• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    ICXC
    ICXC --- ---
    THE_SON_OF_MAN: je to osobní blog jednoho kněze, který se postupen času dost zradikalizoval a často píše a mluví totální nesmysly, které nemají s pravoslavím nic společného. V současné době je na straně svatého novomučedníka Radima Pulce a bojuje za něj, kde se dá. Talibanec proto, protože mu už jeblo a není s ním rozumná řeč, pokud tedy nebudeš 100 procentně souhlasit s jeho bludy.
    ICXC
    ICXC --- ---
    Talibanec z Jihlavy bloguje...

    Ambon - pravoslavný weblog
    http://www.ambon.or.cz/

    IMHO by si měl odpočinout...
    ICXC
    ICXC --- ---
    Orthodox Music, Divna Ljubojevic - ♫ Hristos Anesti ♫ - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7tKexc4wSM&list=PL19FA8CA78FAFC7D5


    Youtube Playlist - Divna Ljubojevic
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    OMO
    OMO --- ---
    Mimochodem pro odlehceni, libilo se mi zavedeni prazske tramvajove linky "Хрїстóсъ воскрéсе":
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    Zajimalo by me, odkud se vzaly vsechny ty vznesene tituly pravoslavnych predstavenych.Treba "Jeho Vysokopreosvicenost", "Preosvicenost" atd. Podle ceho se urcuje mira osviceni daneho cloveka? Je spojena s titulem, nebo i s osobni duchovni pokrocilosti? Neprijde to nekomu jako ponekud nabubrele titulovani?
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    nemůžu si pořád pomoci , pořád i z historie mám pocit , že každá církvev kaže , aby jejich věřící pili vodu a sami pili víno...Jinak řečeno za tím vším je jiný ZÁJMOVÝ důležitější význám pro určité mocenské skupiny ....
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Kdybychom se rozmnozovali pucenim a nikoli pohlavne, mel bys vubec nejaky tema k diskusi? Nebo se vsechno v krestanstvi toci kolem toho, co mame mezi nohama? Kolemjdouci z toho ma v tvy interpretaci trosku pocit.. :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    CHOMI: Já jsem křesťan a rozhodně nechci aby jakákoli náboženská klika vládla v našem státě. A myslím si že pravoslaví by v Rusku udělalo to co jsem psal. Nedělej si iluze, je to o lidech. Na to aby to šlapalo jak má, bys tam musel mít inkarnaci dvanácti apoštolů a Pavla.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    LEON_KOWALSKI: Nemyslím, že vláda pravoslavné církve by vedla k týmž výsledkům, jaké má vláda šíitského duchovenstva. Prostě proto, že pravoslavné křesťanství není islám.
    Nicméně by v teokratickém státě církev značně "ztučněla" a plno lidí by v ní bylo jen kvůli kariéře. Takže je pro církev jistě lepší, když si od státu zachovává jistý odstup.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Teokracie je jedna z nejhorších forem diktatur, a všemi svými občanskými možnostmi budu proti tomu aby se cokoliv takového stalo tady v ČR. Rusáci ať si u sebe zavedou co chtějí, stejně tam mají diktaturu. Akorát že když to povede církev, nebude se to lišit od Iránu. Jenom se bude zavírat a zabíjet za jiné prohřešky
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Rusko bych rozhodně neidealisoval, stejně tak ani západ. Všechno jsou to království "z tohoto světa" se svými chybami. My jsme ale občané království Božího.
    Tedy stát budovat a respektovat, vlast milovat - ale rozhodně ho neadorovat.
    To prorůstání církve a státu, které vidíme v Rusku a v USA není šťastné, ale ještě horší je sekularismus EU.
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    jak se dívate na vliv církve hlavně v politice? Přijde vám to normální? ( Konkrétně Rusko mi přijde v tomhle ne moc smízřlivé..) kritika je důležitá.....
    Mě to trochu děsí...Já myslel , že jsme z toho vystřízlivěli a posunuli se o krok dále.
    Samozřejmě , kdo čeká , že se lehce zbaví svého pěkně naplněného korýtka....
    Dá se vůbec spojit politika s náboženstvím , aby tyhle instituce byli OPRAVDU OBJEKTIVNÍ A NE ČISTĚ "ZÁJMOVÉ", oportunistické svým cílovým baronům na špičkách ve vedení???
    Nejsme přece sakra všichni jen jednoduché naivní ovce , co nám nařídí nějaká pseudoautorita, která možná
    někdy neví ani co říká a hlavně co vůbec propaguje....!!!!
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: slušný lidi si do huby cpu kus mrtvýho člověkla a zapijou to jeho krví :-)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    777PLAY: To je patriarcha ruské církve. Ten s náma nemá nic společného - "jenom" víru.
    V hodnocení skromnosti církve se s tebou shodnu:-)
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    více? jen smutné štace
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    777PLAY: Aaa, koukám, že trolík začíná obrážet vícero klubů...
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    JAK BERE VAŠE CÍRKEV CELOU TU ŠAŠKÁRNU PROTI TOMU VAŠEMU PATRIARCHOVI, ŽE ZNEUCTILI VAŠI CÍRKEV NĚJAKÉ HOLKY Z HUDEBNÍ SKUPINY?
    ( TEN VÁŠ VŮDCE MÁ HODINKY ZA 5.000.000KČ A RETUŠ DOKÁŽE VŠE), MILUJI SKROMNOST CÍRKVE...
    VY OPRAVDU NEVIDÍTE TU LEHCE PROKOUKNUTELNOU SPOJITOST MEZI MOCÍ PLITICKOU A DUCHOVNÍ?

    TO SE OPRAVDU NEBAVÍM O VAŠICH DALŠÍCH PSEUDO UPŘIMNÝCH ZÁSADÁCH DUCHOVNÍ A MORÁLNÍ POSLUŠNOSTI.

    VÁM TO CELÉ NEPŘIJDE TAK TROCHU KOMICKÉ CELÉ?

    JEŠTĚ BY MĚ ZAJÍMALO, JAK SI VAŠE DUCHOVNÍ ŠLECHTA VŮBEC VYSVĚTLUJĚ TO JAK JSTE SE ODĚLILI OD ŘÍMSKO KATOLICKÉ INSTITUCE... NO JÁ VÁS POŘÁD BUDU HÁZET DO POŘÁD STEJNÉHO PYTLE JAK ANGLIKÁNÍ. DO IT YOURSELF.....

    NO ALE POTOM SE BUDU PTÁT, KDE JE PRAVDA PRAVOSLAVNĚ VĚŘÍCÍ????
    ŽE VÁS TO UČILI DOMA VAŠI RODIČE, VYCHÁZÍ TO Z VAŠICH TRADIC....NEBO?
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    AACHEN: No to samozřejmě má. Ale běžně můžee vstoupit člověk do kláštěra na tzv. poslušenství, kdy může po uplynutí jisté doby z kláštera odejít. Ale není mnich, je to v podstatě na úrovni západního novice.
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    TRPIS: mozna te zaujme tenhle kratky dokument: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/408235100051007-hledejte-a-naleznete/ rozhovor s clovekem, ktery rok pobyval na athosu. nejsem si jisty, zda je pravda, ze pravoslavi nema neco jako slavne sliby; coz tam rika, ze clovek muze z klastera kdykoli odejit..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam