• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    DAW
    DAW --- ---
    No vrbicky jsou nic moc.. potom, co si prectes ty dve stranky, jak se to vlastne dela, tak uz vis vsecko co potrebujes ;-) a Natural building je docela dobra knizka.. je o dost vic prakticka, nez ta, co mam ja, ale zase tam toho neni tolik.. tak nejak se doplnuje s tou moji, takze veci, ktery chybi v tej moji jsou obsazene v te tvoji a naopak.. ;-) Chtelo by to pak nejak nakopirovat asi a mohli bysme oba mit obe..
    MRTS
    MRTS --- ---
    DAW: Fajn, to jsem rád, že to stihly..;) Jsou dobré? (Jak moc se mám těšit.)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    je to vedle toho prostoru. fotky bohužel nemám...
    MAGGI_ON1
    MAGGI_ON1 --- ---
    SELECTOR_IX: to zní lákavě. V kadani jsem již byl okolí je pěkné. Zvláště pak směrem k vojenskému prostoru Doupov. Mohl by jsi upřesnit polohu těch pozemků a popřípadě to foto. Díky
    DAW
    DAW --- ---
    SELECTOR_IX: Takze cekas na dalsi lidi, jestli byste do toho sli spolecne? Kdyz pockas jeste trictvrte roku tak dej vedet.. ale spis se mi vic libi Taborsko, Benesovsko.. ;-)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    DAW: to záleží na okolnostech. nejsem spekulant abych kupoval 21 hektarů. mě opravdu stačí dva tři.
    DAW
    DAW --- ---
    MRTS: Tak je to tady ;-)) Vrbicky a natural building..
    DAW
    DAW --- ---
    SELECTOR_IX: Me ted ne, ale chci se zeptat, jestli ty budes kupovat? Chces nejak uz zacit s tim presunem na venkov?
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    ahoj vespolek. takže chci se zeptat - zajímá někoho pozemek za 9,5 za metr? je to mezi vesnicema u Kadaně. fotky budou pokud bude zájem. je toho 21 ha.
    ANTOSSH
    ANTOSSH --- ---
    (zhruba) Loc: 50°6'25.372"N, 14°24'32.978"E
    ANTOSSH
    ANTOSSH --- ---
    MRTS: Druha odzhora vypada jako to co je postaveny- zasazeny ve stromovce- za malou rickou... je jich tam vic, a vypadaj fakt paradne....
    DAW
    DAW --- ---
    MRTS: Ten strom je krasnej..
    Hele ja jsem v anglii a za tri tejdny se vracim do Cech, tak ti tu knizku muzu koupit a privezt. Nejlevnejsi by te vysla s postovnym za necelych sest liber. Chces ji?
    MRTS
    MRTS --- ---
    MRTS
    MRTS --- ---
    DAW: Fajn, můžeme zkusit dát dohromady nějaké informace:
    úryvek článku Tajemství proutěného plotu, Dům a zahrada II/2002
    Info o použití vrb na zahradě, pro zpevňování břehů apod..[ENG]
    Na nějaké stránce byla i přehledná tabulka, která znázorňovala s jakou pravděpodobností se proutek (v hlíně / ve vodě / v hlíně s kořeny) ujme - vztaženo na měsíce v roce. Bohužel ji už znova nemohu najít. (Klíčová slova jako willow, rooting, probability apod. nějak nefungují.) Pamatuji si jen, že největší úspěšnost je někdy mezi listopadem a dubnem.
    O použití jiného stromu (spíše keře) než vrby jsem zatím nepátral.
    Možná topol? Ale ten asi dlouho nevydrží (výhoda?) a roste spíš do výšky a není moc tvarovatelný...

    Tady je pár informací o stavbě domečku pro děti. :)

    A obrázek plotu:
    plot
    Na "obydlí" je to moc řídké..

    Letos na jaře jsem zkoušel něco podobného:
    zpevnění břehu pomocí vrbového roštu
    Stavba šla docela rychle, přestože proutí bylo seschlé. Na lokalitě totiž není moc žádoucí, aby vrby divoce rostli. Mno, tyhle zkušenosti moc použitelné nejsou... Asi jen: množství proutí které se ještě dá uvézt na kole odpovídá množství proutí použitého na hustě propletený rošt o rozměrech 2 m × 30 cm.;)
    DAW
    DAW --- ---
    MRTS: Ja myslim, ze to je paraada.. a jak uz se nam to tak v tomhle vesmiru pekne synchronizuje, tak jsem o necem podobnem zrovna pred par dny premyslel.. Presne teda o tom, jestli by se nedaly podobnym zpusobem proplest rostouci stromy a vytvorit tak z jejich silicich kmenu jakesi obydli..
    Diky za skvelou inspiraci :-)
    MRTS
    MRTS --- ---
    V diskusi permakultura se tento dotaz neujal, tak ho přesunu sem;

    Zdravím..
    Zkoušel jste někdo v našich podmínkách stavět něco podobného? (Z vrbového proutí.)


    Podobnou stavbu jsem viděl jen jednou někde v Alpách a z řeky. Bohužel na jaře, takže nevím jestli se to zazelená celé nebo ne.

    Nebo i něco menšího...?


    Tady je vidět, že horní patra jsou z neživého proutí. Budou jimi nové výhonky prorůstat, nebo se vršek během několika let rozpadne?


    Našel jsem jen web vrbicky.net, na kterém ale ještě nic není. (A dle vyjádření tvůrce stránek to není chyba. Jen asi není čas.) Lze najít i pár článků popisujících tvorbu vyplétaného plotu z proutí. Ale to není to co hledám...
    Na zahraničních stránkách (většinou v UK) jsem našel jen nabídky na dodávku proutí / výrobu podobných staveb. (Ploty, pergoly, iglů pro děti...)
    (Klíčová slova: living willing, willing dome apod..)

    A pro zajímavost - plastika - jestli je to vhodný název?


    A vůbec - jaký máte na podobné stavby názor. Myslíte si, že je to "znásilňování" a prznění živých rostlin? Nebo na to nahlížíte jen jako na stavbu z obnovitelných zdrojů?
    KOKES
    KOKES --- ---
    nemaloval bych certa na zed:-P
    DAW
    DAW --- ---
    :-))) Osm hodin fkuse nebudou nic jist jo? Panecku to jsou borci! Aby se z nich nakonec po takovejch zkusenostech nestali komunisti.. ;-)
    KOKES
    KOKES --- ---
    dokonce pronikla do vlady. socialove vymysleli "retezovou" hladovku:-) budou se stridat po 8mi hodinach, pry to bude prulom do filozofie hladovky. A jsme zase prvniiii!!
    DAW
    DAW --- ---
    SELECTOR_IX: Jo? Uz jich bylo vic? Ja jak nejsem v Cechach tak nevim..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam