• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MAJA: jiz po nekolikate,ale znovu...ReptiGLo5.0 ma dosah UV asi tak 5 cm...takze vlastne zadnou-hodnoty uvadene vyrobcem jsou nesmysl...kdyz uz ReptiGlo tak jedien 10ku...:)
    MAJA
    MAJA --- ---
    MIKINKA: Řešili jsme to kdysi s kamarádem, kterému se rozrostl chov na několik terárek. On šel cestou nějakých celkem drahých zářivek (kdyžtak zjistím typ) a já cestou dobře dostupných, levnějších ReptiGlo 5.0 s tím, že je budu měnit.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    KNX: mmm, v kytkach mam normal substrat pro pokojové rostliny a dole lignocel + jedlova kura + horní vrstva rašelina s pískem

    mmm, cim pripadne dezinfikujete terarko pri nejakym generalnim uklidu?!


    MAJA: momentalne mam tuto http://www.robimaus.cz/zarivka-repti-glo-10-0-15w-45cm-709.html - ktere jsou kvalitnejsi?
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    MAJA: souhlas.-)
    MAJA
    MAJA --- ---
    K těm UV zářivkám - jejich účinek v UV spektru se časem dost zmenšuje, zvlášt pokud se pořídí ty levnější typu ReptiGlo, takže doporučuju je po cca roce vyměnit ...
    TOXNICKOL
    TOXNICKOL --- ---
    Zdravíčko, mám tu síťovinu proti hmyzu o rozměrech 110x75.
    Cenu navrhněte, mohu dodat těsnění i rámeček. Pošta :)
    KNX
    KNX --- ---
    MIKINKA: chyba je v substrate. ci uz terarijnom, alebo kvetinovom.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    pomooooc! mam normalka v terarku mravence - takovy ty mrnavy oranzovy faraony, co s tim??? vubec nechapu kde se tam vzali??? nepredpokladam, ze by kristianovi mohli nejak ublizit, ale nemaj tam co delat!
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    GOURYELLA: tak to je snad jasný že mu nebudeš svítit v noci.. kde to sme?.-)


    MIKINKA: Záleží taky na tom jak silnou máš UV zářivku.. většinou honoty UVB zážení uváděný výrobcem nejsou až takový.. takže pokud cham nemůže být na sluníčku svítit co nejvíc (přez den:-)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    TEREXS: :)
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    tyjo ja pisu nekdy fakt divne:)...uzavrela bych to tim ze mu svit radsi porad nez abys mu svitila malo...:)
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    to ma byt ta UV zarivka?..jestli jo tak klidne obden...ja nekterejm-to sou ale dospely jedinci-svitim i jednou do tydne-pac treba Chapi odmita zustat dyl v terarku a cestuje ruzne po byte:) neni to samo idealni a rozhodne to nedoporucuju tobe,ale chci tim rict ze to nemusi byt nutne kazdy den a rozhodne se mu treba nic nestane...ale svit mu samo co nejvic:)..hlavne pres zimu...
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    hehe, taky se mi při zářivce nespí zrovna nejlíp :D a vzhledem k tomu, že s Kristiánem sdílíme stejnej pokoj... :D
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    No, porad je jaksi zavadejici.. Minimalne tech 12 hodin urcite. Porad urcite ne. Chamik potrebuje tmu aby se taky mohl vyspat ;)
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    MIKINKA: měj jí zaplou pořád.. cham potřebuje UV záření..
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    lidičky jak často zapínáte zářivku? já dneska zapla po delší době, a evidetně z toho není moc nadšenej...
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    Jsem mel dnes Carlita na rameni a chvilku semnou koukal na film. Pak jsem mu povidal, ze az vylihnou jeho a Lilu potomci a bude jaro, poridim mu novou samicku.

    No mrknete na jeho reakci - chyta bronz uz ted ;)

    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    huhu, zacinam mit z Kristiana radost, konecne mi nevisi nikde u stropu, ale drzi se v prostred terarka, spinkat tedy chodi trosku vis, ale uz si nedrca helmou o strop ;)
    dneska cumak dokonce slidil kolem krmitka ;) - mmm, zacina si konecne zvykat :)))
    STALK
    STALK --- ---
    GOURYELLA: cejtim s tebou, taky sem nedávno pochoval, jen sem byl rád sem ho hodil do papírovýho pytliku, vadí mi máloco, ale kdyš sem viděl ty zčeranalý oči, mrtvej chameleon fakt nevypadá jako když spí.
    smutný...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam