• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.



    "Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

    Ivan Kirijevský
    rozbalit záhlaví
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SAMUELARACHNID: Jeden z duchovních otců řekl: lidi jsou buď jako mouchy, nebo jako motýli. Motýli sedají na květy, mouchy na výkaly. Právě tak jedni lidé vidí u druhých to dobré, jiní to špatné.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    SAMUELARACHNID: To jako k té, že mají prezidenta, který jim zasolil a že by mu měli rovněž zasolit?

    „Přijdeme o spoustu životních radostí. Reálně se přibližujeme časům Sovětského svazu, kdy jsme museli běhat z obchodu do obchodu, abychom sehnali jeden jediný ruský sýr.
    Jak vydržím bez francouzského vína? Rusové řeší, jak žít se sankcemi – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...482-jak-vydrzim-bez-francouzskeho-vina-rusove-resi-jak-zit-se-sankcemi.html

    SAMUELARACHNID
    SAMUELARACHNID --- ---
    Pravoslavná církev: Zákaz dovozu západních potravin pomůže Rusům k nejvyšší pravdě – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...-cirkev-zakaz-dovozu-zapadnich-potravin-pomuze-rusum-k-nejvyssi-pravde.html

    tohle zní nádherně, pokud si člověk odmyslí vyretušované hodinky
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    COCKROACH: Velmi putinoslavné. Člověčenko by ocenil.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    COCKROACH: Co? Kde? Kam?
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    Co rikate udeleni cirkevniho vyznamenani ruskym patriarchou predsedovi ruskych komunistu? Z toho docela mrazi...
    CALE
    CALE --- ---
    ARMADILLO: v Petro-Pavlovském půstu je ryba, olej a víno omezené pouze středou a pátkem. Tedy středa a pátek = voda.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    CHOMI: A jak je to s olejem? Pamatuji si, ze ten take byval nejak omezeny.
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    ARMADILLO: Žíža má pravdu až na ty ryby. Ryby se můžou jíst celý půst krom střed a pátků.
    ZIZA
    ZIZA --- ---
    ARMADILLO: Ahoj, záleží podle kterého kalendáře slavíš svátek sv. Petra a Pavla. Podle nového je od 16. 6. do 28. 6. a podle starého od 16. 6. do 28. 7. Je to klasický veganský půst a nějak si neuvědomuji, že by se během půstu vyskytovaly dny kdy je povolena ryba.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Ahoj,
    Zacal Petrsky pust. Muzete sem k nemu napsat vice? Hlavne jak dlouho, jaka omezeni v jake dny. Diky.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Těhotná křesťanka byla v Súdánu odsouzena k trestu smrti oběšením  – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...6371-tehotna-krestanka-byla-v-sudanu-odsouzena-k-trestu-smrti-obesenim.html

    Pokud by dělala něco církev, ráda přispěju (na advokáta, nebo cokoli)... nebo na tu sirotu, co po ní zůstane.
    Pokud ji popraví, je v mých očích mučednice...
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    Až já budu svatý
    budu čurat na MRAKY
    a kdo neměl na zemi
    na čurání korunu
    vyčurá se taky

    Budeme tam spolu
    vyčuráme se dolů
    až do pekla samého
    tam ať nám to zaplatí
    ti čerti rohatí

    A že svatý nebudu
    budu aspoň bohatý
    kúpim si já letadlo
    vyletim s nim nad MRAKY
    vyčurám se taky


    Buty - Až já budu svatý
    Buty - Až já budu svatý
    http://www.youtube.com/watch?v=3KTsdj4p0Ds


    GUYVER
    GUYVER --- ---
    HAROLD: D?
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    GUYVER: C?
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    HAROLD: Po Člověčenkovi je sháňka!



    Prý si v Ukrajinaklubu prohlížel sprostý obrázky!

    HAROLD
    HAROLD --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Nezdá se mi.
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Asi nějaký pravoslavný... :(
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Ony taky stojí za starou belu, takže se houby děje, putinaste!
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    THE_SON_OF_MAN: malý, nenávistný, upizděný bývalý svazácký nástěnkář Člověčenko se nám snaží namluvit, že jediná pravá pravoslavná církev je ta moskevská karikatura s bývalým kágébákem v čele.

    Kdekoli shromáždí se dva nebo tři ve jménu mém, tam já jsem uprostřed nich!


    Pamatuj si to, začouzenče - a teď zpátky do kotle!

    CHORCHEOS
    CHORCHEOS --- ---
    GUYVER: třeba to tak má být, car je ekvivalent papeže :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam