• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DOKKTOR: kam si mam dat ten papir? jestli to ma bejt toaletak tak z prdele tolik pneumatik nevytahnu..par jich tam sice mam ale na barak to nebude :D
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    OGMIOS: si dej papír a třeba na neco přijdeš ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DOKKTOR: ale kde zase v pousti seberes tolik pneumatik?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    LINKOS: jaký beton? já sem měl za to, že ty pneumatiky se ládujou hlinou a lepí kotovicou proto, aby se nemuseli používat tvárnice a malta a beton. hlavně je to bydlení navržené primárně pro komunitní soběstačné bydlení v polopoušti - i v zimě svítí slunko, keré to vytopí (kolik slunečných dní tady u nás přes zimu je?) + ta hromada práce, co je tam potřeba, se ve více lidech líp zvládne. je s tím rozhodně věči drbačka než s konveční stavbou, proto to taky moc nechápu v centru prahy (kde navíc bude obrovský tlak na byrokracii), i když je to myslím koncipované jako výuková stavba a dál pak školící centrum?
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    SCHIFFI: Musím říct, že mě už od začátku zemělodě zaujaly mnohem víc samostatností budovy, než stavebním materiálem. Použití pneumatik, lahví a plechovek dost určuje styl interiéru, mě úplně nesedí, ale zvykl bych si. Moje žena by v tom žít odmítla :)
    Pak mě odradilo, co jsem slyšel o prohlídkách sázavě - přístup lidí tam mi nesedí. Navíc jako pražák bez auta, který má málo času, se tam podívat nepojedu.
    Místo na Andělu, přijde mi důležité že v zahrádkářské kolonii, mi naopak připadá velmi vhodné k prezentaci myšlenky zemělodí, minimálně pro Prahu a okolí. Líbí se mi tohle: "Dům z odpadu na Andělu bude sloužit jako vzdělávací a předváděcí centrum soběstačného bydlení se širokou škálou systémů, které budou přenositelné a aplikovatelné i samostatně na kterémkoliv místě." (je to citace z toho článku), a k tomu je to místo dobré.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: no je pravda ze pro postapokalyptickej svet je asi dobry vedet ze jde neco takovyho udelat aj z toho bordelu co tu po tech miliardach mrtvejch lidi zustane pac tu nebude nic lepsiho. jenze dneska lepsiho je. a ja si opravdu nemyslim ze pneumatika je zdravej stavebni material, ale je to jen muj nazor :D jinak kazdopadne kdyz pominu to staveni z odpadu tak ten zbytek je fakt zajimavej. jen bych to pouzil ve spojeni s vic ekologickejma materialama.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    MEIDOG: no, právě, že se čeká jak to bude fungovat. Nemůžu mluvit za ostatní, ale myslím, že velký vliv mělo i jak to bylo koncipováno, osobní přístup lidí co se na tom podílejí.
    Když byli v Hradci tak sem z toho měl spíš pocit, že je lepší ty věci zrecyklovat, než je zazdít tunami betonu. Vše co se při stavbě používá je dnes možno recyklovat, možná v zemích kde se nerecykluje to je vhodné, ale tam mají svoje tradiční ekologické stavitelství.
    A argument, že ta plechovka je ve stěně dobrá protože na jejím místě nemusí být beton...:)
    Čím dál víc mám pocit, že vlastně nejde o to mít ekologickou stavbu, ale jen zajímavý dům.
    Navíc přeci jde taky o to co bude se stavbou až dožije. Co se pak stane s těmi plechovkami v betonu a co se stane s těmi pneumatikami v betonu?
    MEIDOG
    MEIDOG --- ---
    LINKOS: To zavržení bylo jenom kvůli pracnosti nebo i z nějakejch uživatelsky praktickejch důvodů? Taky by mě zajímalo jak ta sázavská obstojí v zimě.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    MEIDOG: toť otázka, právě po stavbě tý zemělodě na sázavě spousta lidí zemělodě zavrhla. Zeměloď stále zůstává hodně pracná a pokud platíte lidi tak to je hranice přes kterou se dostane jen pár lidí(kteří si za ty prachy rači postaví bungr pod domem :)). Navíc si myslím, že se usnadnit příliš nedá, pokud se trvá na nabíjených pneumatikách.
    Máte někdo info jak to v dnešních dnech kdy je v noci na nule vypadá na sázavě?
    MEIDOG
    MEIDOG --- ---
    JAZZZ: Mě se teda taky nezdá anděl jako ideální místo a ty argumenty o soběstačnosti a levný variantě mi připadaj trochu mimo.. to že se to nelíbí asi 90% lidem který tam žijou to jenom potvrzuje a byl bych dost překvapenej, kdyby se podařilo změnit jejich názory k lepšímu, snad možná nějakou promyšlenou PR kampaní s tim, že to bude sloužit něčemu užitečnýmu a ne pro uzavřenou skupinu. I když jsem pro ideu zemělodí, tak tohle se mi zdá jako dost nešťastnej nápad. Na sázavě je to úplně o něčem jinym, je to ve svym prostoru, negativně na sebe neupozorňuje, právě naopak.
    BENJAMMIN
    BENJAMMIN --- ---
    JAZZZ:
    mě to přijde názorově dost sjednocený - 100% příspěvků proti projektu. Dost mě překvapilo jak jsou vůči tomu lidi vyhraněný.. Na druhou stranu některý z nich dávaj docela smysl.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    SCHIFFI: v diskuzi pod clankem pekne nazorove panoptikum.
    tydlencty fetaci s pneumatikama kazdeho jenom otravuji, ja bych vsechny ty zemelode zakazala.
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    Na Andělu vyrůstá dům z odpadu. Unikátní stavba vítá návštěvníky - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/...lodka-dum-z-odpadu-066-/reality_bdp.aspx?c=A130927_115722_reality_bdp_web
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    DOKKTOR: ne doraz .)
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    29092013
    27102013
    24112013



    NYX: [ GHETTOLLEGE - Příroda & človek & umění & technolog / ostatniother / 29.9.2029 / CR - Praha - PRAHA - CROSSCLUB ]
    FB: https://www.facebook.com/events/591709260872685/604793679564243/?notif_t=plan_mall_activity

    Od září se bude v kavárně klubu Cross konat nový přednáškový cyklus s názvem Příroda & človek & umění & technologie.


    Smyslem tohoto cyklu je ukázat, že veškeré prostředí ve kterém člověk žije, lze vytvářet způsobem, který je trvale udržitelný a stále obnovující.
    Blíž k přírodě, blíž k sobě...

    29. 09. 2013 - od 20:00
    O Rostoucí architektuře

    s Ing. arch. Sanko Šejk

    Přednáška o rostoucích městech, domech i drobné zahradní architektuře. Od historie přes utopické návrhy po současnost. Možnosti rostoucích domů a výhody při stavbě z přírodních materiálů.

    27.10.2013 - od 20:00
    O vodě v domě a všude kolem

    s Ing. Jaroslvam Kšňákem

    Přednáska na téma: co doma teče, co z domu odtéká a kam, co lze dělat s dešťovou vodou, kořenové čistírny, okrasná a dočišťovací jezírka, koupací jezírka, voda v krajině kolem domu.

    24.11.2013 - od 20:00
    Land art - prostor ve městě a volné krajině

    s Bc.A Františkem Dvoříkem

    Tato přednáška bude poukazovat jak by se mohl "zpracovávat" prostor ve městě i ve volné krajině.

    Blíž k přírodě, blíž k sobě...

    Cyklus pořadů vznikl ve spolupráci s http://www.prirodni-zahrady.com
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    BEDUAN: bude z toho nejaký výstup? audio/video/text
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    Od září se bude v kavárně klubu Cross konat nový přednáškový cyklus s názvem Příroda & človek & umění & technologie.

    Smyslem tohoto cyklu je ukázat, že veškeré prostředí ve kterém člověk žije, lze vytvářet způsobem, který je trvale udržitelný a stále obnovující.
    Blíž k přírodě, blíž k sobě...

    29. 09. 2013 - od 20:00
    O Rostoucí architektuře

    s Ing. arch. Sanko Šejk

    Přednáška o rostoucích městech, domech i drobné zahradní architektuře. Od historie přes utopické návrhy po současnost. Možnosti rostoucích domů a výhody při stavbě z přírodních materiálů.

    27.10.2013 - od 20:00
    O vodě v domě a všude kolem

    s Ing. Jaroslvam Kšňákem

    Přednáska na téma: co doma teče, co z domu odtéká a kam, co lze dělat s dešťovou vodou, kořenové čistírny, okrasná a dočišťovací jezírka, koupací jezírka, voda v krajině kolem domu.

    24.11.2013 - od 20:00
    Land art - prostor ve městě a volné krajině

    s Bc.A Františkem Dvoříkem

    Tato přednáška bude poukazovat jak by se mohl "zpracovávat" prostor ve městě i ve volné krajině.

    Blíž k přírodě, blíž k sobě...

    Cyklus pořadů vznikl ve spolupráci s http://www.prirodni-zahrady.com/permakultura/

    Událost na soc sítich
    [ GHETTOLLEGE - Příroda & človek & umění & technolog / ostatniother / 29.9.2029 / CR - Praha - PRAHA - CROSSCLUB ]
    https://www.facebook.com/events/591709260872685/?notif_t=plan_admin_added
    Program - Cross Club
    http://www.crossclub.cz/cs/program/?date=2013-09-29




    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    DEVIL: A) aby ses mohl/a rozvijet :-) B) prelozil to google translator C) napsal to slovak.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    DENDROBATA: ach boze, proc je to ve slovenstine....
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Opáčko, aneb troška teorie ještě nikoho nezabila :)
    Princípy permakultúrnej stavby | Permakultura (CS) na Slovensku
    http://permakultura.sk/...ipy-permakulturnej-stavby/?doing_wp_cron=1379157573.7784049510955810546875
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam