• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    LALINA
    LALINA --- ---
    HLOH: tyjova :-) fakt dobrý !!!
    DAW
    DAW --- ---
    HLOH: Priiima :-). Vsechno me to moc zajima. Jak udelat spravne zaklad.. a tak podobne.. Budu moc rad, kdyz to vyfotis a napises nam jak na to :-)))
    HLOH
    HLOH --- ---
    DAW: Povolení jsem řešil tak že jsem na bílý papír nakreslil kovárnu
    (jen takovou představu- nakonec vypadá úplně jinak) a k tomu napsal že půjde o kůlnu na nářadí s grilem ne větší než 16 metrů čtverečních.
    Pak jsem na louce za domem vykolíkoval 4x4m čtverec a začal stavět.
    Základy to samozřejmě má- dostal jsem dokonce parádní radu jak udělat základ tak aby se do zdí netáhla vlhkost (bez použítí ipy igelitů a podobného- jen kamení a cement) Až budu stavět chlívek tak to nafotím.
    Plány jsme neměl,i stavěli jsme tak jak nás napadlo (ale samozřejmě jsem prolejzal starý domy abych vyděl jak třeba na krov a tak podobně)
    DAW
    DAW --- ---
    HLOH: JO! Ty ses borec :-)))) Hele a jak jsi to resil s nejakyma tema stavebnima povolenima a temahle vecma?

    ...dum za 10 000... skoro kompletne zrecyklovanej... :-)))

    Hele a ma to nejaky zaklady? Delals to podle nejakych planu/nakresu?
    HLOH
    HLOH --- ---
    Já (asi tak dva roky zpátky to už bude) postavil recyklovanou kovárnu.
    Celkové náklady nebyly víc než cca 10 000,-
    Kamení z bouraček, cihly a šamotky ze staré vápenky(taky za odvoz)
    dřevo ze staré střechy, dlažební kostky kdoví odkud.
    Investovat jsem musel do vápna, cimentu, písku, térpapíru zasklení oken a hřebíků.
    Jediná škoda je že je to na pozemku tchýně, sice mám volnou působnost ale nejsem úplně ve svým.
    Letos mám v plánu kozí chlív...
    KOKES
    KOKES --- ---
    je pátek! jedeme..:-)
    KONNY
    KONNY --- ---
    ROXXA: si ho zorganizujeme sami, což? zjistí se, kde je nejbližší, naskáčeme do vlaku a jedeme... .)
    DAW
    DAW --- ---
    WOOD: Jo :-) Nevim, jestli zrovna na koni, ale urcite to bude spis par tydnu nez dni :-))

    SELECTOR_IX: Jestli o tom budes vazne uvazovat, tak dej vedet :-)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    DAW: no, opravuju si to sám :)
    WOOD
    WOOD --- ---
    DAW: tak to konika leda ;DD


    ...to neni spatnej napad...letecky, vlakem a pak si poridit kone a zmizet ve stepi na par dni...
    KOKES
    KOKES --- ---
    TWORBO: jo, to všechno cos napsal:-)
    DAW
    DAW --- ---
    Ty neco takovyho mas? To by chtelo nejakej model, kterej po asii normalne jezdi, aby nebyl problem s opravou a nahradnima dilama..
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    6-ti místný spací, 7 - 8 l na 100 km
    DAW
    DAW --- ---
    Proc ne? A jakym? Na kolik penez by to vyslo?
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    já bych jel... ale celou trasu autem...
    DAW
    DAW --- ---
    Kdybyste nekdo chteli v lete do Mongolska, tak se pridejte :-) Trasa pravdepodobne letecky do Moskvy a dal vlakem.. odjezd nekdy v cervenci..
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    no jak co, rozkladajici se srnka v mlazi.... nebo shnily hrusky, cibule... si mel na mysliasi borovicovej les ne? ;) nebo louku po desti.
    KOKES
    KOKES --- ---
    mne jednu noc v popelnici a jsem taky uplne jinej clovek, co se tyka vnimani
    ..bane priroda nadherne voni
    WOOD
    WOOD --- ---
    hmm, to jo...me staci prespat jednu noc v prirode a sem uplne jinej clovek co se tyka vnimani...
    LALINA
    LALINA --- ---
    WOOD: pak by se KONECNE rozmohla telepatie:-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam