• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Koloběžka Brother Tornado 16/16" šedá CSK25 | SPORTnaNETU
    http://www.sportnanetu.cz/kolobezka-brother-tornado-16-16-seda-csk25/
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JARMIK: Jo, zhruba takhle, alespoň dle toho, co píšou na stránkách, nejspíše funguje i to Ekovelo v Pardubicích.
    Pro nás je Plzeň trošku z ruky.
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    Radu, kde půjčit, nemám. Ale velice souhlasím s tímto přístupem. Napřed bych půjčoval a otestoval v praxi načtené názory.

    Já jsem kupoval v Plzni v http://www.kolobezky-plzen.cz/ a pán měl se mnou pozdě večer svatou trpělivost a přes hodinu mě nechával kroužit kolem obchodu na šesti nebo sedmi strojích. Nakonec jsem si odvezl něco úplně jiného než byl ten okruh kandidátů, pro které jsem si jel. A nelituju té volby ani po 1300 kilometrech a roku ježdění.

    (Ostatně ono to platí se vším: kdyby si človk mohl vždycky na rok pronajmout to bydlení, které si chce koupit, tak by taky byl chytřejší apod.)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    MILAZAJICEK: u koloběžky co mam teď šrouby schovaný taky nemá a nekopnul jsem se už měsíc :) a u většího zadního kola by to nemusel být takový problém...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    GILDARIUS: oni ty šrouby na zadním náboji neschovaj a neschovaj. přitom to klovnuti do kotníku je tak nepříjemný.
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    GILDARIUS: Mibo půjčují v Pardubicích v ekovelo ( http://www.ekovelo.cz/inpage/pujcovna/ ), tam ostatně budeme kupovat i my. Dnes tam budu volat, domluvíme si schůzku a v pátek či v sobotu se tam stavíme a pobavíme s nimi, jestli by nám stačila 20" (k tomu se kloním) nebo radši jít do 26".

    V současné době se ale začínám přiklánět Kostce než Mibu.
    Zkoumal jsem vše, co jsem na netu našel a Kostka mi vychází líp. Ne z důvodu jízdních vlastností, to je (zvláště od modelu 2014) srovnatelné s Mibem, ale z důvodu ceny a použítých dílů.
    Stupačka - u Miba je neklouzavý povrch nalepený. Viděl jsem na pár obrázcích že je sedřený. Nýty a kousky kovu z Kostky se nesedřou.
    Kola - Kostka má v základu dvoukomorové ráfky, Mibo jednokomorové, kde šestiboké úchyty drátů jsou kryty pouze kusem gumy. A já vážím 110 kg. To by nedělalo dobrotu.
    Na druhou stranu má Mibo jemně šikmé stupátko, takže to může lépe překonávat nerovnosti.
    Mibo má lepší gripy na řidítkách.
    Mibo má v základu blatníky a stojánek.

    Ono je to těžký... každý má svoje.

    Ale narazil jsem i na prodávanou modifikaci Mibo Express, dost předělanou. Má dvoukomorové ráfky atd. A jen asi o 400 dražší. Negativum - nedají se na to pak nasadit blatníky.
    Koloběžka Mibo Express 20/20 - doprava zdarma :: Koloběžky pro dospělé
    http://www.kolobezky-pro-dospele.cz/products/kolobezka-mibo-express-20-201/
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    GALENIUS: já si asi k narozeninám nadělim tenhle stroječek http://www.mibo.cz/kolobezky-mibo/top/express-top nebo kostku hill twenty twenty, chtěl bych si je někde pujčit víte o něčem ? kostky se pujčuji docela běžně ale miba jsem nikde neviděl :(
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    MIKROM: No, plány jsou, kromě občasného jezdění po městě, i několikakilometrové výlety po okolí. Povrch předpokládám silnice, běžné cyklostezky, občas písková nebo lesní štěrková cesta. Do většího terénu bychom se asi nepouštěli. Proto mám jako minimum 20".

    JARMIK: Na KickBike jsem se koukal taky, ale pro mě padá - nosnost pouze 120 kg. Sám mám jen o 10 méně. Ale pokud bychom se rozhodli pro velké kolo, mohl by se líbit manželce. 8-)
    Ta skladnost do auta je jeden z faktorů, o kterých taky uvažujeme. Když bychom se chtěli projet trochu jinde, než furt kolem Pardubic.
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    GALENIUS: Nemám srovnání, mám jen kolobku s velkým kolem (kickbike g4 city). Jezdím na tom do práce a občas na výlety. Na jízdu nemám výtky, dobré blatníky, využívám i košík na řiditkách (i do práce jezdím bez batohu - velice příjemné).

    Na velkém kole mi zatím vadilo jen to, že je špatně skladná do auta - i když sundám kola, tak je to hrozná hajtra a do kufru se vejde špatně.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MIKROM: nic moc :-D
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    GALENIUS: záleží na co je chcete. Na priblizovadlo do města moč moc, na delší túry určitě lepší než 12/12
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    AVE.
    Chtěl bych se zeptat, uvažujeme s manželkou o koupi koloběžek.
    Mají smysl koloběžky s 26" předním kolem?
    Zatím volíme mezi Mibo Geroy Top a Express Top.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    GILDARIUS: prej jó, ale neparkuju v obýváku tak nevím :-)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    MIKROM: akorát prej smrděj, nevim co je na tom pravdy... nemám srovnání, třeba z kenda nebude rozdíl takovej....
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    GILDARIUS: road cruiser mám taky časem v plánu, teď mám kenda khan prý opravdu dobré levné pneu
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    SPIRALOID: Schwalbe road cruiser, myslím že je dávájí na kostky... o proti původním se dají nafouknout na 4 atmosféry, investice cca 700kč která se skutečně vyplatí :)


    MIKROM: toho mezqa bych si už asi nekoupil, je to těžký jako kráva...
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    GILDARIUS: můžu se zeptat za jaké pláště si měnil? dík!
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MIKROM: vsechno modely 20/16" tu posledni jsem videl o vikendu v intersportu, ble!
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    SUZANKA: kdyz to vezmu od konce
    kolobezky na miru: muzes zkusit poptat pana Pechra (http://www.pechr.cz/) zivi se tim, ale je to spis o tom, ze si reknes pozadavky, a bude to na ramu kostka/mibo/kickbike.. s nejakymy peknymy komponenty. pak dela vyslovene na miru nejaka firma tusim v praze, hodne maji sportovni potreby, ale delaji i nejaky kolobky, nekde jsem s nima cet rozhovor na nazev si nevzpomenu.. tak jako tak se nedoplatis tipuju tam 10 a vys..

    moderni konstrukce opravdu nemaji vpredu tri trubky - to je vymysl cinanu a maji to vsechny cinske kolobezky vcetne "ceskeho" yedoo

    pokud chces lehkou kolobezku tak bys hledala spis dural, karbon.. ale to je tak Kostka Rebel, nebo nejaky zavodni specialy, opet cena vysoka

    co se tve kolobezky "brother" tyce tak.. [ MIKROM @ Kolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing ]

    no a posledni rada je, ze nejvic te na kolobce unavi drepy, takze brad ohled na vysku naslapu (udelam malou montaz)

    jinak mam kolobku 20"/16" mezeq od yedoo vazi kolik? 12kilo? moje hillka od kostky ma pod 9. zvednu ji jednou rukou. posoupaval jsem u nas ve sklepe takovy to bmx kolo co na nem jezdej kluci okolo baraku a vazi tak dvakrat tolik.

    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    SUZANKA: mam yedoo city, váha kolem 10kg, po výměně plášťů to frčí slušně, kupovl jsem za 2500 (starší model, ten nové už bych si za ty peníze nekoupil) zkus se podívat na aukro jestli se tam toho někdo nechce zbavit.. Pokud jezdíš akorat po městě delaji model Ox se dvěmi 12" kolečky, je to o něco lehčí a levnější...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam