• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    Koloběžka velmi negativním způsobem ovlivnila můj život. Pokaždé, když někam musím jít pěšky, připadám si pomalý, neohrabaný a propadám pocitům nudy a depresím.

    pro nejčastěji hledané informace mrkněte na nástěnku!, mapa koloběžkových akcí zde.
    rozbalit záhlaví
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    CROSS: myslim si, ze kzdy ma sve specificke vyuziti stroje, ale ten popis se mi fakt moc libi:-)))

    + diky za nazor - myslim taky ze za zeptani clovek nic neda.....
    CROSS
    CROSS --- ---
    Ta Tiny oproti Mastru už neni výrazně menší a v této kategorii myslim, že 16" kola jsou výhoda, ale samo každý má jiné potřeby.
    KEJML: když jsem to loni řešil, došel jsem vylučovací metodou právě tam, kam jsem došel. (Moje kritéria byla -- co nejmenší, alespoň symbolicky skládací (parkuju v kanceláři, ale v praxi ji stejně neskládám), nosnost minimálně 120 kg. Že je vyrobená nebo složená v ČR je malé plus.)

    Mám pro ni specifické využití, jezdim z parkoviště do kanceláře (cca kilometr) a pak o víkendech a volnu, když venčim děti. ;-]

    SUZANKA: Mibo je podle mě taková garážovka, tak jestli mají ještě příslušné komponenty, rám by asi na požádání taky svařili. Zeptat se jich nic nestojí.
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    KEJML: rozhodne tam uvadeji "neni skladem"
    ale jeste porad by ji na pozadani mohli byt ochotni vyrobit?? to nevim jak tohle u miba funguje...
    KEJML
    KEJML --- ---
    SUZANKA: No je dost pravděpodobný, že při pokusu o objednání člověku napíšou, že Tiny prostě nemají...
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    ou je diky za ten odkaz!!
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    KEJML: tak samozrejme ja jsem specialni pripad:-)
    ale uprimne kdybys kolobezku mel u sebe tak myslim ze by ti to nedalo a vymyslels bys nejakou fajn trasu....

    tim myslim ze s praxi roste zkusenost a i orientace po okoli:-)

    ps vim ze jsou mista kde se fakt nic vymyslet neda..
    KEJML
    KEJML --- ---
    SUZANKA: Pravda, že přímo z jejich webu se na Tiny asi proklikat nedá, ale přes odkaz se na její stránku dostat dá: http://www.mibo.cz/kolobezky-mibo/kolobezky/tiny-12-12/kolobezka-mibo-tiny

    To nezajištění v zamčeném stavu je piha na kráse. ALe ono já stejně nakonec asi nepořídím nic. Půjčená koloběžka mě bavila dost, ale nějak ve svém okolí nevidím dostatek tras pro ni vhodných....
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    *Tiny
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    KEJML: me se moooc libi tenhle "zamek" KICKBIKE CLIX - Koloběžky - Kickbike.cz
    KICKBIKE CLIX - Koloběžky - Kickbike.cz
    http://www.kolobezky-kickbike.cz/cs/kolobezky/kickbike-clix-14

    zustane pak slozena a nerozevira se sama od sebe (jako cokoliv od miba)
    + mibo Tyni ted nejni u miba na strankach vyobrazena.... obavam se ze ji uz nevyrabeji...?
    KEJML
    KEJML --- ---
    CROSS: Ty jo, to se mi celkem líbí, trochu mě to nahlodává, že bych si koloběžku zase pořídil. Kdo ještě dělá skládací koloběžky? Narazil jsem ještě na Mibo Tiny, ale jinak se to těžko hledá, většinou na mne vypadnou hliníkové "minikoloběžky"...
    DIZZYDENT
    DIZZYDENT --- ---
    MAFIK: dobrý přístup. Předloni jsem koupil za cca 9 500,- Kostka Hill, ale tam ti asi bude vadit rozdilny průměr předních a zadních kol. Tak jenom pro představu, co je zatu cenu možné:

    Typ Hill 3
    barva Khaki
    kola standardní dvoukomorové
    pláště Big Apple
    náboje Shimano XT
    brzdy Shimano V-Break XT
    madla Madla VELO "ERGOGEL D3 BAR"
    představec standardní BMX
    blatník MudCatcher 130
    stojan ano
    brašna Arsenal 150
    CROSS
    CROSS --- ---
    MIKROM: ha ha, to je dobrý. Já s ní teda pořád drhnu o nájezdy na chodníky, z chodníku to přeskočim (tak teď se budu míň bát :-]), ale při nájezdech se to chytá. To znamená obecně příčné nerovnosti, což se při sjezdu dá přeskočit. Za mě Mastr dobrý a extra pochvala jde blatníkům, jsou opravdu velmi efektivní a jezdim tak i za deště.

    Takže jak jsem psal, za desítku podle mě dobrá volba.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    CROSS: tak běžný člověk větší terén než tenhle nejezdí, ne? https://www.youtube.com/watch?v=9m_lMIJ0Ot4
    CROSS
    CROSS --- ---
    Za desítku bych zvážil Mibo Mastr neb je skládací, příznivci symetrického designu ocení shodnou velikost obou kol. :-] I když to skládání je spíš tak do kufru auta. Nicméně na terén má stupátko poněkud nízko.
    MAFIK
    MAFIK --- ---
    DIZZYDENT: tak jako urcite na tom nechci setrit, protoze ji hodlam vyuzivat.ale zase nevim jestli potrebuju kolobezku za 20 kdyz je to moje prvni.takze bych se rad rozkoukal na nejakym modelu treba do 10k nebo jako je ta K6
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    jooo a moje kolobezka ma obe dve kola 12'"vyska riditek 80cm delka 110cm mam starou detskou Velamosku:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    MAFIK: ps ja diky zdravotinim potizim jsem nucena tahat kolobezku kazdy den a rozhodne na tramvajove lince nebydlim...... takze ty autobusove rady jsou - z osobnich zkusenosti + info z http://www.ropid.cz/cestujeme/cykliste-v-pid-od-1.9.2013__s191x1102.html


    ppps: jezdim kde me napadne = zatim mi nikdy ridic nerekl ze mam vystoupit ikdyz nastupuju v centru nebo na smichaci smerem do centra = domnivam se ze bud jsou ridici lini to resit - ci nejsou sami spravne informovani

    denodenne nastupuji na zbraslavi smer centrum....
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    MAFIK: 1)Preprava kolobezky autobusem - doporucim model K6 protoze se obe kolecka vejdou pod sedacku v buse (u K7 jen zadni) take bych doporucila prodebatovat sirku riditek primo s vyrobci a objednat si "detsky rozptyl" - detskou sirku. Pri ceste busem ocenis kazdicky cm pryc!!
    pravidla prepravy !!!! se slozenym kolem smite do autobusu!!! - pokud je skladaci - nastupujte dle prepravniho radu zadnimi dvermi slozena kolobezka = stejna pravidla jako kolo

    dale smite prepravovat detska kola a odrazedla
    mala detska kolobezka- aneb detske odrazedlo =maxkola = kola 12'
    tato nadrozmerna zavazadla smite prepravovat 1 ks max - pokud mate tramvajenku tak bez doplatkuuuu, pokud nemate litacku tak s priplatkem!

    posledni pravidlo rika a pozor kocarky maji prednost = pokud je bus plny a jede i kocarek meli byste si radsi pockat na dalsi bus :-) ale kdyz ja nastupuju zadnima dverma vzdycky se vejdu i ke kocarkum:-) (bus je ma vic v predu takze se navzajem ani nepleteme - je to lepsi nez v tramvaji obcas)

    + nejvetsi nestesti je lina huba!!! = klidne oslov lidi na zastavce a upozorni je ze budes nastupovat s kolobezkou - lide jsou hnedle ochotnejsi do vas nestrkat:-) a obcas i uhnout:-))

    2) typ stroje a vyrobce - CHVALIM VYBER KVALITY!!

    takze tohle mas ode me jen pro zamysleni
    Koloběžka Didin
    http://www.mibo.cz/kolobezky-mibo/pro-deti/didin/kolobezka-didin2

    vyhody: dokaze jit s riditkama az na 75 cm :-)), cena ve srovnani s k6 je nizsi = poridil bys kompletni blatniky a jeste by zbylo na nejakou brasnicku:-)) nebo drzak na lahev:-)

    nevyhody: +1kg na vaze(7,5kg), + 5cm celkova delka(115cm), delka stupatka zahadne -3cm(35cm)

    neutraly: vyska stupatka je u obou vyrobcu shodna - svetla vyska i vyska naslapu
    (btw podle me nejlepsi = nejnizssi!! prave od techto vyrobcu jini maji stupatko vzdy otrosku vyse - tohle je osobni nazor pokud mam nekompletni info tak mi to, prosiim, pisnete:-) )

    KEJML
    KEJML --- ---
    MAFIK: Z pohledu přepravního řádu je koloběžka na úrovni kola. Tedy pouze metro, lanovka a vybrané tramvajové tratě ve vybraný čas. Někdo tu ale psal, že nad menší koloběžkou jsou řidiči schopní přimhouřit oko - sám jsem to ani nezkoušel.
    DIZZYDENT
    DIZZYDENT --- ---
    MAFIK: Kolik jsi ochoten do toho vrazit?
    MAFIK
    MAFIK --- ---
    MILAZAJICEK: ciste z laickeho pohledu se mi nelibi jak ma vepredu vetsi kolo nez vzadu. me se libi ze ma obe stejny :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam