• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    COCKROACH: Jak myslíš.
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    CHOMI: Ja nic nijak neokecavam, jen premyslim prakticky. Nekolik let jsem stravil pokornou prisnou nabozenskou dietou a zjistil jsem, ze co se tyce otazek zaludku, je lepsi se ridit zdravym rozumem ;)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    COCKROACH: Okecávat to pochopitelně můžeš. Ale nnení prostě jednodušší pokorně uposlechnout hlasu apoštolů a Ducha Sv.?
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    GOBERS: nerekl jsem ze na tom jednoznacne trvam ;) A co spatneho je u reckokatoliku namichano? nejake priklady pro kazdou stranu by nebyly?
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    CHOMI: Nejsem si jisty, zda navsteva Govindy, nebo cateringu provozovany krsnaky je hrichem. Apostolove rikaji, ze vystrihanim se techto veci budeme cinit dobro. Ok. Ale nemyslim si, ze by se to v dnesni dobe melo az tak rigidne vztahovat na jidlo, obetovane hinduistickym bohum. Imho to spoluucast na modlosluzbe (strasne slovo) neni, proste mam hlad a chut, je mi uplne sumak, ze to nekdo obetuje nejakemu modremu pasackovi s fletnou...modlosluzby se muzu ucastnit vedome kdyz jdu do krsnackyho templu, ale ne takto...

    btw, dovedeno do dusledku, pravoslavny turista by pri nasvteve Indie umrel hlady...podobne tak v Thajsku, Vietnamu... btw Vietnamci taky casto obetuji buzkum, akorat se o tom nevi
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    COCKROACH: ...jsou reckokatolici.

    Jo! Zejmena pokud trvas na tom, ze nezbytne potrebujes kombinaci toho horsiho z obou tradic... ;-)))
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    THE_SON_OF_MAN: imho je pravoslavny pristup k manzelstvi ultrakonzervativni, jelikoz v podstate neni mozne (resp. je to velmi tezke) uzavrit cirkevni snatek s osobou jineho vyznani, o svatbe s nevericim clovekem ani nemluve... v otazce dalsich manzelstvi je pravoslavi pragmaticke prostem rekl bych :)

    btw to balancovani mezi pravoslavim a katolictvim mame spolecne ;) Jedna z moznosti jsou jeste i reckokatolici :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Čím déle Tě poslouchám, tím víc si říkám, že by z Tebe byl skvostný donatista...
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: no, pak musíš manželku buď zabít (i to se dělalo) nebo lhát a kličkovat, že manželství je neplatné od počátku.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: No, možné to je, ale je to považováno za krajní ústupek lidské slabosti a 2. a 3. manželství předchází pokání...
    Katolíci se klidně můžou oženit i 8 krát, jen musí před tím krát ovdovět.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    Jo, tak jsem měl správný pocit:o)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: no a poslyš, jak ty to máš vlastně s církví a vírou? jsi někde, nebo zatím hledáš?
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: No, to je myslím rozumný přístup:o)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Křesťan by měl pro víru i něco snést. Dřív se lidé nechávali i zabít, aby se nemuseli účastnit modloslužby.
    Ale rozumně, nechci tě soudit, každý z nás udělal v životě pár blbostí - a kdyby to bylo jen ohledně toho žvance:o)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Když s tím v Duchu nesouhlasíš, tak to nejez. Proč stoluješ z jednoho talíře s modlou a jejími úctívači?
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Jáhen a kněz slouží, přisluhují lidi bez svěcení (jako já) nebo s nižším svěcením, a ti mají svou práci.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Ale kdeže, církev není tak bohatá abych mohl přisluhovat jako zaměstnání! Zítra jsem normálně v práci, patriarchu uvidím až na Mikulčicích. Ostatně už jsem jej viděl v Cařihradě, i pár slov s ním prohodil (asi 10) a je to milý pán:o)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Já to jednou taky nevěda sněd a taky žiju. Nicméně vědomé požívání je účastí na modloslužbě. Kříž nekříž. Ono se nezalíbilo Duchu Svatému a apoštolům to zakázat jen tak pro srandu králíkům (ti ostatně nejsou košér!).
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Tak už zítra? Já myslel, že až v pátek... Hm, dobrej výkon, na to že přisluhuju v katedrále:o(((
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    Zde si dovoluji nabídnout ke stažení článek o jídle obětovaném modlám, jež se dnes prodává a je křesťanům zapovězeno. Napsali jsme ho společně s ID ZIZA a vyšel v březnovém Hlasu pravoslaví. Článek klidně šiřte dál, pokud to uznáte za vhodné.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam