• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    Koloběžka velmi negativním způsobem ovlivnila můj život. Pokaždé, když někam musím jít pěšky, připadám si pomalý, neohrabaný a propadám pocitům nudy a depresím.

    pro nejčastěji hledané informace mrkněte na nástěnku!, mapa koloběžkových akcí zde.
    rozbalit záhlaví
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    KAERO: Ze bych se prestehovala do brna??
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    KAERO: bývají. Na druhou stranu - téměř všude se dostaneš metrem nebo těmi tramvajemi z centra ven - takže jediné, kde je to nepříjemné, jsou zákazy vjezdu pro kola v úplném centru.

    (a občas policajt, který prudí kvůli prázdnému chodníku, ale ano, já vím, že tam nemám co dělat)
    KAERO
    KAERO --- ---
    kolobezkare v praze lituju. hlavne ze je zajem mesta aby lidi nejezdili autem :) i kdyz ty prazske busy jsou asi natriskane?
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    dpp.cz > S jízdním kolem | Dopravní podnik hlavního města Prahy
    http://www.dpp.cz/skolem/
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    aha, tak oni ty busy přes zimu zrušili, kurde...
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    KEJML: a vybraných busů ve vybraných kopcích. MHD na to má celkem pěkný pamflet
    KEJML
    KEJML --- ---
    KAERO: V Praze se koloběžka taky bere jako kolo a s kolem se tu může jen do metra, do lanovky a do vybranejch tramvají večer a o víkendech
    KAERO
    KAERO --- ---
    MORKANT: vyhodili? he. no v brne mam rocni jizdenku, a soucasti toho je preprava kola zdarma. kolobezka je vyslovne uvedena ze se bere jako kolo. koukam praha je drsna.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    KAERO: MHD pravidelně nejezdím ale s K7 mě nevyhodili a K6 jebjeste o něco menší.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    KAERO: Po pár pokusech, kdy mě z autobusu vyhodili s Yedoo City (kola 16/12), už to nezkouším... je to už nějaký roky zpátky, Praha.
    KAERO
    KAERO --- ---
    premyslim o koupi kolobezky. Cil je behem cesty do prace rano ujet cca 4 km, nastoupit do autobusu MHD a vyvezt se do kopce. Vecer zpatky cast cesty opet ujet a na konci se vyvezt do kopce.
    Pujcil jsem si na jeden den yedoo friday - kola 16"/16" - a na druhy den yedoo dragstr - kola 20"/20". Friday byla skvela v autobuse, nikomu jsem nezavazel. S dragstr to bylo horsi, sice jsem zabiral hodne podobny prostor, ale uz si treba maminky s kocarkem rozmyslely jestli kocarek postavit podel kolobezky. Zase na jizdu byl dragstr logicky lepsi, jizda z kopce a pres hrboly znatelne lepsi.

    Tak ted premyslim a nejak nevim jak se rozhodnout a jak velkou kolobezku kopit. Mate nekdo tohle promyslene? Jezdite nekdo s vetsi kolobezkou pravidelne v MHD?
    TRUPKIN
    TRUPKIN --- ---
    prodam skoro novou mibo gt, rohy na riditka, zvonek a drzak na lahev za 10000
    PUBLICURINATION
    PUBLICURINATION --- ---
    MILAZAJICEK: presne tato kolobezka starim krasni :)
    EZEE
    EZEE --- ---
    MIKROM: Li-bo-vá!!! Vime cenu?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PUBLICURINATION: My taky, K5 dostává od malý docela kouř ale nějaká ta odřenina je pro K5 jen ozdoba ;)
    PUBLICURINATION
    PUBLICURINATION --- ---
    MILAZAJICEK: osobne mam K6 a jsem spokojen. Dobry vyrobek ;)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Dorazil mi další kousek od K-Bike tentokrát K5-Kids a čtyřletá na tom první den urazila 8km v jizerkách, úplně jsem koukal jak dobře se jí na tom jelo. Tak kdyby někdo hledal koloběžku pro dítě určitě K5 zahrňte do výběru, navíc unese i nás oba ;)
    EZEE
    EZEE --- ---
    SRNECEK: Osobne bych do brndy s malymi koly nesel. Riditka jsou hubena a dlouha a maly kolecko se ti ve vetsi rychlosti pretoci a letis na pusu, proste maly manevrovaci uhel. Osobne mam City a do mesta opravdu super, na vylet cca 20 km taky, da se. Ale hadam, ze skladaci je podminka.
    Koloběžka Yedoo City - inSPORTline
    https://www.insportline.cz/...r2Ozfc9aVCT_19gLM3yjNE87pNIzXxl7X3bAteThAnzeHoBIW6IcaAvOHEALw_wcB#1323
    CROSS
    CROSS --- ---
    SRNECEK: zkušenosti s ní nemám, ale pár poznámek přesto —
    – Kostka a spol. je jiná třída koloběžek, odtud cenový rozdíl
    – co jsem viděl Hudory naživo, v téhle třídě bych asi neměl námitky, i když sám mám pro tyhle účely (ježdění kolem domu za dětmi na kole Micro Black). Kvalita zpracování je podobná, Hudory bych se nebál.
    – nafukovací kola na koloběžce do města ano, ale pouze v kombinaci s ráfkovou nebo kotoučovou brzdou, kombinace s přítlačnou brzdou (co brzdí o plášť) mi přijde nejenom jako nesmysl, ale jako vyslovený bezpečnostní hazard

    Pro ježdění po městě bych zvolil skutečně něco „plnohodnotného“ na 16" kolech s klasickou přední i zadní brzdou. Je mi jasné, že cena asi hraje roli, plus i skládací modely (např. Mibo Mastr, kterou jezdím do města) v té plnohodnotné třídě nejsou extra skladné.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenost s touto skládací koloběžkou? Je poměrně cenově dostupná, ale průměr kol pouze 8'', bohužel modely např. od Kostka se pohybují kolem 10K Kč. Rád bych ji využíval do města. Děkuji za reakce.

    Koloběžka Hudora Big Wheel Air 205 - bílo-stříbrná 14005 | Bike-Eshop.CZ
    https://www.bike-eshop.cz/kolobezky/hudora-big-wheel-air-205-bilo-stribrna-14005
    SOARSS
    SOARSS --- ---
    MILAZAJICEK: ahoj, pokud ma prokletej FuckBook, doporucuji se spise zeptat primo tam ve skupine Kolobezky CZ
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam