• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.



    "Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

    Ivan Kirijevský
    rozbalit záhlaví
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    ARMADILLO: Weby:
    www.pravoslavnacirkev.cz
    www.hlaspravoslavi.cz
    A vůbec rozcestník www.pravoslavi.cz
    Za kým je poslat? to je složitější, každý potřebuje něco jiného. Kdyžtak mi napiš do pošty a zkusíme to pořešit...
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Mam jeste jeden dotaz: Tyka se to castecne i predchoziho dotazu. Obcas se v me praxi (obchod, zdravotni doplnky) objevi clovek, ktery se v zivote vylozene placa, zkousel vsechno mozne a nic na nej nefunguje, porad je nemocny. Prijde rec i na modlitby a zajimave, ze je to vzdycky ateista, u ktereho vira v Boha konci (da-li se vubec slovo konci pouzit) tam, kde zacina rimsko-katolicka cirkev. Ta spolehlive nici cestu k Bohu, tedy u bezneho povrchniho chapani zcela jiste. Ja bych rad lidem pomohl pochopit neco vice o Pravoslavne cirkvi, ale nejsem to schopen predat sam. Samozrejme nebudu rozdavat letacky jako jehovisti :) ale za kym je treba mohu poslat? Na jaky kvalitni web je mohu odkazat? On prvni dojem je vetsinou nosny.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Jako vazne? Povazoval jsem to za vice-ci-mene zdroj informaci diky tomu, ze Baudys vytvari dojem, ze v Cirkvi neco znamena nebo ji jaksi tmeli. Muzu vedet vice o tech bludech? Co konkretne?
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    COCKROACH: Podle o. Baudiše:o)
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    Satan? To myslis vazne?
    ICXC
    ICXC --- ---
    ICXC: Baudyš se jmenuje a slouží v Jihlavě a jeho obec kupodivu nevzkvétá, za což může Satan samozřejmě
    ICXC
    ICXC --- ---
    THE_SON_OF_MAN: je to osobní blog jednoho kněze, který se postupen času dost zradikalizoval a často píše a mluví totální nesmysly, které nemají s pravoslavím nic společného. V současné době je na straně svatého novomučedníka Radima Pulce a bojuje za něj, kde se dá. Talibanec proto, protože mu už jeblo a není s ním rozumná řeč, pokud tedy nebudeš 100 procentně souhlasit s jeho bludy.
    ICXC
    ICXC --- ---
    Talibanec z Jihlavy bloguje...

    Ambon - pravoslavný weblog
    http://www.ambon.or.cz/

    IMHO by si měl odpočinout...
    ICXC
    ICXC --- ---
    Orthodox Music, Divna Ljubojevic - ♫ Hristos Anesti ♫ - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7tKexc4wSM&list=PL19FA8CA78FAFC7D5


    Youtube Playlist - Divna Ljubojevic
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    OMO
    OMO --- ---
    Mimochodem pro odlehceni, libilo se mi zavedeni prazske tramvajove linky "Хрїстóсъ воскрéсе":
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    Zajimalo by me, odkud se vzaly vsechny ty vznesene tituly pravoslavnych predstavenych.Treba "Jeho Vysokopreosvicenost", "Preosvicenost" atd. Podle ceho se urcuje mira osviceni daneho cloveka? Je spojena s titulem, nebo i s osobni duchovni pokrocilosti? Neprijde to nekomu jako ponekud nabubrele titulovani?
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    nemůžu si pořád pomoci , pořád i z historie mám pocit , že každá církvev kaže , aby jejich věřící pili vodu a sami pili víno...Jinak řečeno za tím vším je jiný ZÁJMOVÝ důležitější význám pro určité mocenské skupiny ....
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Kdybychom se rozmnozovali pucenim a nikoli pohlavne, mel bys vubec nejaky tema k diskusi? Nebo se vsechno v krestanstvi toci kolem toho, co mame mezi nohama? Kolemjdouci z toho ma v tvy interpretaci trosku pocit.. :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    CHOMI: Já jsem křesťan a rozhodně nechci aby jakákoli náboženská klika vládla v našem státě. A myslím si že pravoslaví by v Rusku udělalo to co jsem psal. Nedělej si iluze, je to o lidech. Na to aby to šlapalo jak má, bys tam musel mít inkarnaci dvanácti apoštolů a Pavla.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    LEON_KOWALSKI: Nemyslím, že vláda pravoslavné církve by vedla k týmž výsledkům, jaké má vláda šíitského duchovenstva. Prostě proto, že pravoslavné křesťanství není islám.
    Nicméně by v teokratickém státě církev značně "ztučněla" a plno lidí by v ní bylo jen kvůli kariéře. Takže je pro církev jistě lepší, když si od státu zachovává jistý odstup.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Teokracie je jedna z nejhorších forem diktatur, a všemi svými občanskými možnostmi budu proti tomu aby se cokoliv takového stalo tady v ČR. Rusáci ať si u sebe zavedou co chtějí, stejně tam mají diktaturu. Akorát že když to povede církev, nebude se to lišit od Iránu. Jenom se bude zavírat a zabíjet za jiné prohřešky
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Rusko bych rozhodně neidealisoval, stejně tak ani západ. Všechno jsou to království "z tohoto světa" se svými chybami. My jsme ale občané království Božího.
    Tedy stát budovat a respektovat, vlast milovat - ale rozhodně ho neadorovat.
    To prorůstání církve a státu, které vidíme v Rusku a v USA není šťastné, ale ještě horší je sekularismus EU.
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    jak se dívate na vliv církve hlavně v politice? Přijde vám to normální? ( Konkrétně Rusko mi přijde v tomhle ne moc smízřlivé..) kritika je důležitá.....
    Mě to trochu děsí...Já myslel , že jsme z toho vystřízlivěli a posunuli se o krok dále.
    Samozřejmě , kdo čeká , že se lehce zbaví svého pěkně naplněného korýtka....
    Dá se vůbec spojit politika s náboženstvím , aby tyhle instituce byli OPRAVDU OBJEKTIVNÍ A NE ČISTĚ "ZÁJMOVÉ", oportunistické svým cílovým baronům na špičkách ve vedení???
    Nejsme přece sakra všichni jen jednoduché naivní ovce , co nám nařídí nějaká pseudoautorita, která možná
    někdy neví ani co říká a hlavně co vůbec propaguje....!!!!
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    THE_SON_OF_MAN: slušný lidi si do huby cpu kus mrtvýho člověkla a zapijou to jeho krví :-)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    777PLAY: To je patriarcha ruské církve. Ten s náma nemá nic společného - "jenom" víru.
    V hodnocení skromnosti církve se s tebou shodnu:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam