• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CASLAWCHAMELEONI aneb vše co o nich chcete vědět + rady a galerka
    PETJU
    PETJU --- ---
    :))
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    taaak a mi dneska slavíme svůj první svátek :) to bude nějaká odměna ;)))
    PETJU
    PETJU --- ---
    Panther jednoho bajkera

    PETJU
    PETJU --- ---
    TEREXS: Dekujeme ;)
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MIKINKA: super, dik:) je dulezity pro vsechny tady vedet, co se stalo po Canestenu a pri pripadne infekci pak maji alespon voditko na veterinare a jejich metody....kazda informace se hodi:))...
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    TEREXS: mno ono je to takový složitější, nicméně od začátku...

    v Brně jsem šla na veterinu (viz http://www.robimaus.cz/veterinari-pro-plazy/), paní doktorka mi dala Canesten (mast na plísně), kerá bohužel způsobila, že se Kristiánovi udělal obrovský strup na místě, kde jsem mu to mazala

    načež jsem se přestěhovala do Prahy a při přesunu se mu strup začal odchlypovat, tak jsem běžela k doktorovi do Animal Clinic na Bílé Hoře

    pan doktor mi řekl, že mastička na plazí kůži je úplný nesmysl, že se to rozhodně nedělá, strup strhl s tím, že se to pokaždé, když se mu tam udělá musí strhnout, že se mu to pod tím hojí, dal mi jen dezinfekci a poslal strupy na rozbor

    to mne stálo asi 1170,- - dohromady dva rozbory (ty byly drahé), vyšetření drobné zvěře a nějaký spotřebovaný materiál, plus ta dezinfekce

    po týdnu jsem šla k panu doktorovi pro výsledky, zjistil (nečekaně), že je to skutečně plíseň, dal mi nějakou vodičku (nevím bohužel co to je, dal mi ji ve stříkačce, je to silné a ředí se to 1:20), kterou mám do teď a mažu jednou denně, když je strup, tak jej strhnu (ale už tam žádný nemá), přičemž to působí evidetně trochu jako žíravina, na hřbetě mu v místě té plísně odpadly bodlinky, dorostou???
    taky dal Kristiánovi nějakou injekci na imunitu, to jsem tam nechala dohro asi 400,-

    před dvěma týdny kontrola, myslím nějaké necelé dvě stovky za vyšetření, prý mám pokračovat v mazání, že plíseň je běh na dlouhou trať

    tento týden se chystám na poslední kontrolu, ale minule pan doktor říkal, že už to vypadá dobře, takže by to mělo být oka, vypadá to den ode dne líp

    když jsem se ptala, jak se tomu vyvarovat, tak mi bylo řečeno, že prý to není úplně možné, protože se zvíře někde samo omylem škrabne, něco se mu do toho dostane a pak už se to jen šíří...těžko říct, u lidí je to s plísněma asi na podobný princip (nohy na bazéně apod.)

    třeba Vám to pomůže, ale těžko říct, když se neví z čeho, jak a proč, u nás to vzniklo z ničeho nic, udělal se flek na ocase a pak se to začalo nečekaně rozlejzat na další části ocásku, pak zadní nožičky trošku a nakonec v prostřed zad kousek hřbetu než se to stihlo podchytit tou správnou metodou...trochu je to vidět na těch fotkách, co jsem postovala...
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    jedna mobilovka...mam jeste jednoho mrnouse, kterej je rad s nama a celkem niceho se neboji:))) nekdy az moc neohrozenej:)

    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MIKINKA:
    Prosim te, chtela jsem se zeptat, jestli si pamatujes informace o lecbe Kristiana a napsala bys je tu, at vsichni vime ceho se vyvarovat...: co to bylo za veterinu a veterinarku/re, tu spatnou i tu dobrou, co to bylo za masticku tu spatnou a jak probihala spravna lecba....i presny nazvy tech leciv, jestli vis....
    takovyhle informace je dulezity vedet a poucit se z nich..:) dik
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    PETJU: tjo:)) tak ta fotka me dneska zvedla naladu...Turbo je skvelej:))) a Carlos taky:)
    MONA123
    MONA123 --- ---
    TEREXS: když jsme v práci je v terárku,je hrozně hyperaktivní a neustále někde leze..100% vim,že Apollo by mu neublížil,ale nikdy nevim,co ho zrovna napadne..takže když přidem domu,jakoby tancoval za sklem..a chce prostě za náma..:) je to skvělý,ale už byl takovej když jsme ho kupovali,takže je to asi taky o štěstí při výběru..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Zatím jsem napsal jsem: http://www.teraria-vyroba.cz/o-nas/ (Z nástěnky)

    Chtěl bych vysoké a široké, tak mě napadli rozměry 60x40x80,60x40x90,60x40x100
    Průhledné budou 2 stěny (Levý přední roh.)

    Co na to říkáte?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jááá už to chci domů... :(((

    Staví někdo terárka na míru (Přímo na nyxu)? Že bych si s ním sednul na pivo a udělal si pak návrh?
    PETJU
    PETJU --- ---
    Alfa samec..:)
    Terezko, to je jak Carlos:

    tak i jeho potomek Turbo:


    No vidis to?:))
    TEREXS
    TEREXS --- ---
    MONA123: ty jo dobry:)))to bych nerekla ze to projde, hlavne u toho psa:)) hele ja mam alfa samce stejnyho, volny vybeh, je naprosto v pohode, celkem mam nekdy pocit, ze je rad ze me vidi:))
    MONA123
    MONA123 --- ---
    STALK: hele a nezačíná se třeba loupat?Miloush je taky nasranej když začne..tak to potom dělám tak,že ho vylákám na něco dobrý,u nás to vždycky zabere ..a pak si ani nevzpomene že mě chtěl vlastně kousnout..:))
    STALK
    STALK --- ---
    dík za reakce, závidim vám ty společenský a klidný chamíky, řikal sem si že nejlepší aby to zvíře bylo v klidu je ho stresovat co nejmíň, což se mi dařilo, když sem ho pak vyndával ven nehnul ani brvou, zůstal zelenej a zvědavě čučel... teť je to malej afektovanej agresor, ale mam ho stejně rád. dávam mu pokoj, a klid, a třeba zmoudří, každej sme byli v pubertě :))
    MONA123
    MONA123 --- ---
    MIKINKA: myslíš jak leze po Apollovi? to pro něj neni problém,akorát Apík to nesnáší..to byl jeden z trestů mého přitele...:)
    MIKINKA
    MIKINKA --- ---
    MONA123: hh, tak to je sila, neverila bych, kdybych nevidela! to by kristian jednoznacne nezvladl :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Má někdo zkušenosti s terárkama a jejich tepelnou izolací?

    Přemýšlím, jestli si nepřiplatit za plastové, protože já v mám rád docela nízké teploty na podzim zimu a těch 17-19° je pro něj málo a zase nechci aby to terárko zbytečně vytápělo celý pokoj.
    MONA123
    MONA123 --- ---
    a když tančí sám se sebou..:)

    PIC_0068.JPG (3365957 B)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam