• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUŽivot v zemědělství - zkušenosti, rady, tipy
    pro ty, kteří život obětovali nebo ho plánují obětovat primárnímu sektoru, chtějí se podělit o dojmy nebo potřebují poradit. Ať už jde o konvenci či alternativní formy zemědělství.
    rozbalit záhlaví
    RADU
    RADU --- ---
    MISHUGE: to je hodně širokej pojem ta kultivace..na co to potřebuješ?
    MISHUGE
    MISHUGE --- ---
    zdravim,

    muze te mi prosim nekdo vysvetlit bo odkazat,co znamena kultivace krajiny?
    tedy jsem k tomu dosla,pac uvazujem o koupi domecku s pozemkem na svahu v horach..radi bychom zde pestovali zeleninu,zasadili ovocne stromy atd..

    mam pocit,ze je puda dost promacená hl. na jare..a zda by nebylo na skodu vybudovat nejaky prirodní rybník,který by vodu "sbiral"..
    (navic se mi zda,ze voda podemíla zaklady domu a ten "pada"ze svahu).

    navic by nas lakalo vodu dale vyuzivat, zavest do domu a vyuzivat k splachovani atd..tzn. rybnik by slouzil k sberu destove vody atd..

    no nevim,jestli neplacam pate pres devate;))ale nejaky nazor ocením
    ANTTOSH
    ANTTOSH --- ---
    RADU
    RADU --- ---
    ANTTOSH: OT to rozhodně neni..optam se ti kámoše mechanizátora;-)
    ANTTOSH
    ANTTOSH --- ---
    Nevite nahodou nekdo prosim, kde se daji koupit pridavna zarizezeni za malotraktory? Esi to sem neptari tak pardon za OT
    RADU
    RADU --- ---
    ANTTOSH: mě vylítla dojížděnim na vejšku..přeci jen dvakrát tejdně přes 100km...
    ANTTOSH
    ANTTOSH --- ---
    Tak abych se zapojil, mne vysla eko-stopa v hodnote 2.2, nejvice u jidla, naopak nejmene u auta, kde sem cekal podstane vic, vzhledem k tomu, ze jezdim dost casto sam autem ... ale zas neletam :)
    RADU
    RADU --- ---
    zabýváte se tu někdo Hordeum vulgare (ječmenem jarnim)?
    RUBBERNECK
    RUBBERNECK --- ---
    4.11. probehne v Ceskych Budejovicich verejna debata na tema Spolecna zemedelska politika EU. vice na www.respektinstitut.cz
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    Rad bych vas poprosil o vase prakticke zkusenosti nebo teoreticke znalosti:
    Jak je to se stavbou na pozemku, vedenym jako orna puda? Je jedinou moznosti zmena uzemniho planu?
    Rikam si, ze chtit postavit maly domek na rekneme hektaru by mohlo byt urady vnimano jako neco jineho (a tudiz pruchodnejsiho), nez chtit ten hektar rozpalcelovat a kompletne zastavet 20 rodinnymi domky (nebo jednim hypermarketem), coz jiste zmenu UP vyzaduje.
    Taky jsem nekde slysel, ze na zemedelskem pozemku lze postavit stavbu, ktera ze 2/3 bude vyuzivana pro zemedelskou vyrobu, je na tom neco? Diky predem za rady.
    RADU
    RADU --- ---
    MONRICO: zkus to trošku rozvest to téma..pak se bude líp chytat.-)
    RADU
    RADU --- ---
    MONRICO: ale je:-)jen se nikdo neozval..já taky nejsem zemědělec, ale taky bych chtěla něco v zemědělství podnikat..jinak nemyslim že by se zrovna zemědělství momentálně zarazilo v mrtvym bodě spíš naopak;-)
    MONRICO
    MONRICO --- ---
    Asi moc zajimave tema to neni - na jednu stranu dobre :) na druhou, cekal jsem, ze se nekdo na tohle tema ozve. Nejsem v pravem slova smyslu zemedelec, ale premyslim, jak vyuzit grunt, ktery po generace dedime, ale po padesatych letech se tohle odvetvi zarazilo na mrtvem bode
    RADU
    RADU --- ---
    MONRICO: zajmavá příležitost pro ekozemědělce:-)
    MONRICO
    MONRICO --- ---
    Nazdar ;) Zajímá mě téma agroturistika. Jaký máte na tohle názor?
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    RADU: hah ne opravdu asi ne :) nejbliz zemedelstvi co se hodlam po skole priblizit je tak maximalne prodej parcel, nebo navsteva zoo, jinak o naky fytotechnice nechci slyset do konce zivota, uz takhle toho mam dost s Projektem Hnojeni :D
    RADU
    RADU --- ---
    :-)))tak nemusí to bejt jen o tom žeano...co ty třeba?plánuješ se někde v zemědělství uplatnit?
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    RADU: jojo,ale taky z pefky :) tak treba si to jeste nekdo rozmysli, a budou tady horlive diskuse o projektech hnojeni, osevnich postupech, atp. :)
    RADU
    RADU --- ---
    STEVIE: to ne, na diskuzi čzu neni skoro nikdo jinej než lidi z pefky a u tech sem zatim moc nenarazila na lidi co by zemědělství chtěli dělat v praxi...;-)
    si z čzu?
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    Spin-off auditka CZU? :)
    RADU
    RADU --- ---
    tak koukam že aby se to tu rozjelo budu muset rozjet něaký ožehavý téma...:-))co vy na GMO?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam