• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    HJURVAJS
    HJURVAJS --- ---
    ted na to koukám a je na tom napsaný phalaenopsis
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    jasně.. tak zjisti jak se jmenujou přesně a pak se dá zjistit jestli sou nebo nejsou jedovatý..-)
    HJURVAJS
    HJURVAJS --- ---
    myslela jsem obecně..nebo jako takový ty klasický levný co maj v každym obi apod...
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    a jak se tam orchidej jmenuje? nebo si myslel obecně orchidee?
    HJURVAJS
    HJURVAJS --- ---
    ok zkusim to zjistit...jenže pochybuju že třeba prodavačka mi tohle řekne...samozřejmě že řekne že to jedovatý neni abych to koupila...
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    HJURVAJS: sorry nejsem botanik, ale u takovýhle rozmanitosti bych se ani nedivil...
    HJURVAJS
    HJURVAJS --- ---
    myslíš že některý jsou jedovatý a některý ne?
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    HJURVAJS: tak orchideí je asi 1000 druhů.. jak může někdo vědět jakou tam chceš dát???
    HJURVAJS
    HJURVAJS --- ---
    CASLAW: já právě nevim jestli neni jedovatá...koukala sem na net ale nějak to nemůžu najít...
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    HJURVAJS: pokud není jedovatá tak proč ne.-)
    HJURVAJS
    HJURVAJS --- ---
    ahoj nevíte náhodou někdo jestli můžu dát do terárka k chamíkovi orchidej?
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    CASLAW: cupr prikladam teda rovnou i tel na ni...pitvy,rozbory..-Jana Bulantova-728067075
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    Jsem hažartům udelal playground :))
    Vylezou po kytce ven z terarka a lezou po lane na dalsi kytku..Lilu s oblibou splha po provaze nahoru k rolete..tam se posadi a kouka z okna.
    Poslusne se oba vraci domu, kdyz je to prestane bavit.
    Nahodim pak nejake fotky. Carlos uz je macek a ma prekrasne zbarveni.
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    LETTADLO: ty vole napřed mi napiš do pošty a promluvíme si.-))
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    TEREXS: je to v záhlaví..
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    STALK: jj modra v kontrastu se zlutou,fakt svitil:))k
    jinak docela dobry infa se daji najit zde
    http://tera.poradna.net/ je to stranka kam odpovida p.Bulantova-dela ty rozbory trusu...daji se tam najit i nejaky clanky o parazitologii od ni..
    STALK
    STALK --- ---
    TEREXS: jo? to sem minul to by bylo podnětný, je mi to divný no, celý to špatný období, s podmínkama sem si jistej že mu nic přinejmenšim základního nechybí, ale zase připouštim že sem moh udělat chybu, je to přece jenom muj první chameleón, a krom suchozemský želvy plaz vůbec.
    Tenhle druh tušim měl opravdu krásnou fotku v Nečasovi, nemůžu se podívat nevlastnim výtisk, pučuju na opatově kousek za humny maj dva výtisky, ale jestli se nepletu měl tam přez hruď takovej fakt šílenej přechod, výrazně modrý, aš do stříbrný barvy...
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    STALK: a odkud jsi...uz jsem tu psala v praze je moznost za 50kc parazitologiciky rozbor-vcetne kokcidioz...v ty knize od Necase je v zadu seznam literatury a tam je spousta okazu na clanky v casopisech a veterinalni studie atd.,ale zatim nevim jak se k nim mam dostat:)))casaky ruznejch cisel akvarium-terarium se snazim sehnat v bazarech:))
    ted se snazim dopatrat nejaky infa o prodeji bradypodion damaranum
    http://www.sciencedaily.com/images/2008/01/080129125524-large.jpg
    neni to moc dobre vybarveny...nejhezci fotku se videla prave u Necase,ted byla burza v Italii kde udajne byvaji k sehnani tak znamy co tam byli rikali ze nic...pres net si na to netroufnu,znam hodne chovatelu co hodne cestujou a znaj kde koho tak to pujde asi pres ne...ale to je jeste ve hvezdach:)))
    ted mnozim jenom jemenaky a porizuju pardalise...
    STALK
    STALK --- ---
    TEREXS: bohužel, neznam nikoho kdo by toho byl schopnej.Sám dovedu posoudit jen povrchně, konzistenci, barvu, takže vlastně prd, máš pravdu no, nejlepší publikaci napsal Nečas a tim to hasne ...
    Toho strachu z importu se nedivim, to je holt pašeráctví, žádná péče, naházej to do krabice a je to.O jaký druhy máš zájem?Zatim si množila jen calyptratus ne?
    NETHE
    NETHE --- ---
    STALK: zejtra pro ni bezim :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam