• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    MYKO: nechápu

    FRANCIMOR: taky řešení
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    FRANCIMOR: to zní dobře :) i když u dětí nevim jestli bych to risknul... dělali jste někdy nějakej rozbor tý vody?
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    MORKANT: lidi si kupujou filtry,ale ja to normalne piju primo a pohoda.
    spolubidlici a deti to pijou taky a nikdy zadnej problem
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    FRANCIMOR: na pití to nějak čistíš?
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    LINKOS: destova voda se da odchytavat,ja na niz v australii ziju uz ctyri roky a zatim mi ani jednou nedosla
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KOKES: nj, ale to pak potřebuješ studnu... jako když chceš bejt soběstačnej...
    Můžeš mi prosim tě poslat link na něco od toho Reynoldse?? Pokud možno v češtině
    ALERT
    ALERT --- ---
    COMODOR_FALKON: v zakone, si to dohledej...
    KOKES
    KOKES --- ---
    COMODOR_FALKON: jak říkám, koukni na film ať vidíš kontext toho, co jsem psal.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    KOKES: To ano... Ale zas tak dramatický poplatek, aby se kvůli němu rušila celá stavba, to není...

    ALERT: A to přesvědčení bereš kde...?
    ALERT
    ALERT --- ---
    COMODOR_FALKON: ee, treba pokud je privedena voda/kanalizace tak musis
    KOKES
    KOKES --- ---
    COMODOR_FALKON: ale zaplatíš to:-) no nic. Chce to vidět ten film.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DAW: Ne... Rokycansko... (východně od Plzně, jižně od Prahy)

    KOKES: To že to máš na pozemku ještě neznamená, že to musíš využívat..
    KOKES
    KOKES --- ---
    LINKOS: To je přesně to, co Reynolds mít nechtěl. Dělal soběstačnej dům za kterej se upírům neplatilo.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KOKES: no jde, ale co chceš dělat se stavebním pozemkem kde nemáš vodu atd??
    KOKES
    KOKES --- ---
    Pokud si dobře pamatuju z filmu, on si stěžoval, že základní problém je, že stavební pozemek musí mít elektriku, vodu a kanalizaci, jinak nejde koupit. To u nás snad ještě jde:-)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    YBUKO: takže něco jak u nás...
    Dneska se dá postavit dům za 300-400 tisíc, skvěle izolovanej, ale to obíhání okolo a hypotéka je hrůza...
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    KOKES: zajimalo by mne, jake prekazky by kladl nas pravni system ,)
    Treba na to,abys mel skolaudovanou elektriku potrebujes clkm.dost razitek a norem je opravdu hodne
    KOKES
    KOKES --- ---
    já právě nevím, můžu jen odhadovat, že v malém prostoru se to množství tepla od slunce promění v dost vysokou teplotu, když se ale rozvede do bytu, může z toho být prd.. Nicméně 50st je dost divný, tyhle skleníky většinou mají dost blbý izolační schopnosti, takže teplo rychle uniká. Ale to jen spekuluju..kamarád bydlí někde okolo 50st severní šířky? Tam už je v zimě dost šikmo slunce a paprsků dopadá velmi málo.
    V Reynoldsově filmečku právě tvrdí, že napůl zasypaný barák do podkovy vyhřívaný jen zimní zahradou jede v pohodě v našich zem. šířkách..
    Asi objedu v zimě domečky v ČR:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam