• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    MYKO
    MYKO --- ---
    COMODOR_FALKON: A drevo porazenyho stromu, kterej musel desitky let rust, je nejak zasadne ekologictejsi? Vyuziti plastu na neco, co ma hypoteticky vydrzet staleti, mi prijde jako konecne smysluplny vyuziti lidskyho umu. Mel jsem s tim taky problem, nez mi tohle doslo. Navic v ty knizzce Earthbag Building pisou, ze ty pytle, pokud nejsou kryty, se v radu mesicu zacinaj rozpadat vlivem UV zareni (za jak dlouho zmiizej uplne nevim).

    Stejne tak mi vadil ten ostnatej drat - rikal jsem si, brr, bydlet v necem, co ma ve zdech takovou zlou vec? Ale vrtalo mi, proc to nevadi tem, co to stavi - a zjistil jsem, ze to berou tak, ze davaj materialu, kterej ma nejaky negativni stigma, novej pozitivni vyznam. Vsechny prekazky jsou v nasi hlave..
    MYKO
    MYKO --- ---
    YBUKO: ma studnu a suchej zachod venku, vytapeni kamnama na drevo a Trombeho stenou. Elektrinu myslim neplanuje, i kdyz zrovna v Jindrichovicich maj vlastni vetrnou elektrarnu, btw.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    YBUKO:
    Také vidím naději spíše severním směrem - zakopaný do dobře izolovaného podzemí a s dřevem všude kolem...

    Osobně mi u superadobe trochu vadí to, že jsou použity plastové pytle - vůbec používání umělých materiálů k výstavbě těla stavby mi přijde poněkud neekologické...
    MYKO
    MYKO --- ---
    YBUKO: Pokud te to opravdu zajima a nejde ti jenom o upevnovani narustajiciho skepticismu, podivej se na to video.
    MYKO
    MYKO --- ---
    YBUKO: v earthshipech se splachuje sedou vodou z myti nadobi a vznikla cerna voda se cisti v nakejch jimkach a korenovy cisticce asi. Jednodussi, prirozenejsi a vyhodnejsi mi prijde kompostovaci zachod. Viz: http://weblife.org/humanure/pdf/humanure_handbook_third_edition.pdf
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Před chvílí mi přišla pozvánka mailem:

    http://www.japtech.cz/mailing/japtech_program.pdf
    FADE
    FADE --- ---
    Akce na víkend! http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/178

    Oslava mezinárodního dne pasivních domů
    Víkendové dny otevřených dveří a seminář při příležitosti Mezinárodního dne pasivních domů
    MYKO
    MYKO --- ---
    ja budu o vikendu na akci v relativne nedaleky Smrzovce, takze zkusim v sobotu ukecat nekoho na miste s odvozem
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    TWORBO: taky bych...
    MYKO: uděláme výpravu? :)
    MYKO
    MYKO --- ---
    pristi vik je myslim jenom ta plachta, budu mu ted psat mejl tak se zeptam na podrobnejsi rozpis, a pak domluvime
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    MYKO: jedes pristi vik? ja bych dal....
    MYKO
    MYKO --- ---
    MYKO: tak kecam, zadny na jare :) Pristi tyden na to prijde naka lepsi plachta, budou se davat okna a kamna a zkouset, co to dela..

    vypada to, ze se podari domluvit a usporadat nejaky povidani v Praze, dam vedet

    MYKO
    MYKO --- ---
    RAHANUR: neni, pry pokracovani na jare

    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    MYKO: tam jsou pěkně vidět ty původní základy, na tom videu to je nezakryté, tady vypadá, že ještě pokročili a ty trubky jsou podle mě předpříprava na tu Trombeho stěnu.
    to už tam ted nikdo není?
    MYKO
    MYKO --- ---
    "Většina lidí, jak se zdá, se nikdy nezamyslela nad tím, co to vlastně dům je, a zůstávají, i když zcela zbytečně, celý život chudí, protože se domnívají, že musí mít právě takový dům jako jejich sousedé."

    "Kdož ví? Kdyby si lidé vlastníma rukama budovali své příbytky a prostě a poctivě opatřovali sobě a své rodině potravu, třeba by se v nich všeobecně rozvinuly básnické vlohy - tak jako ptáci při obdobné činnosti všude široko daleko prozpěvují."

    H. D. Thoreau - Walden aneb Život v lesích
    MYKO
    MYKO --- ---
    YBUKO: bohuzel jsem je tam uz nezastih, takze moje otazky zatim zustavaji nezodpovezeny, tvoje ti nicmene zodpovim ja: zadnej skelet, polozis kruh z pytlu, upechujes, na to das dva kruhy ostnatyho dratu, polozis dalsi vrstvu pytlu atd. Ty tramy tam maj kvuli rakosovy strese, ktera na tom jeste bude. Zaklady sterkovy myslim (google: "rubble trench"). Podrobnejs se to vysvetluje v tom videu, jestli te to vazne zajima, tak si ho pust.
    MYKO
    MYKO --- ---
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    no jo, ale skleněná fasáda na vesnici....to už zkousnu těch asi 7m2 solárních termických kolektorů na střeše
    LURA
    LURA --- ---
    LURA: Chtěla jsem to udělat vpodstatě jako skleněnou fasádu, jednotlivé desky a tak, aby byly odmontovatelné nebo přístupné kvůli mytí. Rozhodně bych si tím ale neudělala celou stěnu, to by vypadalo blbě...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam