• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    LALINA
    LALINA --- ---
    SELECTOR_IX: jezení masa a jeho získávání jsou DVE ruzny veci, nemuzes tam dávat nejakej zkratkovitej oslí můstek...
    teda můžeš, ale uz pak neni o cem mluvit a je to zcestny.
    LALINA
    LALINA --- ---
    SELECTOR_IX: no fatk vyborný... novej pokrok ve vyvoji cestiny ..cisla se stávají pismeny......jako v hebrejstine .-)))
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    j8 proti masu taky nic nem8m, jen mi hodn2 vad9 zp;sob jeho z9sk8v8n9. jaxe v8m l9b9 moje nov8 diakritika? :)
    KOKES
    KOKES --- ---
    já teda mrtvoly moc nemusím, protože mě doma nutili jíst maso, ale je jasné, že život se na zemi udržuje sebepožíráním. Jinak to ani nejde, než recyklovat hmotu, jinak by život na planetě asi brzy skončil. Takže logicky proti masu - nic.

    O tom projektu jsem nic nevěděl a budu ho sledovat, fakt zajímavý. díky
    LALINA
    LALINA --- ---
    to je povera
    povera zase pretazena do extremu
    povera jako kazda jina
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    LALINA: bez nich to ale nejde pokud lidi ty mrtvoly neprestanou jist...
    LALINA
    LALINA --- ---
    oceány zamoruje i ropa, kdeco..kdyz tak nekdy ctu nebo slysim, co vsechno a kolik toho lidi vy*erou do more... jímá me užas nad tím, jakto, že jeste porad není zničenej..a jímá me ucta pred jeho velikostí... ale mozna i neco dokaze recyklovat..je to koneckoncu taky organismus...
    LALINA
    LALINA --- ---
    SELECTOR_IX: mno, nemyslela jsem velkovyrobny masa..to je mi samozrejme jasny.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    ja ano. praseci vykaly z velkofarem zamorujou oceany, napriklad. jatka delfinu jsou taky fer :(
    LALINA
    LALINA --- ---
    opravdu si myslíš, že nejist maso je nutné k tomu, aby nebyla ničena příroda?
    DAW
    DAW --- ---
    KOKES: Zni to uplne jako raj co? ;-) ... Civilizace budoucnosti, ktera nebude svym blahobytem nicit prirodu.. jsem zvedavej, jetli budou obyvatele taky vegetariani ;-)
    KOKES
    KOKES --- ---
    KOKES: akorát jsem na to koukal z kosmu, jsou tam zatím vyměřený parcely(pokud nemá google moc starý snímky), stát to má až za 1-2roky..
    KOKES
    KOKES --- ---
    LALINA: V Prase:-) teplo je relativní pojem
    KOKES
    KOKES --- ---
    DAW: tyjo, tam bych chtěl žít..
    LALINA
    LALINA --- ---
    KOKES: kde ses? tady v Praze na severu je i docela teplo
    DAW
    DAW --- ---
    KOKES: ;-) Nojo.. tady je zas hrozny vedro.. to si nevyberes..

    Hele a tohle jsem odchyt vedle v klubu:
    Masdar will employ a variety of renewable power sources. Among the first construction projects will be a 40 to 60 megawatt solar power plant, built by the German firm Conergy, which will supply power for all other construction activity.[5][12] This will later be followed by a larger facility, and additional photovoltaic modules will be placed on rooftops to provide supplemental solar energy totalling 130 megawatts. Wind farms will be established outside the city's perimeter capable of producing up to 20 megawatts, and the city intends to utilise geothermal power as well.[5][13] In addition, Masdar plans to host the world's largest hydrogen power plant.[2]

    Water management has been planned in an environmentally-sound manner as well. A solar-powered desalination plant will be used to provide the city's water needs, which is stated to be 60 percent lower than similarly sized communities.[2] Approximately 80 percent of the water used will be recycled and waste water will be reused "as many times as possible," with this so-called greywater being used for crop irrigation and other purposes.[9][5]

    The city will also attempt to reduce waste to zero. Biological waste will be used to create nutrient-rich soil and fertiliser, and some may also be utilised through waste incineration as an additional power source. Industrial waste, such as plastics and metals, will be recycled or re-purposed for other uses.[9]

    http://en.wikipedia.org/wiki/Masdar_(city)
    KOKES
    KOKES --- ---
    je krásně, svítí sluníčko, ale děsná kosa:-)
    DAW
    DAW --- ---
    Tyjo ale dneska musi bejt v cechach krasne.. na nyxu 0 lidi v pul paty odpoledne ;-))

    KOKES: Ja myslim, ze je lepsi ji rovnou nechat otevrenou ;-) (ale neinzeroval bych to na netu) ;-))
    KOKES
    KOKES --- ---
    MYKO: jj, je to tu profláklý:-)
    DAW: Proto jsem se ptal na váš názor, mít to jako chatu, znamená že tam budeš jen na víkendy, tj, bud bude otevřená pro každýho (jako Simon Dale), nebo zamknout a riskovat vykradení/zničení/zapálení whatever..
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MYKO: tak to je pribytek pro Hobity :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam