• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    Hm, Carlito mi nejak prestal bastit cvrky. Vubec je nechce. Vezme si jen banan a hotovo.
    Posledne co si vzal tak byl jen jeden moucny cerv.
    Je sice velikej ale nejak zhubnul.
    Jak dlouho ho muzu vykrmovat tema moucnyma? Cetl jsem, ze jsou dost vyzivni.

    MAJA
    MAJA --- ---
    Jinak vcelku přátelská povaha našeho chameleona se změnila v jeho pubertě. Momentálně je to absolutní netykavka, dřív mi lezl i po ruce a rameni ...

    Holt je to vcelku pitomá ještěrka :-) Na mazlení máme dvě kočky a velkého psa ...
    MAJA
    MAJA --- ---
    smýkaného hmyzu se bojím - může mít na sobě různé postřiky popř. v sobě nějaké bakterie/viry navíc
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    CASLAW
    CASLAW --- ---
    MIKINKA: já používám směs Roboranu H, Plastinu a Biominu.. Lidi používaj různý věci, ale tohle mi příjde jako nejlepší..
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    MIKINKA: No nemas vubec zac ;)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    GOURYELLA: mmm :) oukej :) tak tedy dekuji mnohokrate ;)
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    Nemuzu soudit. Ja to fakt nepouzivam... ale spatny to asi nebude ;)
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    Nevidno.. :)

    ja pouzivam jen Roboran H a ovoce. Nic jinyho.
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    a tyhle vitaminy jsou oka? ptam se kvuli hodnotam... nemam zatim moc prehled :( a doma mam nejake jine, ktere by meli byt ok...
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    MIKINKA: Na to bych se vykaslal asi. Ja mam jedlovou kuru - krasne voni a zvlast po navlhceni.
    Ted jeste pridam trochu keramzitu.
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    MIKINKA: Jj, pred par dny pozvejkal velkyho moucnyho cerva :)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    GOURYELLA: no ja ho ze zacatku honila po terarku...ted jsem zkousela pred nim mit ruku, jestli nahodou by ho to nelakalo, ale moje vule nebyla dostatecne silna... naposled jsem mu zahaklo do terka zaves, na kterem se mu minule hrozne libilo, ale ani to nezabralo...asi jsem spatna mamka :( :D

    ted je v klidu, kdyz mu tam neco smudlim...ale jestli ho nekdy dostanu dobrovolne na ruku, tak si budu vazne gratulovat :) ale s ovocem to urco zkusime... :)

    ted jdu objednat 10 sarancat a pul litru svrcku domacich :) btw davate nekdy i cerviky? :) - uz se nemuzu dockat leta, to se bude chodit "nakupovat" na louku se 100% slevou :D
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    MIKINKA: Na ovoce ho naucis tak, ze mu proste par dni nedas cvrky apod.
    Ze zacatku na neco napichni ( ja pouzival placaty drivko ) kousek ovoce - banan, mango, hrozno nebo muzes zkusit i rajce a pomalu to dej pred nej. Bude to chtit sestrelit jazykem ale hned jak zacne otvirat tlamicku dej to k nemu bliz a on uz si kousne, uvidis.
    Pozdeji uz mozna zacne zobat i z ruky ;)

    Co se mazleni tyce - na to zapomen. Tomu ho nenaucis. To bude proste na nahode.
    Muj Carlos je sice pritulnej a rad mi vyleze po ruce na rameno ale rozhodne takovej neni kazdej den. Jen kdyz ma naladu ;)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    GOURYELLA: a jak se nauci na ovoce? si ho trdlo ani nevsimne kdyz mu tam nejake dam...a bohuzel neni jeste naucenej na mazleni...uz to zacinam pomalu vzdavat, naposled kdyz jsem si ho chtela vzit ven tak div nespadl z tretiho patra jeho teraria :D dostal z toho takovej sok, ze uplne skakal co nejdal ode mne, pritom kdyz mu davam zradlo nebo mu normal saham po terku je v klidu... jako by vedel, ze ho chci muckat.. nechapu :(
    GOURYELLA
    GOURYELLA --- ---
    Ja doporucuji naucit taky na ovoce.
    MAJA
    MAJA --- ---
    MIKINKA: Nemyslím, že by to vadilo, ale pestrost stravy je lepší.

    Já když jedu do Achety, tak beru sarančata tak na týden a na další pak cvrčky. Ta moje potvora zmlsaná pak cvrčky nechce a vyžaduje sarančata. Ale má smůlu :-)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    zdravimpo delsi dobe :) moc to tu nezije?! dotaz - je dobre chameleona dlouhodobe krmit sarancatama? nebo jsou lepsi cvrcci a kobylka cas od casu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam