• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    Podávám report ze včerejšího promítání ve Světozoru.
    Raynolds v podstatě zodpověděl ty nejdůležitější "obecné" otázky, které se pokusím shrnout do několika bodů

    1) cena Eartshipu (mluvil o střední verzi) se dá postavit v závislosti na legislativě daného státu a podmínkách prostředí za cca 40.000 USD.
    Z toho jsem si odvodil, že v našich podmínkách to může být i s koupí pozemku a papírama cca 1,5 mil. Kč.
    Zároveň však upozornil na to, že záleží na zdrojích materiálu a že stavba může být samozřejmě i levnější.
    2) barák se dá jako pasivní postavit i v našich podmínkách, něco prý má i v Norsku a na Islandu. Celý fór je v množství skel a zdůraznil, že musí být opravdu hodně, hodně hmoty ve zdech.
    V tom Norském prý při obývání 16ti lidmi vzrostla teplota o 12 stupňů nahoru. :))
    3) pneumatiky a plasty se nerozkládají a dle jeho studie (otázka je jak moc relevantní, hovořil o kamarádovi z Detroitu) není toxicita prokázána. Říkal, že současný baráky jsou zřejmě daleko větší sajrajt, co se týče použití materiálů.
    4) hlína v gumách nekvete a vegetace ve zdech logicky nebují, protože nemá světlo
    5) plísně v domě nejsou, protože je dobře odvětráván

    na závěr říkal, že se má člověk vybodnout na přemýšlení o tom, co by jak mělo být a má prostě experimentovat a hodně přemýšlet nad tím co dělá. Že se dá opravdu stavět z čehokoliv a stačí pramálo k tomu, aby byl výsledek dobrý.

    Paradoxně se prý domy staví daleko lépe tam kde není tak přebujelá legislativa. :)

    Jo a prý s nim mluvil jeden radní, který chce nechat modelový eartship postavit v zoologický, nebo botanický zahradě v Pze.

    Pokud mě chce někdo opravit, nebo doplnit, co jsem nezmínil, díky.
    Jo a zajděte někdo ve čtvrtek do technický knihovny na debatu s Duškem. Budou konfrontovat Eartship a Superadobe.
    Včera říkal, že Superadobe zná a právě ve čtvrtek to chce obšírněji rozmáznout ,)
    DAW
    DAW --- ---
    :)
    hej snad to nebude tak těžký :) ... postavit barák.. no .. ehm..
    každopádně mi nic jinýho nezbejvá, páč nemám peníze, abych si ho nechal postavit od nějakejch profesionálů... kamarády co uměj stavět ale naštěstí mám, tak to snad nějak dopadne :)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    DAW: hodne stesti :) rika se ze prej treti barak co si postavis uz za neco stoji ;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DAW: do mensi stavby bych si s ni troufl (25m2) .. do baraku pouze s knihou (i kdyz namakanou) spis ne .. tam bych se snazil uplatnit prime zkusenosti a asistenci prirodnich stavitelu .. skoro kazdy stavitel s kterym jsem se potkal tvrdi s odstupem casu ze by spoustu veci udelal jinak a treba i levneji ..) konkretne nize zminena betonova plotna jde ve spouste pripadu nahradit patkama .. Ale zajimave a inspirativni cteni to v kazdem pripade je .. vsak uvidis .)
    DAW
    DAW --- ---
    DENDROBATA: super.. já jsem si jí nakonec objednal, takže jsem rád, že jí můžeš doporučit... taky doufám, že podle ní půjde opravdu postavit komplet celej barák, jak jsem slyšel..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DAW: myslim ze je to prinosne cteni, jedna z nejlepsich knih co jsem na toto tema v cestine/slovenstine videl ..
    TOM
    TOM --- ---
    PES_Z_PETIPES: nejsou, ale líp to vypadá ve tmě :)
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    PES_Z_PETIPES: rychlejsi suseni?
    PES_Z_PETIPES
    PES_Z_PETIPES --- ---
    Myslíte, že jsou ty mezery mezi kostkami skutečně nutné? K čemu je to dobré?
    TOM
    TOM --- ---
    LINKOS: to by mě taky zajímalo .) http://www.contemporist.com/2010/01/05/outdoor-fireplace-by-haugenzohar-architects/
    já bych asi použil jen trochu lepidla. mělo by to držet vlastní vahou
    kdyby po tom nechtěly lézt děti... :o))

    ZORBOVA
    ZORBOVA --- ---
    LINKOS: na tom poslednim obrazku je to videt. Takovy puzzle;)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TOM: moc pěkný, akorát by mě zajímalo jak to drží při sobě, nebo jestli to je jen tak poskládaný?
    TOM
    TOM --- ---
    HLOH
    HLOH --- ---
    NOISEGATE: Zatím je tam pořád ten holý flek kde postupně hloubím díru na základy, až se začne dít něco zajímavějšího tak to vyfotím.
    Jen to nebude tolik odsejpat protože jsem na to sám a dělám to mezi prací na kovárně, zahradě a doma, ale někdy v létě by mohly být už znát nějaké stěny :-)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    HLOH: supr! mas vic fotek? interier atd..?
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    je to asi 20 km od prahy, až bude lektor, bude i termín :)
    WILLHELM
    WILLHELM --- ---
    SELECTOR_IX: Co budeš stavět, kde a kdy? Náš tým by se pravděpodobně rád zúčastnil. :)
    BAHNIX
    BAHNIX --- ---
    SELECTOR_IX: Našli našli..o co jde?:)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    slibný...

    btw: nenašli by se tu dobrovolníci, na stavbu COBu, přípravu semináře atp? odměna jistá :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam