• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    MYKO
    MYKO --- ---
    YBUKO: Pokud te to opravdu zajima a nejde ti jenom o upevnovani narustajiciho skepticismu, podivej se na to video.
    MYKO
    MYKO --- ---
    YBUKO: v earthshipech se splachuje sedou vodou z myti nadobi a vznikla cerna voda se cisti v nakejch jimkach a korenovy cisticce asi. Jednodussi, prirozenejsi a vyhodnejsi mi prijde kompostovaci zachod. Viz: http://weblife.org/humanure/pdf/humanure_handbook_third_edition.pdf
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Před chvílí mi přišla pozvánka mailem:

    http://www.japtech.cz/mailing/japtech_program.pdf
    FADE
    FADE --- ---
    Akce na víkend! http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/178

    Oslava mezinárodního dne pasivních domů
    Víkendové dny otevřených dveří a seminář při příležitosti Mezinárodního dne pasivních domů
    MYKO
    MYKO --- ---
    ja budu o vikendu na akci v relativne nedaleky Smrzovce, takze zkusim v sobotu ukecat nekoho na miste s odvozem
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    TWORBO: taky bych...
    MYKO: uděláme výpravu? :)
    MYKO
    MYKO --- ---
    pristi vik je myslim jenom ta plachta, budu mu ted psat mejl tak se zeptam na podrobnejsi rozpis, a pak domluvime
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    MYKO: jedes pristi vik? ja bych dal....
    MYKO
    MYKO --- ---
    MYKO: tak kecam, zadny na jare :) Pristi tyden na to prijde naka lepsi plachta, budou se davat okna a kamna a zkouset, co to dela..

    vypada to, ze se podari domluvit a usporadat nejaky povidani v Praze, dam vedet

    MYKO
    MYKO --- ---
    RAHANUR: neni, pry pokracovani na jare

    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    MYKO: tam jsou pěkně vidět ty původní základy, na tom videu to je nezakryté, tady vypadá, že ještě pokročili a ty trubky jsou podle mě předpříprava na tu Trombeho stěnu.
    to už tam ted nikdo není?
    MYKO
    MYKO --- ---
    "Většina lidí, jak se zdá, se nikdy nezamyslela nad tím, co to vlastně dům je, a zůstávají, i když zcela zbytečně, celý život chudí, protože se domnívají, že musí mít právě takový dům jako jejich sousedé."

    "Kdož ví? Kdyby si lidé vlastníma rukama budovali své příbytky a prostě a poctivě opatřovali sobě a své rodině potravu, třeba by se v nich všeobecně rozvinuly básnické vlohy - tak jako ptáci při obdobné činnosti všude široko daleko prozpěvují."

    H. D. Thoreau - Walden aneb Život v lesích
    MYKO
    MYKO --- ---
    YBUKO: bohuzel jsem je tam uz nezastih, takze moje otazky zatim zustavaji nezodpovezeny, tvoje ti nicmene zodpovim ja: zadnej skelet, polozis kruh z pytlu, upechujes, na to das dva kruhy ostnatyho dratu, polozis dalsi vrstvu pytlu atd. Ty tramy tam maj kvuli rakosovy strese, ktera na tom jeste bude. Zaklady sterkovy myslim (google: "rubble trench"). Podrobnejs se to vysvetluje v tom videu, jestli te to vazne zajima, tak si ho pust.
    MYKO
    MYKO --- ---
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    no jo, ale skleněná fasáda na vesnici....to už zkousnu těch asi 7m2 solárních termických kolektorů na střeše
    LURA
    LURA --- ---
    LURA: Chtěla jsem to udělat vpodstatě jako skleněnou fasádu, jednotlivé desky a tak, aby byly odmontovatelné nebo přístupné kvůli mytí. Rozhodně bych si tím ale neudělala celou stěnu, to by vypadalo blbě...
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    LURA: my už to budeme mít jinak...jsem zvědavá jak to nakonec zrealizujeme, ale vize je zemní kolektor napojený na rekuperační jednotku..a pozor..oddělené větrání a topení.
    LURA
    LURA --- ---
    RAHANUR: Já myslím, že záleží jen na tom, jak se to do toho zakomponuje - už jsem o něčem podobném přemýšlela dřív, než jsem slyšela o tomhle, jen jsem právě nevymyslela to větrání...
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    LURA: já se o to jeden čas docela dost zajímala, ale pak jsem přišla k názoru, že k vesnické i když novostavbě se velká černá plocha nehodí.
    Koukala jsem na toho Duška a on je to fakt renesanční člověk. Když ho vidím v televizi tak je mi nesympatický, ale byla jsem na jeho představení svět tolkéků a to byl najednou někdo úplně jiný..a tady..v tom stromostanu to byl zase on. Takového ho mám ráda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam