• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZONKER: problém, je v tom, že bílé jíly mají tendenci zprašovat. Spíš je lepší přidat do toho mramorovou moučku, pohrát si s příměsema.
    PETAW: můj osobní názor je, že to funkci minimálně sníží, případně úplně zastaví. Pálené vápno se prodává běžně ve stavebninách a vyhasit to není velký problém. S tím uležením se to má pravděpodobně tak, že dříve se pálily hroudy a vodě dlouho trvalo než vápnem pronikla a vyhasila ho. Nyní, když ti prodají jemně mleté vápno, je proces o dost rychlejší, byť odležení má vliv na plasticitu a zpracování.
    PETAW
    PETAW --- ---
    ZONKER:
    DENDROBATA: Vapno ma nenapadlo. Zachova sa pri nom funkcia hlinenej omietky? A kde by som nasla dobre ulezane vapno na predaj?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    PETAW: Kámoška tónovala logrem z kafe + hašené vápno uleželé co nejdéle
    ZONKER
    ZONKER --- ---
    PETAW: ja bych zvolil spíše bílý jíl + nějaký na zabarvení hnědý, červený se dá sehnat lépe, a pak standartní způsob míchaní v podílech jak zde již bylo probíráno.ja se na ně teprve chystám.
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    PETAW: vápno + červená hlína?
    PETAW
    PETAW --- ---
    Prosím o radu - návod na DIY výrobu barvy na hliněnou omítku. Měla by být bílá až slonovinově bílá a okrová. Moc děkuji.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    jednání v poho, u doktora nechtěli 30 kč poplatek a některý úkony se platěj, nicméně ti je doktor spíš vymluví. kdyby to šlo z pojišťovny, neřeší to, nebo spíš naopak, preferuje...
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    SELECTOR_IX: tak když máš osobní zkušenost tak se poděl jaký je jednání na uřadech , u lékaře atd. Teď to třeba nepotřebuješ ,ale člověk nikdy neví co bude a ne vše jde vždy podle představ....

    jinak sorry za ot , můžeme to klidně přesunout do debaty "odpojení od systému"
    ROGER_WILCO
    ROGER_WILCO --- ---
    LITTLEPUNKK: tak můžeš si zřídit PO box a na úřad ti pak chodí jen pošta "nevyžádaná"¨, který mě třeba moc nechodí...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    mám osobní zkušenost a jako debilita mi to rozhodně nepřijde. přeci jen jsi pak o dost svobodnější...
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    SELECTOR_IX: máš osobní zkušenost?dle mě tohle doporučovat je debilita největší...
    KETA: dle mých zkušeností to jde jen přes trvalé bydliště v tom místě a pak uřad....samozdřejmě jde nafingovat že na měsíc si Tě napíše někdo z místních a pak Tě z trvalého bydliště odhlásí ,ale je to zdlouhavý a hlavně se pak na oba aktéry místní koukay divně a spolupráce může stát za hovno, místní mají rádi svůj klid a uřad za tebe musí přebírat poštu ....i když paradoxně každý občan pro vesnici dobrý,má na něy peníze ze státního rozpočtu-tož to má osobní zkušenost
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    KETA: nejlepší je zrušit trvalej pobyt. tj vrátit ovčanku. pak na tebe i sociálka dlabe, protože tě v systému neuvidí...
    FARIN
    FARIN --- ---
    KETA: pokud se nemylim tak ns úřad se nejde přihlásit. Lze ho ziskat právě jen zrušením trvalého pobytu v dane obci.
    BAHNIX
    BAHNIX --- ---
    JENDAR: jo to je on

    OGMIOS: uvidíme,spíše je to o tom aby se to rozšířilo i mezi lidi, kteří stále žijí v bublině a nevidí že stále padáme.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    BAHNIX: sice jsem podepsal ale spis to bude zbytecny...
    BAHNIX
    BAHNIX --- ---
    Prosím prosím podepisujte a sdílejte tuto petici. Jedná se nepodepsání obchodní smlouvy TAFTA mezi USA a EU. Jestli se někdy podepíše, myslím že těžké časy pak budou nevyhnutelné. Geneticky pěstované plodiny, zákaz vytváření vlastních semínek, zákaz bylinek(všech), sledování na každém kroku, svoboda internetu půjde do kopru a jiné mnohem horší věci, které se snaží zavádět západ, jen pro "svůj" byznys a prachy. Děkuji https://secure.avaaz.org/...poslanci_Ceske_republiky_Reknete_ne_TAFTA_brante_obcany_sve_zeme_1/edit/

    Tady více informací: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4097-europoslanec-pavel-poc-za-smlouvou-acta-stalo-monsanto
    MEA
    MEA --- ---
    OGMIOS: a proto by se měl vys...at na úřad ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    MEA: proto by clovek mel mit tak velkej pozemek ze ho nikdo neuvidi ze tam vubec bydli :D
    MEA
    MEA --- ---
    myslim, že by pak úřad prudil, že nemáš standardní bydlení a furt by otravoval.. a kdyby tam člověk bydlel i s rodinou, tak by na něj mohli zbytenčně posílat sociálky a já nevim co jsou byrokrati schopni, ale prudit hlavně :), tak to bych si osobně ráda odpoustila a řešila to alternativně, ideálně nezávisle na úřadech - těch městských :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam