• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Když je zde jako součást diskuze "energetická soběstačnost" není ten dřevoplyn trochu přehlížené téma? Pokud se jedná o samotu v lese, zdá se mi to jako poměrně dobrý způsob jak roztočit centrálu a nabít baterky, či zapnout pračku. Civilizaci to nespasí, ale i tak pro ostrovní systém v lese docela dobrý nápad. Moje pokusy s dřevoplynem jsou poměrně primitivní, spíše mi jde o nějaké to uvaření jídla a hlavně tvorbu biouhlu. Už jsem nějaký ten biouhel vytvořil, sic v malém, včera se mi podařilo poměrně primitivně i zkrotit ten uvolněný dřevoplyn. :)
    Zkoušel jsem spálit dřevo, fungovalo to velmi dobře, pak jsem zkoušel i slámu a pokud se příliš neupěchovala, aby mezi ní mohl proudit vzduch hořelo to taky pěkně, byť kratší dobu. Udělal jsem si malé "heureka kamna". Nemůžu to teď najít tak to jednoduše popíšu. Má to dvě patra, spodní se skládá ze dvou plechovek vnější má otvory po obvodu dole. Vnitřní má provrtané dno a po obvodě otvory nahoře. Mezi jejich stěnami proudí sekundární vzduch, díky kterému shoří uvolněný plyn. Při pohledu shora to vypadá jako by oheň šel z těchto otvorů. :) Druhé patro slouží jako komín, je to jednoduše plechovka bez dna a vrchu.
    Jednoduché. :) Produkuje to nějakou tu energii a biouhel. Samozřejmě to lze dělat i ve větším.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: a ty mas zkusenosti se stavenim slamaku?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    R6ANDREW: pokud tam je skupina lidí co to nikdy nedělala a ten jediný co snad má nějaký zkušenosti nemá čas aby je vedl, tak to poznáš hned. :) Pak ale úplně ztrácí smysl, platit "řemeslníky", pokud nemají žádné zkušenosti. Samozřejmě pokud budeš chtít s někým realizovat, můžeš se poptat, třeba ti někoho doporučím, nebo ti budu moci pomoct osobně, to je na konkrétní situaci.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    LINKOS: to ale neni jedno, pokud si budu myslet, ze je to profik a on nebude. No, doufam, ze pokud nekdy najdu vhodny pozemek tak tam budes taky, pokud budes v Cechach:)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    R6ANDREW: to je přeci jedno, důležité je dát si pozor, mít smlouvu na peníze které někomu dáváš a být prostě opatrný
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    LINKOS: jmeno sefa? at si dame pozor!
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    A ještě lidi, pokud se chystále slámovat, věřte, že to je jednoduché jen pokud máte někoho kdo tomu rozumí. Zase budu muset opravovat slámování dělané amatéry, sic jejich šéf pobral za to dost peněz, práci neodvedli příliš dobře.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Zajímalo by mě jestli je v současnosti k dispozici na trhu generátor na dřevoplyn. Nevíte kde pohledat? Byl by potřeba jen celkem malý, aby to utáhlo malou centrálu.
    JADR
    JADR --- ---
    tady to maj na slovensku...
    1KW wind mill generator installation in Slovakia - Shenzhen TYPMAR Wind Energy Technology Co.,Ltd.
    http://www.typmar.com/en/article.php?id=82
    JADR
    JADR --- ---
    co jsem nasel takovyhle maly tak jen ten TYPMAR a HIVAWT z Taiwanu co posilal JAZZZ. u tech jsem se taky zeptal na cenu tak uvidime... delam namorni dopravu, takze si to pak poslu sam. Kdyby nekde chtel taky kousek tak do posty.
    nize popis te turbiny a regulatoru

    LINKOS
    LINKOS --- ---
    v Evropě to nikdo nevyrábí?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    no to je krasa, za hubicku!!
    JADR
    JADR --- ---
    Jo je to samozřejmě bez dopravy cla a dph.
    Spočítal jsem to dohromady s dopravou, clem, dph a i regulátorem pod 40k czk.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    JADR: to je teda bez shipping do evropy/ameriky, jo?
    JADR
    JADR --- ---
    OGMIOS: no zjistoval jsem u toho cinskeho vyrobce TYPMAR cenu. ta 600w je za 1230USD.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JAZZZ: a nevíš jaký výkonostní rozdíl je mezi těmadle a obyčejným saviniovým rotorem?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JAZZZ: mate nekdo nakou predstavu kolik to stoji? ja premejslel casem poridit pac mam pekne vetrno a slo by to krasne vyuzit.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    JAZZZ: v Estonsku měli takovouhle http://www.rajce.net/f13164161 . na čerpání vody i svícení.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    JADR: v Cechach to prodava http://www.wind-systems.eu/vertikalni-vetrne-turbiny-hivawt.php
    rok zpatky jsem byl na prednasce cecha, ktery ji koupil od taiwancu ale ta vypadala spis takhle
    http://www.ekobydleni.eu/obrazky/vetrne-turbiny/eddy-gt-1.jpg
    a dodavatel , ktery to mel jako vedlejsak se na to pak myslim vykaslal a on to dal vyviji ve spolupraci se strojni fakultou cvut.
    bohuzel na netu zatim nevisi, maji vsechny prednasky natocene, ale asi neni cas to zpracovat
    Akademiesobestacnosti’s Presentations on SlideShare
    http://www.slideshare.net/Akademiesobestacnosti/presentations
    ani se mi nedari dohledat jestli uz dospeli k seriove vyrobe. ten tehdy ale nemel tu kombinaci a pouzioval jen Darrieusovu turbinu jak je to pomerne rozsirene thajsku. prijde mi to ze za cenu nizsiho maximalniho vykonu ma tahle kombinace vetsi stabilitu dodavek.
    JADR
    JADR --- ---
    QNEDLEEQ: ok, diky, vawt stranky znam, me zajimaly konkretni zkusenosti s tou kombinovanou turbinou prave at uz od tohoto nebo jinych vyrobcu. ma nejak smysl ta technologie magneticky levitace u tech turbin - pisou ze to snizuje treni na minimum. ale je dost mozny ze je to jen obchodni tah
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam