• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Rekonstrukce norské chalupy ..)
    Norwegian abandoned remote turf house becomes cabin getaway
    https://www.youtube.com/watch?v=8IjJftRUGaI&feature=em-subs_digest-g
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    TADEAS: všichni. napsals to právě uplně špatně, proto sem na to rači už ani nereagoval (on si to snad každý najde). nejaká remineralizační jednotka je pro úzce specifické užití - asi pro remineralizování vody z RO a není základní součástí RO. základní a kýžená funkce RO je zbavit vodu všeho, co je větší než propustnost membrány - vyrobit totálně čisté H2O (jo samozřejmě, že chemicky čisté to nebude nikdy ...)
    EDAK
    EDAK --- ---
    TADEAS: no jednou jsem nekde cetl ze to posledni remineralizacni cast proste odpojis/vyndas nebo tam nedas tu tabletu a proste se to remineralizovat nebude. Ale ten clovek to delal protoze si myslel ze ta mineralizovana voda je nezdrava.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    PILOT45T: jj, napsal jsem to zmatene, je to jak rikas, nejdriv se voda prefiltruje a pak se v dalsi fazi remineralizuje. nevim jestli nekdo takovejhle system prodava bez ty remineralizacni casti, to by bylo nezdrave :)
    PILOT45T
    PILOT45T --- ---
    TADEAS: Reverzní osmóza tu vodu právě od všeho vyčistí a máš čistou vodu ne? Takže se tam pak musí doplnit Ca a Mg, aby se dala doporučit pro dlouhodobé užívání.
    JADR
    JADR --- ---
    Na "prej" moc nedám.
    Četl jsem mimo jiné níže uvedený odkaz, pojednává o tvrdé vodě apod. Pokud ale doporučíš nějaký jiný odkaz kde jsou důkazy o tom že to ledvinám nedělá dobře, tak si ho rád přečtu

    https://www.google.com/...HRH4BL8&sig2=FKrZcI-wejerp3aBAW7URQ&usg=AFQjCNHg83KS4R4hNB9XV6HMH9K_sEEd4w
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JADR: ani ledvinam to prej nedela dobre.
    JADR
    JADR --- ---
    K té vodě mě napadá že jsem teď dělal rozbor vody a dopadlo to že máme velmi tvrdou, zjišťoval jsem zda to má nějaký vliv na zdraví a dočetl jsem se že naopak tvrdá, mineralizovaná voda je velice zdravá. Jediný proč je to špatný je to že to nedělá dobře bojleru apod.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: naprosto s tebou souhásím, ale s tou vodou a minerály se to nepřehání. Nejde o to že by jich bylo jinde málo, koneckonců je spousta lidí co normální vodu jak je rok dlouhej nepozřou. Ale problém je že destilovaná voda má tu špatnou vlastnost, že ty minerály do sebe z těla naváže, místo aby je dodala a to je problém...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    imho, deštovka je super na zalévání, praní, koupáni, splachování hajzlíku, prakticky na vše krom pití stačí jednoduché předčištění. Pokud to člověk chce pít a dlouhodobě skladovat, dělají filtry na její přečištění, ale člověk musí počítat, že to bude dražší. Pokud člověk má obavu o nedostatek minerálů stačí si koupit sem tam minerální tablety. Údajně se to ale s mineráli ve vodě dnes přehání a k pokrytí jejich potřeby by měla stačit kvalitní strava, proto někteří používají kameninovou moučku k remineralizaci půdy.

    Jinak by bylo fajn kdyby minulé sucho vedlo lidi k zamyšlení a začali dešťovku více zachytávat.
    VRINDAVAN
    VRINDAVAN --- ---
    Ahoj chtěl bych na starou zachovalou betonovou křivou podlahu nanést hliněný nebo jílový potěr, nevíte jestli se podlahové jílové pochozí potěry někde prodávají?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    DOKKTOR: reverzni osmoza do toho zpatky vsechno prida. ano, neni to jako pramenita voda, ale pokud nekdo uvazuje o realnym dlouhodobym pouzivani destovky, tak je to podle me zdravotni nutnost.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOKKTOR: v tý buši tu děšťovku nepijí stále. Dešťová voda z nádrží už není dešťovka, protože na sebe navazuje právě ty potřebné látky.

    Koukni se na historii Oravského hradu. Hloubili studnu jak mohli ale když se neprokopali skalním masivem tak tu "studnu" používali jako rezervoár na pitnou vodu. Při dlouhodobém pití pouze této vody při obléhaní byla jejich tělesná schránka tak oslabená pro nedostatek nutných minerálů, že je dobyli prakticky bez boje.

    Pískovej filt je dobrej, ale maličkej fitr do té vody toho moc nepřidá. Jen ji pročistí. Pokud na pití budeš vodu separovat jen z velkých dešťů po prvotním spláchnutí, nebudeš potřebovat ani to.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    TADEAS: takže z toho uděláš ještě "prázdnější" vodu než destilku?
    CUKI: už to tu proběhlo, v austrálii v buši se deštovka pije celoročně, protože tam jaksi není co jiného pít
    spíš bych to hnal přes nejaký pískový filtr, at to nabere nejaké minerály. samotná osmoza fakt ne
    CUKI
    CUKI --- ---
    SPACIRIUS: dlouze popsané nic. Za mě bych dešťovou vodu dlouhodobě nepil, ne proto že by byla znečištěná, ale pro to že je svým složením pro člověka nevhodná. V lidském těle naváže spoustu potřebných látek, které z těla vyplaví.

    Pro zalévání je to snad bez diskuse, obavy autora článku bych chtěl mít, to abychom udělali střechu nad veškerou zelení a zálevaji jen vodou z kohoutku (ta je ale mnohem horší).

    Na veškeré ostatní věci, včetně sprchy a praní se hodí mnohem lépe, protože je měkká!

    Vyjímky tvoří extrémně znečištěné lokality jako je v Praze dolík u Edenu a u nějakých průmyslových provozů a vedle frekventovaných silnic pokud jsou nad úrovní nebo v úrovni sběru dešťové vody.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    YBUKO: taky by me zajimalo. na destovku bych ale sel reverzni osmozou pokud ma byt k dlouhodobemu piti.
    CUKI
    CUKI --- ---
    YBUKO: základ je tu trubku kolem co nejvodivěji spojit s tou s stěnou a pak zaizolovat. Asi bych ji tam přivařil kolem bych naplácal hlínu tak aby mírně přesahovala tu trubku. pak obvázal pletivem pro králíky tak aby pletivo bylo v té hlíně a to celé obmotal izolací.. Pak bude výkon nepoměrně lepší než při nahý trubce...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    myslím si, že pokud by to bylo nejaké seriozní topidlo, tak se ti stará cihla do měsíce rozsype. ale pokud to chceš celé stavět z cobu, tak stará cihla je materiál o x tříd výš. pokud tím chceš topit dýl jak dva měsíce, tak bych si ten cob rozmyslel - vím jak vypadaly táborové kamna z hlíny na konci prázdnin. z toho plyne, že 200kg vody bych na to radši nestavěl.
    myslím, že k vnitřní zákrutě se štětkou na ocelovém laně nebo péru dostaneš vpohodě - jednu zatáčku s tím zvládneš.
    MYKO
    MYKO --- ---
    Chystame se v zari v Libechove postavit raketaky. Pokud mate zajem ucastnit se stavby, dejte vedet.

    Bude to klasickej model roury 20cm, povede do komina kterej v domecku uz je a ma 18x18. Vnitrni spalovaci komora (heat riser) bude hranata z cihel, ktery zbyly z rozebrany zdi, na jejimz miste bude stat tepelna masa. Zvazuju koupit samotky, ale sam Ianto Evans pise, ze nejlepsi jsou stary cihly.. co myslite?

    Resim dve veci. Prvni je napad na velkej barel privarit jeste jeden, dnem dolu, do kteryho bude mozny napustit samospadem z nadrze na pude vodu. Tepla voda bude vedena trubkou par metru do kuchynky. Nemam predstavu, jak vykonny to bude a jestli bude vubec vznikat para, nicmene nahore bude urcite vyvod z baraku, aby to nevybuchlo. Dalsi otazka je, jestli raketaky unesou 200l barel s vodou - variantou je privarit nahore nejaky madla a upevnit na stropni tramy, at se to rozlozi, resp. zmirnit objem.. ocenim jakoukoli radu ci fundovany nazor.

    Druha vec je tepelna masa, zatim mam asi takovouhle predstavu (viz obrazek).
    Vlevo zed, dole okno. Cerveny jsou kamna, modrej komin, oranzova je masa cobu. Zeleny jsou otvory na cisteni. Nevim jestli je problem, ze k vnitrni zakrute se vubec nedostanu, ergo je-li nutny tam davat treba vertikalne polozeny Tcko na cisteni zvrchu.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam