• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    navsteva holzerovy farmy, pokud by vas nekoho zajimalo: [ Krameterhof 2014 / ostatniother / 15.6.2014 / Evropa - Ramingstein, Rakousko ]
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MAHUTA: Vitez souteze o nejlepsi anglickou kulnu - nutno uznat, ze hezci, nez vetsina tradicnich ceskych drevniku a budniku v zahradkarskych koloniich, to je. Akorat v nasich podminkach bych mel trochu problem nechavat tam naradi (moc oken)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Strawbale House / Slamený dom (Sekier, Zaježka ecovillage, Slovakia)
    https://www.youtube.com/watch?v=jGXI151uqfU
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MAHUTA: neni to nekde na novym zelandu? kazdopadne tezkej minimalizmus
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: Taky názor, jen jsem repastoval akci, kterou pořádá kamarád .. o Skořepovi fakt nic nevím, ale koukám že reklamu má slušnou, tak třeba někdo poreferuje jaký to bylo .. :) Třeba Jindra Sláma je super chlapík, pracovitý a příjemný, výsledky má i když ty lepené profily vozí odněkud z německa (což mi moc neštimuje) ale dokáže tím dělat velký nepodepřený prostory, který staticky normálním rostlým trámem neuděláš. Tak to má něco do sebe ty jeho stavby. A co Kuba Wihan ? Na toho mám jenom dobré reference
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DENDROBATA: lže jak když tiskne, k spoustě lidem se chová hrozně, neplatí dohodnuté peníze a často si protimluví, dlouho sem nepracoval s takovým člověkem.
    Hlavně mě zascinuje, že má přednášku o soběstačnosti, když není schopen vypěstovat ani mrkev, o celou zahradu se mu staral kamarád a když na dva tři týdny odjel půlka toho poschla. Nebo ostrovní systém, co on o tom může vidět?
    Nebo komunita? Jeho večerní procházky se stali takřka legendární. Nejdříve obejít po celém dnu všechny pracující, vynadat jim, že to udělali tak jak po nich chtěl, i třeba přes to že předchozí den říkal jak se mu to líbí, jak to je geniální atd. Pak se hlavně pořádně zhulit aby byla večer pořádná sranda... A to ani nemluvím o tom, že chtěl mladý pár co se k němu stěhoval s děckem vyměnit za dva týpky protože "měli to nejsuprovější hulení a furt to bylili". Nikdo u něj nevydrží dlouho, nedá se s ním vyjít. I když, zaslech sem už, že se poslední dobou změnil, že už se chová trochu líp.
    Takže proč by mi měl takový člověk říkat něco o tom jak založit komunitu, nebo jak být soběstačný, nebo jak udělat ostrovní systém?
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    DENDROBATA: ještě by bylo dobré přidat, aby to nikdo nehledal zbytečně:
    Vstupné
    Celá konference Pá – Ne 900 Kč/osoba
    Sleva pro páry a skupiny 800 Kč/osoba
    Jednotlivé dny
    Pátek 200 Kč/osoba
    Sobota 600 Kč/osoba
    Neděle 300 Kč/osoba
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: Jo dík, přeposlal jsem autorům... Skořepa je takovej jo? o tom nic nevim, setkal jsem se sním pouze jednou :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DENDROBATA: mají tam nějakou chybu, Jindra Sláma začíná v 14:20 a končí v 14:00...
    Nevím jestli zrovna od arogantního a prolhanýho Skořepy chci slyšet povídání o čemkoli, natož o vytváření komunity :D, nebo o ostrovních systémech :D, nebo o soběstačnosti :). Dost těch vtipů...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Konference – Stavby z přírodních materiálů 2014
    Praha – HUB/ Vila Flora
    28.2. – 2.3.2014

    Program konference :
    Pátek - 28.2.
    19:30 Josef Chybík – O stavebním průmyslu a potenciálu přírodních staveb.
    20:30 David Eyer – Baubiologie – citlivé navrhování staveb v souladu s krajinou a člověkem.
    21:30 After party – prostor pro neformální diskuze, seznamování „s lidmi na cestě“,ale třeba i tanec.

    Sobota - 1.3.
    10:00 Jakub Wihan – Vlastnosti a specifika slaměných domů
    11:00 Petr Skořepa – Riwen styl, panely ecococon
    14:20 Jindra Sláma - Lehký dřevěný skelet, konstrukce z lepeného dřeva
    14:00 Juraj Hazucha – Jak dosáhnout pasivního standartu ?
    15:000 Prezentace firem, keré vyrábějí ekologicky šerné maeriály
    16:00 Katka Šmardová - Dekorativní techniky v hliněných omítkách.
    17:00 Stano Vaněk – Rostoucí domy

    Neděle 2.3.
    9:30 Petr Skořepa – Soběstačnost, vytváření komunit, ostrovní systémy
    10:30 Michaela Pospíšilová – Earthships
    11:30 Jarda Kršňák – Šetrné hospodaření s vodou
    12:30 Lukáš Gavlovský – Tvůrčí využití přírodních materiálů v prostorové tvorbě.

    Na konferenci je nutné přihlásit se dopředu na e-mail - stav.baobaby@gmail.com

    více info na www.baobaby.org
    https://www.facebook.com/events/1387674811483087
    IWYS
    IWYS --- ---
    DOKKTOR: V kostce je to tak, jestli chcete a máte zájem se něco dozvědět o aquaponii a naučit se jí stavět, přijďte. Pravděpodobně budete obohaceni o nový informace a zkušenosti, tak máte možnost přispět pěnězma, který uznáte za vhodný, doporučenej příspěvek je 500,- ,ale nemusíte platit nic. Pokud se o tohle téma zajímáte a víte něco, co mi nevíme, můžete zase obohatit informacema vy nás.
    DENDROBATA: Fotky i video bude, jen se to musí zpracovat. Pro fejsbukaře https://www.facebook.com/VilaFloraPraha se tam objeví další info a fotky.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    IWYS: Jaký to bylo? Máte nějaké fota výsledné podoby? A bude nějakej výstup pro nás online? :)
    DOKKTOR: Jo bylo to včera :)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    IWYS: já se omlouvám, pokud mi něco uniklo, ale je to teda v kostce tak, že: postavte nám systém do komerčního provozu, pokud něco víte, tak nám to sdělte a jako bonus to zaplaťte ze svého?
    IWYS
    IWYS --- ---
    OMNIHASH: Na workshopu budeme systém aquaponie přímo stavět. Na teoretickou přednášku od 11:00 chodit nemusíte, stavba bude začínat po 12:00. 500Kč je doporučená výše dobrovolného vstupného, jehož konečnou výši si však určíte Vy sám. V rámci workshopu bude i diskuze, kde budete moci sdílet Vaše znalosti a tak přispět do celkové podoby workshopu. Vítáme jakékoliv formy spolupráce. Moc se těšíme!
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    BEDUAN:
    DOKKTOR: heslo je v komentářích pod downloadem ;)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    IWYS: zeptám se, jakej je přínos týhle akce pro účastníky? Bude tam někdo, kdo to provozuje/zařizoval v nějakým reálným množství? Bude to pro mě, jakožto akvaristu, v něčem přínosný, nebo se tam dovím klasický základy chovu ryb a pěstování kytek ve výživovým roztoku? Zajímavý téma, ale 500,- už je docela pálka ...
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    DOKKTOR: jaky je plis helso
    IWYS
    IWYS --- ---
    Zvu vás na workshop aquaponie ve vile Flora, Vlašimská 13, v Praze.

    V neděli se budeme na celodenním workshopu věnovat stavbě systému aquaponie. Stavbu povede Jan Richtr, kterého jste mohli vidět mluvit mimo jiné v reportáži ČT o aquaponii - http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/313292320020068/video/270910

    Pokud bude dost zájemců můžeme udělat i přednášku o aquaponii na 1 hodinu. Praktická část bude spíše ukázkou montáže aquaponického systému na stěnu kavárny ve Vila Flora. Bude se jednat o velmi unikátní systém spojující různé prvky.

    Vstupné na workshop je dobrovolné, jeho doporučená výše bude 500 Kč. Veškeré peníze budou použity na výrobu systému. Počet účastníků je omezen na 20 lidí. Závazné přihlášky prosíme přes tento formulář: https://docs.google.com/forms/d/1AcnzNqaQSrglkUwJqQavqpmGl8b4gatn5hFT1FB_SSo/viewform

    Pomáhat při práci bude moci najednou jen 5-8 lidí, ostatní mohou sledovat montáž, procházet materiály o aquaponii, nebo se věnovat výrobě recyklovaných květináčů pro aquaponii. Budeme se snažit aby se všichni prostřídali.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam