, parazitu, uplatkaru, nasilniku, fizlu, kupliru s nevinnyma holkama + vladyka = no nevypada to vubec pekne. a jeste vic nevypada pekne, ze neexistuje verejne dohledatelny jediny distanc cirkve od tohohle zla.
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    CHOMI: dejzto panbuh!

    opravdu to nepusobi moc dobre..
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    REEFER: To je taková zvláštní záležitost do které moc lidí nevidí. Ani od nás.
    Zdá se, že si na tom někteří lidi, z nichž není řada v nic hani v církvi, honí trochu ego. A vladyka Kryštof, který má prostě rád Řecko a Byzanc, jim k tomu dal požehnání. Co dalšího z toho plyne, to nevím. Doufám, že nic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam