• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    LINKOS: neco jsem si vygooglil a vypada to zajimave
    http://www.permalot.org/files/u2/files/my_ze_slamenych_baliku.pdf

    uvadi soucinitel prostupu tepla U=0,13 W/m^2K pri tloustce 450mm coz mi pripada docela dobre. zajimave jsou i dalsi oldschool technologie. treba ta geopolymerace

    http://www.udrzitelnost.cz/soubory/studie_stavebni_hmoty.pdf
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JAZZZ: spousta lidí proti tomu má předsudky. často je k slyšení argument, tak když to je tak super, tak proč se z toho nestaví? Staví, akorát to málo lidí ví.
    Jako stavební materiál to je pěkný, pokud nepřijde někdo, kdo to chce přelisovat na trojúhelníkové panely a postavit z toho dóm. :)

    jinak kdyby někdo scháněl balíky na královedvorsku, známí už lisoval balíky na pár domů, není problém to s ním domluvit, dělá ty malé balíky.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: jo a jeste mam jednu zkusenost. zamezit pristupu alkoholu behem prace, aspon na minimum. mel jsem vytecnyho kopace. kopal jak fretka. prvni den vykopal neskutecne moc. sem mu dal nejaky prachy. druhej den prisel, ja byl v praci tak si koupil chlast a pil a kopal jak kdyz se plazi had a vykonost uz byla ta tam :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LITTLEPUNKK: jj, presne tak. ja kopal vloni hodne, taky bych to nedal sam, ale lidi co nemaj praci a privydelaj si radi je spousta. ikdyz pruser je ze tohle ze dam nekomu penize za to ze mi neco vykope a neodvedu z toho dane a nezaplati se socialni a zdravotni je vlastne spatne.
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    Jen rychle reaguji na ty odpadní vody ...ideální je suchey kompostovací záchod páč nejde asi s hovnama udělat nic horšího než je rozmíchat ve vodě a pak dále "likvidovat" ... šedá voda už je pak relativně neškodná pokud používáte friendly nature prostředky a přepadová jímka např. se vzchuchováním k tomu je plus . To vše zakončeno kořenovou čističkou klidně diy a není co řešit , problém můžou bejt jen nepřátelští sousedi a uředníci

    a k tomu kopání ... čerstvou zkušenost mám že všechno jde . Kopal jsem teď 15m přívodu do domu od přípojky a sic to spolklo cca 50h , šlo to . Dřina šílená , největší šutry jsme museli vyndávat traktorem co přivezl štěrk ,ale šlo to . Člověk musí zvážit terén a to jestli dá raději peníze prachatýmu majiteli bagru nebo někomu třeba bez práce co si rád přivydělá-soc. hledisko ;)

    to R6ANDREW: sorry ,ale myslím že když ušetříš 30t za rok a půl těžko Ti dá někdo rozumnou půjčku ... chce to spíš spoléhat sám na sebe a kámoše , náhody ;)

    a ty dráty vysokýho napětí ....už jen pocitově ...bzučí to kolikrát;)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    R6ANDREW: nojo trochu sem si zagooglil a v podstate to tak je :) to mu musim preposlat
    Tepelná izolace slámy: Ekologický institut Veronica
    http://www.veronica.cz/?id=225
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    JAZZZ: i laikove vedi, ze mys se do toho tlaku neprokouse:)
    ne vazne, rikali to v televizi.. kdyztak staci nainstalovat kocku:)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    LINKOS: kolega rikal, ze by do slameny izolace nesel kvuli mysim. jak to vidis ty, coby slameny odbornik?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JAZZZ: hold stále mě nikdo nepřesvěčil, že je lepší alternativa než slaměný dům.

    Ale skutečně mě těžší, že v dnešní době se najde 6 mega na stavbu protypu čehosi co už bylo dávno oběveno...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    LINKOS: jak rikas, je to trochu za vlasy pritazene.
    tady je to dokonce 6M.
    Studenti ČVUT postavili dřevostavbu. Cena se vyšplhala na šest milionů - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/solarni-dum-cxu-/architektura.aspx?c=A130718_130421_architektura_web
    predstava blbcu je, ze budoucnost musi byt hlavne draha. jenze na zachrane planety nejde vydelat v tradicnim slova smyslu.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    OGMIOS: videl jsem peknej zasitovanej pozemecek v perfektni dostupnosti k Praze za 300 000, ale pod vedenim..ostatni pozemky kolem okolo dvou mega..tak jsem juchal, ze mam vystarano, ale taky to nechci riskovat..a kvuliva Kunhute (kocka) jsem to zavrhl podruhe, pac to bylo blizko hlavni silnice - cca 100m, tu by neco hned prejelo a to bych nerozdejchal.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PETEKKA: no tak staci pohledat na netu a nevypada to dobre..zkusim namatkou nahodit:
    :: OSEL.CZ :: - Žít v blízkosti vedení vysokého napětí znamená riziko leukémie
    http://www.osel.cz/index.php?clanek=1308&akce=show2&dev=1
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    OGMIOS: i dráty o napětí 22kv?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PETEKKA: no tu nepovolenou sem reagoval na prispevek od R6ANDREW. jinak proste je to naprd. skoda ze nejsou dotace na tohle. pro me uz je ted financne tezky to poridit ikdyz to zas neni tolik a tak proste musim zit s tim ze seru do potoka no nez na to bude. ale na podzim by pritelkyne mela jit do prace tak bude lip :)

    jinak draty jsou asi hnus. ja bych to nebral. max nekde daleko od baraku ze jako ze bych tam nechal jen travu.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    OGMIOS: ty vago, do potoka je to ok ale některou čističku ti nepovolej? ! to je xindl..

    Nevíš něco o těch drátech ? .)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: respektive takto to mam ja. zjistoval jsem jestli mi nekdo prispeje(ceskolipsko). ale mistni ouradi mi nic prispet nechtej, ze si ji prej mam koupit sam. tak na to musim nasetrit. pujcku sem si vzal na topeni. prachy nejsou a tak se furt jede po staru pekne do potoka sup hovnajse(teda prepad no).
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PETEKKA: no smutny to je, ted si vem ze mas dum na vesnici s zumpou ustici do potoka jak se to driv normalne delalo. spolecna cisticka neni. nikdo ti dotace na to neda a tak pokud chces bejt ekologicka musis si cisticku poridit za vlastni. ale ani potom nemas vyhrano a voni ti jeste nektery ani nepovolej :D
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    a prosím co si myslíte o drátech vysokého napětí nad pozemkem Jak je to se zářením? je to opravdu tak nebezpečné..?
    LINKOS: do potoka..... to je teda smutný:(
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    R6ANDREW: tak kopat je fajn. pekne dobrou lopatu a pak kolikrat ani nepotrebujes krumpac ;) ja prave kopal 120cm hluboko a slo to. jedinej prusvih byl ze se mi tam zacla valit spodni voda takze mi zacly padat brehy a kdyz jsem kus vyhazoval uz po nekolikaty tak sem toho mel plny kecky :D
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    LINKOS: jak je tohle mozny? kolegyni nedovolili vodohospodari korenovku a musela si poridit nejakou plastovou kravu - septik..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    PETEKKA: ohledně tý čističky. No to je docela individuální, někde je čistička pro celou obec, jinde si ji musí zařídit člověk sám. Na spoustě vesnicích to teče rovnou do potoka, tady to třeba teče do kanalizace a ta ústí do potoka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam