• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    KID_MCHUTT: Tak ta Crazyna by i s 10-15% byla opravdu v poradku:-) + zaruka prave na ram 5 let

    Ten kick bike ma nizsi nosnost nez mibo crazy - a pripada mi ze zbytecne vysoko stupatko?? to zalezi na tom co chces jezdit za trasy ci tereny:-) bezna zakuka byva 2 roky = tuhle firmu nevim tak se na zaruku preptat pred pripadnym kupem:-)

    M10 gravity: Tahle se me hooodne libi- ale vse ma sve ale:-) na te sve mrnce velamosce mam "plastove stupatko" ja vazim 52 kg cili je to ok = pro me by byla bez vahani na tereni sjezdy skvela:-)
    Ale s tvoji vahou bych si to jejich "drevene zpevnene" stupatko radej otestovala jaky z toho mam pocit....
    plus spis je delana do terenu tak s tim pocitat = na normalnich cyklotrasach se zbytecne clovek nadre s takovym strojem..
    zaruka
    = tuhle firmu nevim tak se na zaruku opet preptat pred pripadnym kupem:-)

    ps pokud si to ze skoly pamatuju spravne tak nam rikali ze umalych veci jako jsou kola auta a mensi lode to byva dvojnasobek udavaneho maximalniho zatizeni...
    rozumejme: dvojnasobek uz nam tu vec ponici pokud to budeme delat trvale - dlouhodobe (ale vysatrala jsem to v pameti - ruku do ohne bych za to nedala)
    proto prave testuju realne zateze:-) a dokonce kdyz o tom premislim tak ta velamoska by to potvrzovala
    otec vazi 110-120kg a udavana nosnost je 50kg
    a ano po pozorovani jak se chova kostra kolobezky mu ji nepujcuju:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    XINDLX: Podle praktyckych testu reality = jak jsem psala kg meho otce 110-120kg osoba....

    tak me fascinuje ze kdyz on stoupne na Velamosku (detska nosnost do 50 kg)
    tak tahle mrnavka (ktera nema ani jekly jako mibo!)
    se lehce prohne a jede bez problemu = zde by amortizace jednoznacne probihala.

    Kdyz ale otec stoupne na mibo Master 16/12 kolobezka se ani nehne. TO ME ZAUJALO

    pri obchodovani ivalid. voziku byl prodejce poradny kus chlapa adhadem 160 kg on se zajima o kolobezku pro svou zenu a inval vozik mi privezl osobne na odzkouseni v mych domacich podminkach....

    Tak jsem mu vnutila ze se projede na mojem Mibu Master.....
    Kolobezka se opet ani nehnula!!! - vyskove tim myslim a ram nepruzil ani malinkato! = ani 1 mm.

    Takze ted mam dost jistotu ze i 200 kg da:-)a mam kamose ktereho casem donutim aby mi to potvrdil (kamos ma 195kg) jenze dostat ho z bytu dolu na chodnik to je ukol pro psychyiatra - hehe anebo povoden treba:-)))
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SOARSS: super, dík za info :)
    SOARSS
    SOARSS --- ---
    KID_MCHUTT: Akorat doporucim pred navstevou Bohdalce zavolat Vaskovi Liskovi, a domluvit se aby tu nekdo (a co se tyce Kickbiku tak nejlip on sam) byl. Nefunguje to tu jako klasickej kram. Nicmene m10 tu myslim nemame, z Gravity tu sou jen nase Iron Colsy (na kterych jezdime DH, 19,5 kg :) Mushing pro a mozna PulkaR. Ale klidne si je vyzkousej, radi Ti je pujcime. Co se tyce Kikcbiku tak myslim kluci tu maj slusne zastoupeni vetsiny modelu!! Urcite Ti ktomu reknou vic, a jak psal XindlX neni problem se tu na kolobezkach projet, vyzkouset.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    XINDLX: ...jen co mi sundají sádru :) ale jo, chystám se tam :)
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    KID_MCHUTT: když si zajedeš na bohdalec, tak neni problém aby ses tam na ní projel a vyzkoušel jí
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    XINDLX: tak ono 5kg rozdílu na 160kg jezdci už není tak hrozné (a ještě se mi líbí design té koloběžky ;)) obejdu si krámy, kde je mají a podívám se ještě zblízka (jeden mám u práce, druhý krátkou zajížďkou, aspoň si vyzvednu nad Bohdalcem tu kešku, co mi tam straší)
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    KID_MCHUTT: nevim jak mibo a kickbike, ale na M10 můžeš skočit z 10ti schodů a ten rám to vydrží, ale zase je to vykoupený tím, že je těžší
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SUZANKA: trochu se bojím, že ta rezerva bude někde v řádu 10-15% (taky jsem před mnoha lety studoval strojařinu :)) - výplet se dá asi řešit snadno, ale bojím se o pevnost rámu - udávaná nosnost je statická nebo dynamická při nějakém přetížení? (přeskok přes obrubník, atd) Představa letícího Kida poté, co se zlomí rám, mě nenaplňuje štěstím ;)

    zatím přemýšlím nad tímhle:
    KICKBIKE CRUISE MAX 20 - Koloběžky - Kickbike.cz
    http://www.kolobezky-kickbike.cz/cs/kolobezky/kickbike-cruise-max-20-7
    nebo
    M10 BASIC - GRAVITY SCOOTERS
    http://www.gravity-kolobezky.cz/?product=m10-basic
    nebo
    Koloběžka Mibo Crazy
    http://www.mibo.cz/kolobezky-mibo/kolobezky/crazy-16-16

    (v tomhle pořadí)
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    SUZANKA: podle čeho soudíš, že vydrží 200kg?
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    KID_MCHUTT: Podle meho nazoru stoji za uvahu hodne i mibo.... Maji levnejsi nektere varianty ze svych kolobezek v porovnani s Kick bike myslim

    ps co se tyce nosnosti - mibo master ma v predu kolecko 16 a vzadu 12 a vypletove draty jsou rozhodne silnejsi nezsli u detskych kolobezek velamos (udavana nosnost do 50kg realna nosnosnot kolobezky je ale 85kg bez amortizace:-) )

    jako strojarka vim ze vsechny nosnosti jsou udavany jeste s rezervou - proto mi i ta detska funguje pro me...

    Mibo master jsem podedila po Tatinkovi (110-120 kg)
    A prave se mi fakt libi ze u toho miba bych si troufla na to postavit klidne i 200 kg cloveka, opet se domnivam, ze by o fungovalo bez amortizace:-)
    SOARSS
    SOARSS --- ---
    KID_MCHUTT: nz, urcite ti k tomu rad rekne vic... za optani nic nedas :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    MIKROM: tak s mojí vahou se do většího terénu ani nechystám :) možná až budu mít aspoň o 40 míň :D
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    KID_MCHUTT: stále je potřeba počítat, že pokud není terén z kopce, tak koloběžka v terénu opravdu nejede. spousta lidí pořizuje koloběžku "do terénu", hlavně ať to má vysoko stupátko, a pak zjistí, že maximem je nějaká šotolina, nebo polňačka..
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SOARSS: skákat ne, spíš do terénu typu Praha + místa rozumně sjízdná na kole. Dík, podívám se na ty kickbike a kdyžtak mu napíšu :)
    SOARSS
    SOARSS --- ---
    KID_MCHUTT: ono taky dost zalezi, co chces s kolobezkou jezdit (jestli silnice, nebo spis naky extremy ev skakat). Napriklad M10 od Gravity by te unest mela, ale je to delana kolobezka na teren (14,5 kg, 80zdvih) takze na normalni vyletnicky jezdeni to moc neni (clovek se nadre), cenove podle typu brzd 13.500 - 17.000
    http://www.gravity-kolobezky.cz/?product=m10-basic

    Jinak napriklad Kickbike ma testovany ramy na 150kg. takze pokud bys chtel kolobezku jako dopravni prostredek, nebo na vylety (za predpokladu ze stim nebudes skakat a td) nebala bych se toho. Ram by mel vydrzet. Je tam jedinej problem co se tyce kol (a to asi u vetsiny kolobezek) a to ten ze ty sou delany na 80-100kg. Moh by praskat vyplet, ale pokud si to nechas preplest silnejsim dratem, melo by to snad byt ok. Napriklad Cruise Max, cena 12500,- Ale urcite bych to predem zkonzultovala trebas s Vaskem Liskou, jiste Ti poradi a da ti ohledne Kickbiku presnejsi info. info@kickbikecz.cz +420 732 210 574
    MAFIK
    MAFIK --- ---
    tak už se to narodilo!! hooray

    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    JEZZEK: dík za typ
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    JEZZEK: hele, soused :)
    JEZZEK
    JEZZEK --- ---
    KID_MCHUTT: Oblibene video tady :)
    MIBO MASTR: Extreme Downhill Test Beskydy 2014 & 183 kg VyVoleni Jafar
    https://www.youtube.com/watch?v=9m_lMIJ0Ot4
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam